REKLAMA

Ministrowie na chwilę

Łukasz Piechowiak2015-06-15 17:41główny ekonomista Bankier.pl
publikacja
2015-06-15 17:41
Ministrowie na chwilę
Ministrowie na chwilę
/ thetaXstock

Nowi ministrowie są tylko na chwilę. Nie dojdzie do żadnej rewolucji. Na większą uwagę zasługuje nowy szef resortu skarbu. Andrzej Czerwiński uchodzi za osobę rozumiejącą gospodarkę, a także jednego z najbardziej merytorycznych posłów. Nie ma on zbyt wiele czasu na poważne zmiany w SP, ale daje gwarancję, że nie dojdzie do żadnej katastrofy.

W ministerstwie zdrowia nowym szefem został lekarz - prof. Marian Zembala, który - co jest nowością na tym stanowisku - ma równocześnie doświadczenie menedżerskie. Resort zdrowia sam potrzebuje uzdrowienia, szczególnie wyjaśnienia kto gra pierwsze skrzypce w polityce ochrony zdrowia Polaków - ministerstwo czy NFZ? Bez wsparcia rządu nowego ministra czeka tylko i wyłącznie praca administracyjna - tak ambitny i utytułowany człowiek to poważna nobilitacja dla urzędu, ale z drugiej strony - przez te kilka miesięcy do wyborów to raczej będzie on tylko marnować swój czas.

Nowym ministrem sportu został Adam Korol - sportowiec, medalista Igrzysk Olimpijskich i jak to się mówi - "człowiek z powerem". W tym resorcie dobrze chociaż odrobinę znać się na problemach polskich sportowców. Im nie są potrzebne piękne sale konferencyjne i sute bankiety tylko stypendia, stypendia i jeszcze raz stypendia!

Co symptomatyczne - PO w dziwny sposób kształtuje swoją politykę kadrową w tym urzędzie. Najpierw przedsiębiorca, potem ekonomista, następnie ekonomistka, nauczyciel i teraz sportowiec. Rządowy selekcjoner wyraźnie nie ma pomysłu na ten resort, a szkoda bo osiągnięcia sportowe to jedno z najlepszych form promocji marki Polska. Druga sprawa to poważne wyzwania związane z poprawą kondycji i zdrowia Polaków - sponsorowane przez banki maratony biegowe to za mało. Gospodarka potrzebuje silnych obywateli - w zdrowym ciele zdrowy duch!

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~polistyren
Kibicuję pani Kopacz bardziej niż Platformie ,, to nie jest łatwe , w każdym bądź razie obłuda Tuska nie miała granic, Polityka Cudów i Zielonej Wyspy to stracony czas dla Polski i Polaków
~Olik
Podziwiam p.Premier za przemyslany i mądry wybór.Zyczę jak najlepiej Polsce i nie zniechęcę się żadnym (nawet najbardziej chamskim ,czy bzdurnym) komentarzem.Olik.
~wiesniak
P Premier miala swoje piec minut w Smolensku gdzie zablysnela prawdomownoscia i przebiegloscia jesli chodzi o dokanania z dziedziny medycyny sadowej. Rowniez w dzialaniach jej rzadu w ostatnich miesiacach, np. podczas wyjasniania afery tasmowej. Mysle ze zaskarbila sobie opinie u Polakow na bardzo dlugi czas....
~wadera69 odpowiada ~wiesniak
Prostolinijność i szczere przekonania Pani Premier obrazuje jej aktywne wsparcie dla protestu pielęgniarek w 2007 roku, które kontrastuje z obecnymi działaniami i postawą. Szkoda, że najbardziej wpływowa osoba w państwie zmienia zdanie w zależności od bieżących interesów partii.

Powiązane: Roszady w Radzie Ministrów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki