REKLAMA
ZOOM NA SPÓŁKI

Morawiecki: Praca, płaca i mieszkanie. To jest najważniejsze dla człowieka

2017-11-15 10:18
publikacja
2017-11-15 10:18

- Co jest najważniejsze dla człowieka? Dobra praca, godna płaca i mieszkanie, żeby móc założyć rodzinę. My patrzymy przez pryzmat człowieka. Dlatego program "Mieszkanie Plus" będę wspomagał, gdzie tylko się da - powiedział Mateusz Morawiecki w czasie konferencji podsumowującej dwulecie rządu Beaty Szydło.

fot. Simona Supino / / FORUM

Z ogromna atencją traktujemy tanie budownictwo mieszkaniowe. Już dziś jest w budowie 10 tys. mieszkań, to koło powoli się rozkręca. To część naszej odpowiedzi na to, jak przyciągnąć ludzi, jak zwiększyć chęć do posiadania dzieci, jak zwiększyć potencjał produkcyjny. Wszędzie przebija się kwestia wielkiego deficytu mieszkaniowego - podsumował wicepremier.

Program "Mieszkanie Plus" będę wspomagał wszędzie, gdzie się tylko da - w spółdzielczości, w obszarze samorządowym, na poziomie państwowym - zadeklarował wicepremier.

W ocenie wicepremiera jednym z powodów wyjazdów z kraju Polaków jest "zagęszczenie w naszych mieszkaniach, brak mieszkań, brak perspektyw mieszkaniowych".

Podkreślił, że "tanie budownictwo mieszkaniowe - Mieszkania dla rozwoju, Mieszkanie plus, tanie mieszkania różnego rodzaju: komunalne, spółdzielcze, deweloperskie" są traktowane z "ogromną powagą".

Dodał, że chodzi o mieszkania budowane tanio "z materiałów podstawowych, na gruntach samorządowych, państwowych, spółek Skarbu Państwa, ale właśnie w takim modelu żeby zdecydowanie obniżyć cenę, tak żeby stworzyć wielki rynek mieszkań na wynajem, z opcją wykupu tych mieszkań".

BPL/PAP

Źródło:Bankier24
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
rekin1986
Nie sztuka być niewolnikiem własnego majątku i firmy

Prowadzenie firmy to nie jest kosmos dla osoby w miarę ogarniętej i nie będącej leserem w przepisach zwłaszcza podatkowych

Nikt od razu nie każe nikomu zakładać firmy z kredytami milionowymi można zacząć od drobnej działalności usługowej tylko że 90 procent ludzi
Nie sztuka być niewolnikiem własnego majątku i firmy

Prowadzenie firmy to nie jest kosmos dla osoby w miarę ogarniętej i nie będącej leserem w przepisach zwłaszcza podatkowych

Nikt od razu nie każe nikomu zakładać firmy z kredytami milionowymi można zacząć od drobnej działalności usługowej tylko że 90 procent ludzi w tym kraju pojęcie o przepisach i ekonomii to ma hed w lesie
czerwony_wiewior
Nasza mała stabilizacja. Czyżby Gomułka zmartwychwstał?
slc350
A co z tymi co mają chęć i ambicje na więcej jak tyranie w zagranicznym molochu?? zagranica? Bo mikro firmę tu prowadzić to już jest kosmos i chodzenie po krawędzi noża.....
karbinadel
Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki (Adam Mickiewicz)

Powiązane: Rząd Beaty Szydło

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki