REKLAMA

NWZ Armatury zdecydowało o wycofaniu spółki z giełdy

2013-11-15 17:48
publikacja
2013-11-15 17:48

Walne Armatury Kraków zdecydowało o zniesieniu dematerializacji akcji spółki i wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym GPW - wynika z uchwał NWZ spółki, które odbyło się w piątek.

NWZ upoważniło i zobowiązało zarząd Armatury do złożenia do Komisji Nadzoru Finansowego wniosku o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu oraz podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do zniesienia dematerializacji i wycofania ich z obrotu.

NWZ zostało zwołane na żądanie akcjonariusza PZU FIZ AN BIS 2.

Na początku listopada PZU FIZ AN BIS 2 wezwał do sprzedaży 15,92 proc. akcji Armatury Kraków, oferując po 1,7 zł za akcję. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpocznie się 27 listopada, a zakończy 10 grudnia.

Wzywający posiada 84,01 proc. akcji Armatury Kraków i w wyniku wezwania chce osiągnąć 99,93 proc. akcji spółki. Armatura jest właścicielem 0,07 proc. akcji własnych.

Grupa Armatura działa w branży sanitarnej i grzewczej. Spółki tworzące grupę specjalizują się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych, aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania, zaworów oraz ceramiki sanitarnej. (PAP)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki