REKLAMA

Medicofarma Biotech chce przejść na rynek główny GPW

2021-06-16 11:26
publikacja
2021-06-16 11:26
Medicofarma Biotech chce przejść na rynek główny GPW
Medicofarma Biotech chce przejść na rynek główny GPW
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Medicofarma Biotech przyjęła strategię na lata 2021-2023, która zakłada zakończenie z sukcesem co najmniej drugiej fazy badań klinicznych minimum dwóch innowacyjnych leków oraz przejście na główny parkiet GPW - poinformował podczas telekonferencji prezes spółki Cezary Kilczewski.

"Naszym kierunkiem działania jest, aby za 5-6 lat spółka była wśród dużych spółek biotechnologicznych w Europie Środkowej. Żeby te cele osiągnąć, musimy z sukcesem zakończyć co najmniej drugą fazę badań klinicznych minimum dwóch innowacyjnych leków" - powiedział prezes.

"Planujemy przejść na rynek główny, na pewnym etapie rozwoju potrzebne będzie dużo większe finansowanie, nie da się tego zrobić na NewConnect (...) Chcielibyśmy przejść na rynek główny, tak szybko jak tylko się, ale jest to uzależnione od wymogów formalnych GPW" - dodał.

Medicofarma Biotech projektuje i planuje wprowadzać na rynek leki stosowane w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych.

Spółka realizuje swoje projekty w dwóch ośrodkach badawczo-rozwojowych w Lubinie i Poznaniu oraz świadczy usługi badawcze we współpracy z farmaceutycznymi i kosmetycznymi zakładami produkcyjnymi oraz jednostkami naukowymi.

W Centrum B+R w Lublinie opracowywanych będzie 6 różnych projektów.

Pierwszy z nich to “Liver cancer”, potencjalny lek przeciwnowotworowy do leczenia raka wątroby o znacznie zredukowanej toksyczności, zmniejszającej obciążenie organizmu oraz potencjalnie zwiększającej długość życia i przeżywalność. Z kolei ”Post-radio and chemotherapy recovery” ma na celu stworzenie i rejestrację produktu leczniczego o działaniu adaptogennym, pochodzenia roślinnego, poprawiającego odporność i przyspieszającego regenerację i oczyszczanie organizmu szczególnie po chemio- i radioterapii. “Mouth diseases support and recovery” będzie natomiast suplementem diety do zapobiegania i pomocniczo w chorobach jamy ustnej. Informacje o pozostałych projektach zostaną ujawnione po otrzymaniu odpowiednich patentów i ochrony prawnej.

Centrum B+R w Poznaniu zajmie się badaniami nad zastosowaniem mRNA w tworzeniu innowacyjnych terapii leczniczych dla pacjentów onkologicznych. W ramach centrum będą tworzone nowe modele badawcze takie jak: organoidy, bio-drukowane chipy nowotworów piersi, jajnika oraz glejaka wielopostaciowego, a następnie testowane będą na nich nowe cząsteczki, które w przyszłości będą mogły być zarejestrowane jako nowe terapie chorób nowotworowych. Kandydaci na leki testowani będą na opartych o technologię bio-druku 3D żywych tkankach.

Od kwietnia Medicofarma Biotech posiada licencję na produkcję szybkich testów do wykrywania różnorodnych odmian wirusa SARS-CoV-2, który powstał przy współpracy z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN.

Prezes zaznaczył, że przychody ze sprzedaży testów uzależnione będą od nasilenia się pandemii.(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (1)

dodaj komentarz
podatnik-
Kiedy przysłowiowa skarbówka spyta rekina przemysłu farmaceutycznego , jednego z najbogatszych mieszkańców PRL'u bis - Jerzego Staraka, do lipca 1990 tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa - jak wynika z dokumentów IPN, do których dotarł "Dziennik". Starak spotykał się z funkcjonariuszami SB w latach 80. Bezpieka Kiedy przysłowiowa skarbówka spyta rekina przemysłu farmaceutycznego , jednego z najbogatszych mieszkańców PRL'u bis - Jerzego Staraka, do lipca 1990 tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa - jak wynika z dokumentów IPN, do których dotarł "Dziennik". Starak spotykał się z funkcjonariuszami SB w latach 80. Bezpieka zarejestrowała go jako tajnego współpracownika i nadała mu pseudonim „SJ” jak zdobył majątek? i dlaczego jako potentat nie prowadzi badań na szczepionką na SARS-CoV-2 ,skoro stać go na posiadłość nad Jeziorem Drużno k/Elbląga!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki