REKLAMA

Mateusz Morawiecki powinien być kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta [Sondaż]

2021-02-05 07:48
publikacja
2021-02-05 07:48
fot. Jerzy Dudek / FORUM

40 proc. badanych uważa, że premier Mateusz Morawiecki powinien być kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach prezydenckich w 2025 r. - wynika z opublikowanego w piątkowym "Super Expressie" sondażu. Zdaniem 18 proc. badanych kandydatem powinien być Jarosław Gowin, a 17 proc. Jarosław Kaczyński.

W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" respondenci zostali zapytani, kto powinien być kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta w 2025 r.

40 proc. ankietowanych wskazało na premiera Mateusza Morawieckiego. Zdaniem 18 proc. badanych kandydatem powinien być wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin, a zdaniem 17 proc. wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński.

11 proc. badanych wskazało jako kandydatkę byłą premier Beatę Szydło, 9 proc. ministra sprawiedliwości, szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro, a 5 proc. europosła Joachima Brudzińskiego.

Badanie przeprowadzono w dniach 29 stycznia-2 lutego na próbie 1081 osób.

mzd/ dki/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (29)

dodaj komentarz
pstrzezek
No co jak co ale taki artykuł nie może pozostać bez echa! Proszę zwrócić uwagę na najazd trollowej husarii zwłaszcza w infantylnym jak zawsze wpisie wioskowego grzesia (nie obrażając mieszkańców mniejszych miejscowości)
petrolnuts
Naprawdę wierzycie, że w 2025 będą jeszcze jakieś wybory?
zenonn
Wieszczą wojnę?

https://politywatory.com/2020/08/25/fundacja-rockefellera-opisala-dokladnie-obecna-pandemie-10-lat-temu/
marxs
https://www.youtube.com/watch?v=mgbM3-VOmmA

hahaha cała prawda o tym gościu ,PISiarzach i tych w koloratkach a w ogóle o tym całym PISim (K)Raju z dykty i tektury
jacyna2017
Proszę bez plagiatów - nasz kraj jako - h..., d... i kamieni kupa opisał w przypływie szczerości na podsłuchu jego excelencja Sienkiewicz jako minister w czasie rządów PO. Rozumiem, że wtedy wszystko Ci się podobało bo TVN-GW mówiły, że jest super mimo np. 15% bezrobocia!? Myślenie boli!
krokus12 odpowiada jacyna2017
Po Twoim poście widać ,że boli .
dadar123
Jeden z nielicznych przypadków, gdy widać, że Kaczyński cokolwiek zrobił dla kraju, łopata ziemi to chyba jego największe osiągnięcie
vonmisses
Chyba Pcimia... (nie obrażając Pcimia oczywiście).
grzegorzkubik
Ma wielką szansę ale najpierw trzeba coś zrobić z kwotą wolną, podatkiem Belki i innymi kwestiami w finansach. Niemniej Morawiecki jest dobrym kandydatem ale trzeba działać. Polaków tak naprawdę nie interesują tematy typu strajk kobiet czy jakieś tam LGBT i aborcje. Polacy chcą mieć grube portfele, wczasy pod palmami,Ma wielką szansę ale najpierw trzeba coś zrobić z kwotą wolną, podatkiem Belki i innymi kwestiami w finansach. Niemniej Morawiecki jest dobrym kandydatem ale trzeba działać. Polaków tak naprawdę nie interesują tematy typu strajk kobiet czy jakieś tam LGBT i aborcje. Polacy chcą mieć grube portfele, wczasy pod palmami, sprawne połączenia kolejowe. Opozycja włącza tematy zastępcze bo jakieś tam łepek w wieku 18 lat jeszcze nie wie czym jest życia i wydaje mu się, że wszystko opiera się na tzw. tolerancji. Opozycja dziś ma poparcie wśród łepków, którzy dobrze nie znają tabliczki mnożenia ale potrafią krzyczeć J PIS i W PIS. Zapytajcie się ich co to jest stopa bezrobocia? To już nie jest taki łatwy temat jak te dwa hasła ze strajku kobiet. Zapytajcie się ich o daty wojen w XX wieku. No i widzicie... PO lub lewica się szczycą poparciem takich ludzi. Zacznijmy rozmawiać poważnie z Polakami. O pieniądzach, o kosztach życia, o podatkach.
krokus12
PIS miał największe poparcie wśród wyborców z wykształceniem niepełnym i podstawowym no ale może tabliczkę opanowali ale czy tabliczka jest miarą inteligencji to śmiem wątpić przykładem jesteś Ty ,a co tam u Trampa bo byliście blisko emocjonalnie .

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki