REKLAMA
WEBINAR

Monitoring w lokalu wyborczym? Terlecki komentuje

2022-10-08 08:53
publikacja
2022-10-08 08:53

Nie jestem pewien, czy to wprowadzimy, właśnie ze względów technicznych - powiedział portalowi i.pl wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany o możliwe zmiany w przepisach dotyczące monitoringu w lokalach wyborczych.

Monitoring w lokalu wyborczym? Terlecki komentuje
Monitoring w lokalu wyborczym? Terlecki komentuje
/ Sejm RP

"Słyszymy, że to jest praktycznie niemożliwe, bo znów staje problem firmy, która musiałaby się podjąć tego, żeby w całym kraju zainstalować kamery. To jest taki trochę +imposybilizm+ – jak to nazywa prezes Jarosław Kaczyński – bo sprawa, która wydaje się prosta, ponieważ przecież każdy ma w telefonie kamerę, jest jakąś trudnością, którą przedstawia Państwowa Komisja Wyborcza" - powiedział Terlecki pytany o zapowiedzi szefa PiS.

Na pytanie, czy zmiany będą wprowadzone odparł: "Nie jestem pewien, czy to wprowadzimy, właśnie ze względów technicznych".

Terlecki został też zapytany, dlaczego teraz pojawiła się ta sprawa i czy PiS obawia się fałszerstw wyborczych.

"Fałszerstwa są oczywiście możliwe na niewielką skalę, na poziomie obwodowych komisji. Tam jakieś nieprawidłowości mogą być. Ponieważ opozycja bardzo przeżywa fakt, że prawdopodobnie po raz trzeci przegra wybory parlamentarne, a w ogóle wybory po raz ósmy i ma jakąś nadzieję na to, że będzie mogła kwestionować wynik wyborów, właśnie oskarżając o jakieś nieprawidłowości. Dlatego chcielibyśmy, żeby różne zabezpieczenia eliminowały tego rodzaju zarzuty czy protesty" - powiedział Terlecki. (PAP)

rbk/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (3)

dodaj komentarz
polonu
Terlecki niech ten dziadek kupi sobie ogródek działkowy, a nie myśli o wyborach , i kamerach rząd Panie Terlecki ustala się w drodze otwartego konkursu z kryteriami a nie w wyborów a kamery warto zainstalować na działce aby cebuli nie pokradli w nocy
xqwztsa
U nas rządu się nie wybiera. Wybiera się PARLAMENT. Poza tym translator ci się zaciął :D

Powiązane: Wybory samorządowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki