REKLAMA

Najlepiej płatne zawody w Polsce. Na tych stanowiskach dobrze zarobisz

Alan Bartman2021-11-04 13:00Redaktor
publikacja
2021-11-04 13:00
Najlepiej płatne zawody w Polsce. Na tych stanowiskach dobrze zarobisz
Najlepiej płatne zawody w Polsce. Na tych stanowiskach dobrze zarobisz

Ekonomiści, prawnicy, ale również pracownicy związani z branżą medyczną i IT -  to najlepiej zarabiające osoby, zgodnie z raportem Hays serwisu livecareer.pl i opisanym przez portal PulsHR. Poniżej przedstawiamy ranking 10 najlepiej opłacanych stanowisk w Polsce.

Zestawienie bazuje na stanowiskach, w których liczą się kompetencje twarde, np. wiedza czy umiejętności. Brakuje też w nim stanowisk kierowniczych i menadżerskich. Jak podaje portal PulsHR.pl, zarobki przypisane do poszczególnych zawodów podane są w formie mediany. A oznacza to, że dla połowy pracowników reprezentujących dane stanowisko wynagrodzenie może być wyższe, a dla połowy niższe.

Ranking 10 najlepiej opłacanych zawodów w Polsce

  1. Zarządzający funduszami instytucji finansowych, 30 tys. zł – jak wskazują autorzy raportu, takie osoby nazywane też są elitą ekspertów finansowych. Do jego obowiązków należy wyznaczanie strategii inwestycyjnych i odpowiedni dobór spółek z portfela funduszu. Aby móc piastować takie stanowisko, należy zdać egzamin organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Lecz ten wymaga wiedzy z zakresu ekonomii, finansów, rachunkowości, statystki oraz prawa gospodarczego.
  2. Główny aktuariusz w ubezpieczeniach, 24 tys. zł – ocenia ryzyko oraz wartość projektów, kalkuluje ryzyko inwestycji. Zawód aktuariusza jest wpisany na listę zawodów zaufania publicznego. Droga do zdobycia odpowiednich kwalifikacji jest więc nieco dłuższa i poza wykształceniem wyższym, osoba aspirująca na to stanowisko musi też przejść przez egzamin organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz móc poświadczyć o swojej niekaralności.
  3. Starszy prawnik w kancelarii, 20 tys. zł – jedno z najwyższych stanowisk w kancelarii, wyżej jest tylko partner lub wspólnik. Poza pięcioletnimi studiami prawniczymi, prawnik musi ukończyć jeszcze trzyletnią aplikację.
  4. IT business partner, 20 tys. zł – łącznik pomiędzy klientem biznesowym a działem specjalistów IT firmy. Do jego zadań należy ocena zapotrzebowania klienta oraz dopilnowanie jego realizacji.
  5. Monitor badań klinicznych, 19 tys. zł – do jego zadań należy pełna kontrola i ocena zgodności badań klinicznych z zasadami praktyki klinicznej, czy też otoczenie ochroną i opieką pacjentów, którzy biorą udział w nich udział. Na tego typu stanowisko osób poszukują firmy sponsorujące takie badania.
  6. Doradca klienta strategicznego w bankowości, 18 tys. zł – osoba zajmująca się m.in.: polityką prowadzenia banku, pozyskiwaniem nowych i obsługą dotychczasowych klientów strategicznych, czy negocjacją warunków usług i ofert.
  7. SAP consultant, 18 tys. zł – stanowisko łączące ze wiedzę z branży IT oraz branży logistycznej. Wykształcenie z obu kierunków może pomóc, ponieważ SAP consultant zajmuje się analizą, projektowaniem oraz wdrażaniem oprogramowania SAP (ang. Systems Applications and Products in Data Processing).
  8. Główny księgowy, 17 tys. zł – osoba trzymająca rękę nad wszystkimi transakcjami w firmie. Poza wiedzą z zakresu rachunkowości, wymagana też jest znajomość prawa podatkowego czy międzynarodowych standardów ewidencjonowania wydatków.
  9. Doradca medyczny, 17 tys. zł – nie jest to przedstawiciel handlowy, lecz osoba odpowiedzialna za wprowadzanie nowych produktów na rynek oraz koordynowanie prac zespołu badawczego. Jak zauważają autorzy raporty, jednym z czynników wymaganych na tym stanowisku jest co najmniej II stopie specjalizacji, czyli tytuł doktora nauk medycznych.
  10. Security consultant, 17 tys. zł – stanowisko z branży IT. Specjalista w tym zakresie zajmuje się cyberbezpieczeństwem, czyli m.in.: bezpieczeństwem danych w firmie, monitorowaniem i wykrywaniem ewentualnych zagrożeń, czy zarządzaniem uprawnieniami systemowymi.
Źródło:

Redaktor Bankier.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się domowymi finansami i rynkiem pracy.

Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (11)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
bha
Wszyscy zarabiają od wielu już lat coraz niby lepiej, coraz niby więcej i coraz Niby godniej? . I niestety coraz więcej pracują by tak mogło być po 200, 250 ,300 i więcej h. Fakt,, Rarytasy''?????.
onkolog_leczacy_maklera73
bzdura...
byle ginekolog, kardiolog, okulista, onkolog, nie wspominając o anestezjologach spokojnie mają 50 000,00 zł na miesiąc. Zwykle - etat w szpitalu + kilka praktyk prywatnych.
sel
Etatowy kacyk PiSu bez ograniczeń podobnie jak biskupi..
mkx
Czytacz treści z promptera w rządowej telewizji: 40.000zł.
rekin1986
Ech tam czepiasz się ;)

Czyli bez zmian IT FiR oraz medycyna i prawo najlepiej opłacanymi branżami w kraju a reszta za miskę ryżu

Cóż socjalizm równy podział biedy kapitalizm nierówny podział bogactwa

Mój wykładowca od FiR- u który uczył mnie księgowości i prawa gospodarczego za
Ech tam czepiasz się ;)

Czyli bez zmian IT FiR oraz medycyna i prawo najlepiej opłacanymi branżami w kraju a reszta za miskę ryżu

Cóż socjalizm równy podział biedy kapitalizm nierówny podział bogactwa

Mój wykładowca od FiR- u który uczył mnie księgowości i prawa gospodarczego za godzinę wykładu kasował 250 zł i to w weekend a godzina u niego w kancelarii jako biegłego rewidenta 1000 zł za analizę i zatwierdzenie sprawozdania finansowego
rekin1986 odpowiada (usunięty)
Ode mnie napewno nie dostałeś

To , że wiekszosć ludzi to analfabeci ekonomiczni to niestety pozostałość po komunie jeszcze długo będziemy się z tego leczyć

Nie wszyscy mają smykałkę do prowadzenia firmy czy do tego by siedzieć na wyższym szczeblu niektórym po awansie woda sodowa uderza do głowy
Ode mnie napewno nie dostałeś

To , że wiekszosć ludzi to analfabeci ekonomiczni to niestety pozostałość po komunie jeszcze długo będziemy się z tego leczyć

Nie wszyscy mają smykałkę do prowadzenia firmy czy do tego by siedzieć na wyższym szczeblu niektórym po awansie woda sodowa uderza do głowy i dostają małpiego rozumu

Szczególnie jak się już ktoś przed 30 dostanie na szczebel kierowniczy to zaczyna być wesoło a po 40 to z nim nie pogadasz bo zjadł wszystkie rozumy

Błędem było obniżenie wymogów do zdania matur bo potem taki osiołek idzie na studia i tylko psuje prestiż dyplomu wyższej uczelni , że tytuł przed nazwiskiem nie zawsze odzwierciedla iloraz inteligencji

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki