REKLAMA

2061,93 zł - tyle ma miesięcznie do dyspozycji statystyczny Polak [dane GUS]

2022-03-30 11:00
publikacja
2022-03-30 11:00

Przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na osobę w 2021 roku wyniósł 2061,93 zł - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS).

2061,93 zł - tyle ma miesięcznie do dyspozycji statystyczny Polak [dane GUS]
2061,93 zł - tyle ma miesięcznie do dyspozycji statystyczny Polak [dane GUS]
fot. Andrzej Rostek / / Shutterstock

W 2020 r. wyniósł on 1919 zł, a w roku 2019 było to 1819 zł.

Jak podaje GUS, w skład dochodu rozporządzalnego wchodzą dochody pieniężne i niepieniężne, w tym spożycie naturalne (towary lub usługi konsumpcyjne pobrane na potrzeby gospodarstwa domowego z gospodarstwa indywidualnego, bądź z prowadzonej działalności gospodarczej na własny rachunek - rolniczej i pozarolniczej) oraz towary i usługi otrzymane bezpłatnie. Dochód rozporządzalny jest przeznaczony na wydatki oraz przyrost oszczędności.

(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (29)

dodaj komentarz
dididif
dajcie beżowemu 500€ zasiłku na miesiąc, a od jutra zapłonie świat.
dzejms
Jeszcze niedawno wystarczało na ćwierć uncji złota. To se ne wrati?
Raczej nie.
prywaciasz
ale na ZUS dalej was rolników nie stać co? jak was nie było stać żeby zus placic wczesniej, tak dalej was nie stać, ale doplaty unijne to byscie szarpali co? doplata do hektara, do ziemniaka, do swiniaka, doi gówniaka, do swojaka....
dzejms odpowiada prywaciasz
Głupota miastowych polega na tym że chcecie doyebać rolnikom zamiast sobie obniżyć - przykre.
I chcesz wojenki między rodakami - poważnie? Nie zdajesz sobie sprawy co to jest fabryka pod gołym niebem. Po prostu wal śmiało na wiochę, olej ZUS i chłepcz dopłaty. Bądź cwańszy. Wykaż się!
ptokbentoniczny odpowiada prywaciasz
Nie masz pojęcia jak dopłaty wpływają na ceny nawozów, maszyn, oprysków, itp. A to co mnie najbardziej śmieszy to wiara mieszczuchów, że te dotacje są tak wysokie, że można za nie spokojnie przeżyć. Dlaczego w takim razie ludzie ze wsi wyjeżdżają do miast, a nie odwrotnie?
boris-vodka
No to ledwie wystarczy na zakup jednej tony ekogroszku na zimę dzięki PISowskim geniuszom pod przywództwem pana Pinokia.......Brawo PIS:)...ale polaków leją po gębach a opowiadają jak to ciężko się zyje na zachodzie.
PINOKIO pamiętamy miseczka ryżu po wojnie
dzejms
Tu PiS- da niema wiele do gadania a zainstalowany bakster Morawitz był doradcą Tuska. To są siły spoza kraju - nie czarujmy się. Trybut lenny zapłacimy w Abramsach i F35. Sam hełm do F35 to pół banki - dolarów!
clochard
Teraz Ukrainka z pięciorgiem dzieci ma wyższy dochód do dyspozycji niż płacący podatki Polak. LOL
8088
WON ruski trollu próbujący skłócić Polaków !
dzejms odpowiada 8088
Polaków z Ukrami skutecznie skłócają rządzący swoimi pomysłami np dodatkowe 5000 na ukr dziecko. Tubylczy Indianin gorzej traktowany od UPAdlińca. Masakra!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki