REKLAMA
SPRAWDŹ

Na szwajcarskim dworcu kolejowym kupisz bitcoiny

2016-11-02 06:00
publikacja
2016-11-02 06:00

Szwajcarskie Koleje Federalne (SBB) poinformowały, że już wkrótce planują uruchomić sprzedaż bitcoinów poprzez automaty sprzedające bilety.

fot. Michael Buholzer / / FORUM

Program rozpocznie się 11 listopada i, przynajmniej wstępnie, ma potrwać dwa lata. Poprzez sieć ponad 1000 automatów możliwa będzie wymiana innych walut na bitcoina, a do zawarcia umowy potrzebna będzie gotówka, wirtualny portfel oraz telefon (numer telefonu jest potrzebny w celu potwierdzenia transakcji).

Minimalna wartość transakcji to 20 franków szwajcarskich, a maksymalna wynosi 500 CHF (ok. 80-2000 zł). Zakupu nie będzie można dokonać kartą kredytową. Nie będzie możliwy również zakup biletów za kryptowalutę.

- Do tej pory możliwości zakupu bitcoinów w Szwajcarii były ograniczone. Automaty z biletami, które są dostępne przez całą dobę, mogą zostać wykorzystanie do czegoś więcej niż tylko sprzedaż biletów – napisał przewoźnik w komunikacie.

Za świadczone usługi odpowiadać będzie szwajcarski fintech SweePay. Firma zarejestrowana jest w Zugu, który, co ciekawe, w lipcu umożliwił swoim mieszkańcom płacenie właśnie bitcoinami za usługi komunalne oraz lokalne podatki, z zastrzeżeniem, że kwota wpłaty nie może przekraczać wartości 200 franków szwajcarskich.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~wujciodobrarada
O emailu i internecie też hejterzy mówili że to dla geeków komputerowych i się nie przyjmie. Dla rozważających zakup btc polecam: 1. obejrzeć wykres cenowy z giełdy bitstamp w skali 3d 2. olać "znafcuff" piszących że za bitcoiny nic się nie kupi (obecnie można za nie kupić cokolwiek i gdziekolwiek np bułkę i masło w spożywczaku O emailu i internecie też hejterzy mówili że to dla geeków komputerowych i się nie przyjmie. Dla rozważających zakup btc polecam: 1. obejrzeć wykres cenowy z giełdy bitstamp w skali 3d 2. olać "znafcuff" piszących że za bitcoiny nic się nie kupi (obecnie można za nie kupić cokolwiek i gdziekolwiek np bułkę i masło w spożywczaku za rogiem o ile jest płatność kartą, a nawet wypłacić gotówkę z bankomatu - bitcoin debit card visa, mastercard) 3. ci którzy myślą że bitcoinów jest po prostu "za mało" niech doczytają o ich podzielności - 1 satoshi=0.00000001BTC 4. po zakupie NIGDY NIE TRZYMAĆ BTC NA GIEŁDZIE ponieważ są one często okradane przez hackerów 5. CZYTAĆ CZYTAĆ CZYTAĆ informacje z dobrych źródeł a nie forum bankiera ;)
~Dg
9 x zwiekszony dodruk franka 20% zmniejszone rezerwy zlota I topniejacy przemysl to szwajcaria czeba gowno wirtualne teraz zastosowa
~PKP
Na polskim dworcu kupisz wszystko czego ciało i dusza zapragnie.
~cudak
Nieprawda. czyste łgarstwo.
Chciałem kupić na Centralnym kropidło do egzorcyzmów - nigdzie nie ma...
~tonyblind
obojętnie czy to jest waluta czy kryptowaluta czy samochód czy ser pleśniowy Oni chcą żebyśmy to kupowali bo Oni zarobią. Stosują różne sztuczki żeby nas okradać najlepiej w białych rękawiczkach zgodnie z prawem i żebyśmy nawet sami tego chcieli
~PanRanoja
A najgorsi to sa piekarze! No codziennie wymuszaja na mnie kupno swiezych bulek! W bialych rekawiczkach, przepraszam, czapkach!!
~rgr odpowiada ~PanRanoja
okrutnicy
~rippe
Oni, to znaczy którzy? Jakoś nie kumam...
Próbowałem rozpoznać po rękawiczkach ale wszyscy noszą ciemne - białe tylko do I-szej Komunii ale to chyba nie o to chodzi...
Proszę o jaśniejsza definicję tych Onych...
~ONlyDlaMyslacych
zaj... interes!!! .... bitcony tak jak gazeta czy prezerwatywa dostępna dla każdego !!! chcesz? to masz!!..... a za rok może dwa jakiś rabin wymyśli np. ,,zytcota'' którego głupi ,,kowalski'' a raczej ,,miller'' ze Szwajcarii będzie sobie mógł kupić za twarda walutę bo to aby ... mieć, poprostu mieć.... bo zaj... interes!!! .... bitcony tak jak gazeta czy prezerwatywa dostępna dla każdego !!! chcesz? to masz!!..... a za rok może dwa jakiś rabin wymyśli np. ,,zytcota'' którego głupi ,,kowalski'' a raczej ,,miller'' ze Szwajcarii będzie sobie mógł kupić za twarda walutę bo to aby ... mieć, poprostu mieć.... bo przecież sera, zegarka czy milki za nie w spozywczaku i tak nie kupi!!!!!
~rgr
dla tych co chca sprobowac jak to dziala bez wydawania swoich złotówek: mozna dostac mikroskopijne ilosci bitcoina za darmo tutaj http://freebitco.in/?r=46870
nic sensownego sie za te ilosci nie kupi, ale wystarcza do przetestowania systemu

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki