REKLAMA

McDonald’s znów został pozwany. Poszło o poparzenie gorącą kawą

2023-09-23 10:00
publikacja
2023-09-23 10:00

Restauracja McDonald’s w San Francisco została pozwana po tym, jak klientka poparzyła się gorącą kawą. Kobieta twierdzi, że było to spowodowane niepoprawnie założonym na kubek wieczkiem.

McDonald’s znów został pozwany. Poszło o poparzenie gorącą kawą
McDonald’s znów został pozwany. Poszło o poparzenie gorącą kawą
fot. Yarrrrrbright / / Shutterstock

W zeszłym tygodniu poszkodowana złożyła pozew, w którym stwierdziła, że cierpi z powodu bólu fizycznego, stresu emocjonalnego i innych wyrządzonych szkód. Według niej, zaniedbanie restauracji było w tym istotnym czynnikiem i zwraca uwagę, że pracownicy lokalu odmówili jej pomocy.

McDonald’s zaprzeczył słowom kobiety. “Poważnie traktujemy każdą skargę klienta i kiedy Childress zgłosiła się do nas, nasi pracownicy z nią porozmawiali i zaoferowali pomoc” - powiedział właściciel tego lokalu, Peter Ou. 

“W moich restauracjach obowiązują rygorystyczne zasady bezpieczeństwa, załoga jest przeszkolona, aby upewniać się, czy wieczka kubków są odpowiednio założone. Dokładnie analizujemy roszczenia tej klientki” - dodał Peter Ou.

McDonald's i jego triki, czyli ile mięsa w mięsie. Tak fast food zwiększa swoje zyski

"Ile procentu cukru jest w cukrze?" - nad tą kwestią zastanawiał się niejeden po obejrzeniu filmu "Poszukiwany - poszukiwana". Teraz niemieccy dziennikarze wzięli na tapet nuggetsy z McDonalda i doszli do szokujących wniosków: było w nich mniej niż 50 proc. mięsa z kurczaka.

To nie pierwszy tego typu przypadek

McDonald’s w przeszłości już musiał mierzyć się z podobnymi sytuacjami. W 1992 roku kobieta poparzyła się gorącą kawą i doznała oparzeń trzeciego stopnia. Ława przysięgłych stwierdziła, że napój był za gorący i restauracja musiała zapłacić odszkodowanie w wysokości 480 tys. dolarów.

W McDonald’s klienci oparzali się nie tylko kawą. Na Florydzie doszło u dziecka do poparzenia gorącymi nuggetsami z kurczaka. Uznano, że właściciel restauracji ponosi za to odpowiedzialność. Wtedy stanęło na wypłaceniu 800 tys. dolarów w ramach odszkodowania. 

PB

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
mirek6504
Aby zrozumieć dlaczego ludzie składają sądowe pozwy o tak blachę sprawy trzeba mieszkać w USA gdzie ludzie mieszkają w namiotach albo w autach a kilkutysięczne odszkodowanie stawia ich na nogi i daje szansę na przyszłość..
zoomek
A jak się miała poparzyć - zimną kawą? Było "se" wieczko sprawdzić!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
innowierca
nic dodac, nic ujac, a niestety, nie ukarano rodzicow za to, ze dziecko poparzylo sie nuggetsami, a McDonald's wolal te "grosze" dla swietego spokoju zaplacic, i dlatego absurd pozwow w USA nie zaginie.

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki