REKLAMA

Morawiecki: Ogłaszam start rządowego funduszu Polski Ład

2021-07-01 18:41
publikacja
2021-07-01 18:41
Morawiecki: Ogłaszam start rządowego funduszu Polski Ład
Morawiecki: Ogłaszam start rządowego funduszu Polski Ład
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera RP

Tutaj z Kaszub ogłaszam start rządowego funduszu Polski Ład - powiedział w Borczu premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że o pieniądze z tego funduszu będzie można się ubiegać już od jutra.

Podczas konferencji w Borczu na Kaszubach szef rządu podkreślał, że tak jak faktem stał się program 500+, tak jak faktem stał się bardzo udany, stworzony z niczego system szczepień, takim samym faktem stanie się Polski Ład, który będzie realizowany.

Premier przypomniał założenia Polskiego Ładu, m.in. zawarte w nim rozwiązania podatkowe. "Poprzez najwyższą kwotę wolną budujemy bardziej sprawiedliwy system podatkowy" - podkreślał Morawiecki. Dzięki temu, dodał, dla 65 proc. emerytów emerytura będzie bez podatku.

Morawiecki podkreślał, że w niektórych regionach są jeszcze "białe plamy" niedoinwestowania. "Ten deficyt rozwojowy będziemy nadrabiać w bardzo szybkim tempie dzięki funduszowi Polski Ład" - mówił.

Przypomniał, że w ramach negocjacji europejskich wynegocjowaliśmy największy fundusz dopłat do polskiego ładu - 770 mld zł. To będą pieniądze, mówił, na cele kulturowe, na urządzenia sportowe, baseny, boiska, na szkolnictwo i edukację.

"O wszystko to będzie można się ubiegać już od jutra. Tutaj z Kaszub ogłaszam start rządowego funduszu Polski Ład" - powiedział premier. Dodał, że to "program w pilotażowej transzy możliwy do 20 miliardów złotych".

"W najbliższych kilka tygodni rozpoczynamy nabór do 20 miliardów złotych i finansowanie inwestycji do 95 procent" - zapowiadał. To ostatnie, jak dodał, "to fundamentalna, rewolucyjna zmiana inwestycyjna".

"Dlaczego się na to zdecydowaliśmy? Żeby stworzyć perspektywy nowych miejsc pracy" - powiedział Mateusz Morawiecki. "Przy tym programie można sobie wyobrazić ile polskich firm(...) będzie mogło zatrudniać nowych pracowników. Polski Ład to setki tysiące nowych miejsc pracy" - dodał.

autor: Piotr Śmiłowicz, Robert Pietrzak

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (36)

dodaj komentarz
lobotomek
Jak ten kłamca może mówić, że coś wynegocjował od UE, skoro groził wetem w sprawie tych funduszy? Poza tym, g...o dostaniemy, jeśli Izba Dyscyplinarna dalej będzie uchylać sędziom immunitety.
dziki_losos
Tutaj należy czytać między wierszami: rząd próbuje w ten sposób przejąć rolę samorządów, wchodząc im w kompetencje. Od dawna wiadomo, że samorządy to najgorszy wróg PiS, a zabranie im kasy (PIT, uwłaszczenie gruntów) i rozdawanie tej samej kasy samemu ma niby pozyskać więcej wyborców, gdy ludzie poznają łaskę Partii.
antek10
Towarzyszu z KC PIS "Program partii programem narodu"
frewoj
""Poprzez najwyższą kwotę wolną budujemy bardziej sprawiedliwy system podatkowy" - podkreślał Morawiecki. Dzięki temu, dodał, dla 65 proc. emerytów emerytura będzie bez podatku."

Czyli 65% emerytów żyje za 30k PLN rocznie, toż to raj!
kenn
Jeszcze nie. Dopiero chcą to zrobić ;)
ameba1
Z tak rozdawaną kasą na prawo i lewo to te firmy, które powstaną będą tylko doić ile się da. Znany temat. Pamiętacie unijne dotacje na innowacyjne projekty IT? Wiecie ile tam było oszustw? Może 1 na 10 projektów robił ktoś rzetelnie i z poczuciem misji. Reszta to same wałki, żeby tylko kasę dostać. Znam temat, bo Z tak rozdawaną kasą na prawo i lewo to te firmy, które powstaną będą tylko doić ile się da. Znany temat. Pamiętacie unijne dotacje na innowacyjne projekty IT? Wiecie ile tam było oszustw? Może 1 na 10 projektów robił ktoś rzetelnie i z poczuciem misji. Reszta to same wałki, żeby tylko kasę dostać. Znam temat, bo miałem nieprzyjemność wylądować w takiej firmie lata temu. 600tys przytulone za projekt, który robiliśmy we dwóch w tydzień. Na prezentacji i odbiorze były same urzędasy bez wiedzy. Coś tam zobaczyli i przyklepywali. Także z 10k robiło się 600k w miesąc, a po roku można było zaorać temat. Jeden z takich projektów to był http://lifecreator.pl/, niby pod innowacyjny HR. Jak zobaczycie sobie to domena jest na sprzedaż :)

Także kasa publiczna na inwestycje = WAŁ za WAŁEM!!!!

Ludziom powinno się zmniejszyć podatki, uprościć prawo i dać możliwość wzięcia nisko-oprocentowane kredytu (jeśli potrzeba na rozruch). W innym wypadku można zawsze szukać "anioła biznesu" z kasą.

Takie programy jak pinokio proponuje, to skończą się tym, że kasę przytuli "rodzina na swoim", a biedę jak ludzie klepali, tak będą klepać jeszcze bardziej.

To nie jest czarnowidztwo, tylko fakty, bo to już było robione, tylko pod inną nazwą! To tak jak z ambergold, teraz getback, a jutro będzie jakiś XYZ. Ludzie to jednak ignoranci :) Łykają wszystko co im się ładnie opakuje.
piotr76
Miał być Polski Ład, będzie wolski dziad.
kris74keh
Moja ciotka od 30 lat narzeka na władzę .Prowadzi niewielką firmę.Powiada ,że w naszym kraju dorobić się może tylko k... i złodziej . Co ciekawe zbudowała w tym czasie 2 domy, wykupiła kilkanascie hektarów gruntów w okolicy, jeździ naprawdę dobrym samochodem. Mysle, że narzekanie to my mamy we krwi.
zenonn
Ciocia ma racje, nie o wszystkim opowiedziała.
maniek_as
A ja dam dwa razy tyle miliardów co Morawiecki. Dajcie mi tylko dostęp do drukarki NBP. Jak żenująco niski poziom jest tych propozycji dla ludzi! Kto to jeszcze bierze na serio?

Powiązane: Polski ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki