REKLAMA

Mazurek o reprywatyzacji: Dobrze by było, żeby prokuratura się "spięła"

2016-10-13 12:17
publikacja
2016-10-13 12:17
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Dobrze by było, żeby przy wyjaśnianiu reprywatyzacji prokuratura się "spięła" i w miarę szybko przeprowadziła postępowanie - powiedziała w czwartek rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. Jak dodała, chciałaby, żeby i prokuratura, i CBA działały "sprawnie".

W czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało b. pracownicę resortu sprawiedliwości Marzenę K. Chodzi o sprawę dot. reprywatyzacji w Warszawie, śledztwo prowadzone jest przez CBA i prokuraturę regionalną we Wrocławiu.

Wcześniej media pisały, że urzędniczka miała dostać w sumie 38,6 mln zł w ramach odszkodowań za sześć stołecznych nieruchomości, czego miała nie ujawnić w oświadczeniach majątkowych. Jest ona także jednym ze współwłaścicieli słynnej warszawskiej działki przy PKiN, pod dawnym adresem Chmielna 70.

"Wszyscy wiemy o tym, jak było, wszyscy wiemy, że państwo mówicie, że to była złodziejska reprywatyzacja, więc dobrze byłoby, żeby prokuratura się spięła i w miarę szybko przeprowadziła postępowanie" - podkreśliła rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS w rozmowie z dziennikarzami.

"Chciałabym, żeby te wszystkie zatrzymania, których dokonuje CBA - ale też postępowania, które prowadzi prokuratura - były prowadzone na tyle sprawnie, żebyśmy w stosunkowo szybkim okresie czasu mogli poznać to, czy prokuratura stawia zarzuty, czy nie widzi podstaw ku temu, by takie zarzuty postawić" - mówiła.

Mazurek dodała, że "sprawa reprywatyzacji warszawskiej nie jest sprawą czystą". Podkreśliła, że oczekuje, "żeby sprawy jak najszybciej się zakończyły". "Tak jak powiedziałam: postawieniem zarzutów bądź powiedzeniem, że nikomu nic zarzucić nie można, bo samo przeprowadzenie akcji przez CBA jest ważne, natomiast bez finalnego skutku myślę, że niczyich oczekiwań nie spełni" - zaznaczyła.

W środę prokurator krajowy Bogdan Święczkowski poinformował, że w kraju prowadzonych jest ok. 100 postępowań dotyczących reprywatyzacji. Na początku września na polecenie ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry powołano trzy zespoły prokuratorskie do spraw warszawskiej reprywatyzacji: w prokuraturach regionalnych - wrocławskiej i warszawskiej oraz zespół koordynacyjny w Prokuraturze Krajowej. (PAP)

amt/ as/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Reprywatyzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki