REKLAMA

Mo-Bruk ma umowę z Gorlicami na zagospodarowanie odpadów za 48,9 mln zł netto

2020-10-27 11:00
publikacja
2020-10-27 11:00
fot. KaliAntye / Shutterstock

Mo-Bruk podpisał z Gorlicami umowę o wartości maksymalnej 48,9 mln zł netto na zagospodarowanie nielegalnie zgromadzonych odpadów o szacunkowej ilości 5.000 ton.- podała spółka w komunikacie prasowym.

Spółka widzi potencjał do dalszego wzrostu w tym obszarze działania.

"Likwidacje nielegalnych składowisk, ze względu na najwyższe procedury bezpieczeństwa oraz potrzebne kompetencje, cechują się wyższą rentownością od pozostałej działalności spółki. Realizacja kontraktów na likwidację tzw. bomb ekologicznych z pewnością wpłynie pozytywnie na średnią marżę EBITDA Mo-Bruku-u. Jednocześnie warto podkreślić, że wpływy z omawianej umowy będą wyższe niż łączne przychody wypracowane w ramach segmentu +spalanie odpadów niebezpiecznych i medycznych+ w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku. W Polsce istnieje ponad 100 podobnych miejsc, gdzie zdeponowano nielegalnie odpady, które będą musiały być w najbliższych latach usunięte" - powiedział cytowany w komunikacie prezes spółki Józef Mokrzycki.

Usunięcie odpadów z obecnego miejsca ich zalegania zgodnie z projektem umowy planowane jest do 15 listopada 2021 roku., a ich zagospodarowanie do 30 lipca 2022 r.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki