REKLAMA

Melinda i Bill Gatesowie rozwodzą się. Będą współpracować w ramach fundacji

2021-05-04 03:45
publikacja
2021-05-04 03:45
fot. Greg Allen / PA Images

Melinda i Bill Gatesowie poinformowali, że zamierzają się rozwieść. Para będzie dalej współpracować w ramach swojej fundacji. W oświadczeniu prosi o uszanowanie prywatności ich rodziny.

"Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy zakończyć nasze małżeństwo" - przekazano w oświadczeniu pary w mediach społecznościowych.

Melinda i Bill zaznaczyli w nim, że ciągu 27 lat małżeństwa wychowali "trójkę wspaniałych dzieci" oraz wspólnie stworzyli fundację, "która działa na całym świecie, by umożliwiać wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia".

Warto przeczytać:

Amerykańscy filantropi zapewnili, że dalej zamierzają współpracować w ramach fundacji. Jednocześnie "nie wierzą już, że mogą nadal wspólnie wzrastać jako para w kolejnych etapach naszego życia".

Pod koniec oświadczenia Gatesowie zaapelowali o uszanowanie prywatności ich rodziny.

66-letni Gates to według najnowszej listy "Forbesa" czwarty najbogatszy człowiek świata; jego fortuna przekracza 124 mld dolarów. W przeszłości Amerykanin wielokrotnie znajdował się na czele tej listy. Przedsiębiorca do swojego majątku doszedł jako współzałożyciel i twórca oprogramowania Microsoftu.

Melinda Gates w 2020 roku znalazła się na 5 miejscu listy "Forbesa" grupującej najbardziej wpływowe kobiety świata. Pracowała w Microsofcie w Jednostce Zarządzania Produktami, po ślubie z Billem i urodzeniu trójki dzieci zaangażowała się w filantropię, zakładając z mężem fundację charytatywną Bill & Melinda Gates Foundation.

Oprócz działalności biznesowej Gates angażuje się w szereg przedsięwzięć filantropijnych. W 2000 roku wraz ze swoją małżonką założył fundację, wśród której celów są m.in. przeciwdziałanie ubóstwu oraz walka z chorobami nękającymi biedniejsze państwa.

Na początku tego roku Gates ostrzegł, że świat musi być przygotowany na kolejne pandemie, które mogą być znacznie groźniejsze od obecnej. Mówił też, że jest zszokowany "szalonymi" i "nikczemnymi" teoriami spiskowymi, wymierzonymi w niego w ostatnich miesiącach. (PAP)

mobr/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
slawekkry
moja ciotka z wujkiem tez zapowiadają ,
i co z tego ,
ja p........, o czy jeszcze będziemy w tym Bankierze czytać
abcx
Ciekawa osoba, czytając o tym co robi i planuje to wydaje się nie być właścicielem swojego majątku. Swoim dzieciom ze swojego mitycznego majątku przekaże po 10 mln $, jego majątek po jego śmierci przejmą jakieś "fundacje" Aktualnie pytany czy mógłby jakiś swój patent uwolnić żeby ułatwić biednym krajom Ciekawa osoba, czytając o tym co robi i planuje to wydaje się nie być właścicielem swojego majątku. Swoim dzieciom ze swojego mitycznego majątku przekaże po 10 mln $, jego majątek po jego śmierci przejmą jakieś "fundacje" Aktualnie pytany czy mógłby jakiś swój patent uwolnić żeby ułatwić biednym krajom walkę z COVID odpowiada że absolutnie nie ma mowy. W końcu jest ten Bill filantropem czy nie jest, bo wygląda że nie jest i że po jego śmierci też nic nie trafi do fundacji charytatywnych...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
masekrut555
może zacznijcie jeszcze raportować o dziennych rozwodach
może epidemia związków będzie kto wie?.......
pozhoga
Furda małżeństwo, furda złamane słowo - zaszczepił się czy nie?
traderfr
To są chorzy z chciwości ludzie, na bank rozwodzą się aby mieć jeszcze więcej zielonych.
grab odpowiada traderfr
To zrób to samo jeśli zazdrościsz.
wrecker
Wybrał chłopina życie w spokoju bez baby w stylu Jarka Kaczyńskiego
skaurus
Ciekawe jaki wpływ na tę "nagłą" decyzję mogła mieć zapowiedź podwyższonego podatku od zysków kapitałowych?

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki