Mundurowych ciągnie do VIP-ów

Do Służby Ochrony Państwa przyjmowani są głównie byli policjanci. Tak omijają gęste rekrutacyjne sito - podaje piątkowe "Rzeczpospolita".

(fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM)

Według dziennika zaledwie 55 osób w rekrutacji zewnętrznej przyjęto do Służby Ochrony Państwa od jej powstania, czyli w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku. "Powodem są jak mówią nam osoby, które chciały służyć w tej formacji, ale nie zdały testów sprawnościowych - wymogi +jak do Legii Cudzoziemskiej+" - czytamy.

Jak wskazano w "Rz", z drugiej strony do SOP, którym kieruje były policjant, masowo przenoszą się policjanci - w tym samym czasie przyjęto ich aż 88.

Przejście mundurowych z innych służb do nowej formacji umożliwiła ustawa o SOP. "Okazało się, że policjanci zdominowali służbę. Dlatego złośliwie nazywamy ją Paluchem (Na Paluchu to warszawskie schronisko dla psów +Rz+)" - powiedział gazecie były funkcjonariusz. Jak twierdzi, wszystko zmierza do tego, by ochronę rządową wcielić do policji - SOP byłby biurem w KGP.(PAP)

agzi/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 10 marxs

za tej "strasznej komunistycznej dyktatury" było 80 tys. milicjantów i 2 służby specjalne teraz za "bezgranicznej wolności i demokracji" jest 120 tys. policjantów (i maja jeszcze 6 tys. wakatów hihi)do tego 11 służb specjalnych i cały czas tworzone są nowe lada moment będzie w PISowskim (k)raju jak w Korei Płn każdy obywatel będzie mieć swojego osobistego "opiekuna' z bezpieki

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 zenonn

Odległą Koreę zostawmy w spokoju. Przykłady permanentnej inwigilacji są u sąsiadów i w uwielbianym USA

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil