Morawiecki: Wzrost bezrobocia na koniec roku nie będzie dwucyfrowy

2020-06-06 09:23
publikacja
2020-06-06 09:23

Wzrost bezrobocia na koniec roku nie będzie dwucyfrowy – stwierdził w sobotę w RMF FM premier Mateusz Morawiecki.

/ fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP

"Mam bardzo poważną nie tylko nadzieję, ale też podstawy makro- i mikroekonomiczne, żeby wierzyć w to, że bezrobocie nie będzie dwucyfrowe" – powiedział premier. Wzrost bezrobocia będzie niższy, niż instytucje finansowe z całego świata zakładały jeszcze miesiąc temu – dodał.

Pytany o PKB powiedział, że ma nadzieje, iż będzie mniejsze niż prognozowany przez większość instytucji ratingowych i finansowych poziom minus 4,5 proc.

Zadłużenie Polski wzrośnie pewnie o 7-8 pkt. proc., myślę, że nie przekroczy granicy 55 proc. – ocenił premier. Według niego "inflacja będzie bardzo szybko siadać", a latem spadnie poniżej celu inflacyjnego NBP.

Zapewnił utrzymanie wszystkich programów społecznych rządu PiS, również 14. emerytury.

Premier powiedział, że jego zdaniem obecny kompromis w sprawie niedziel handlowych jest właściwy.

Kliknij w obrazek, aby zapisać się do webinaru / Bankier.pl

Autor: Aleksander Główczewski

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (78)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Trzeba jak za poprzedniej komuny czytać na odwrót to co mówią, to nie zginiesz.
jasiustasiu01
Przestań kłamać, ty dwa razy skazany prawomocnym wyrokiem oszuście!
meryt
"Jednak często posługuje się przy tym określeniami nie odpowiadającymi faktom. Mateusz Morawiecki nie został "za kłamstwo skazany". W rzeczywistości nakazano mu sprostować nieprawdziwe wypowiedzi. I nie wyrokami, a postanowieniami." konkret24 tvn
meryt
1.
"Zastosowanie regulacji z art. 111 kodeksu wyborczego miało miejsce w przypadku dwóch wystąpień premiera z jesieni 2018. W jednym z nich, 15 września w Świebodzinie, stwierdził on, że "przez osiem lat wydali (rząd koalicji PO i PSL - red.) 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my (rząd PiS - red.
1.
"Zastosowanie regulacji z art. 111 kodeksu wyborczego miało miejsce w przypadku dwóch wystąpień premiera z jesieni 2018. W jednym z nich, 15 września w Świebodzinie, stwierdził on, że "przez osiem lat wydali (rząd koalicji PO i PSL - red.) 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my (rząd PiS - red.) wydajemy w ciągu jednego do półtora roku"."

"Sąd Apelacyjny w Warszawie 26 września 2018 r. postanowił, że zobowiązuje premiera Morawieckiego do
opublikowania w ciągu 48 godzin (...) oświadczenia o następującej treści: 'Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r., podczas wiecu wyborczego Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne niż za czasów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu 8 lat'"."

2.
"Sąd Apelacyjny 30 października postanowił:

"I. zakazać uczestnikowi M. M. (2) rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o rzekomym braku działań prezydenta miasta K. J. M., na rzecz poprawy jakości powietrza w K.;

II. nakazać uczestnikowi M. M. (2) sprostowanie nieprawdziwych informacji, w terminie nie późniejszym niż 48 godzin od dnia wydania postanowienia przez Sąd, poprzez opublikowanie (...) oświadczenia o następującej treści: „Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 14 października 2018 r. podczas spotkania wyborczego komitetu wyborczego (...) w K. o braku działań prezydenta Miasta K. J. M. na rzecz poprawy jakości powietrza w K. M. M. (2), Prezes Rady Ministrów”"."
meryt
jasiustasiu01 "Przestań kłamać, ty dwa razy skazany prawomocnym wyrokiem oszuście!"

"Mając na uwadze wszystko co powyżej trzeba stwierdzić, że nieprawdą jest, że Mateusz Morawiecki ma "wyroki za kłamstwo"."
https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/czy-premier-ma-wyroki-za-klamstwo,898123.html
fred_
W hurtowniach budowlanych juz zaczaly sie wojny cenowe i wlaka o klientow.
open_mind
„Soros zaprzecza że opłaca protestujących i rozrabiaczy biorących udział w zamieszkach”
No i sprawa się wyjaśniła, w ogóle jak ktoś mógł rzucić na tą kryształową postać takie pomówienie, należy rozpocząć śledztwo i winnych tego srogo ukarać !
antonicaracal
Ludzie ! Pamiętajcie:
Nie należy kłamać, nie należy kraść, nie należy oszukiwać !
Nie należy robić konkurencji Krzywoustemu Banksterowi !

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki