REKLAMA

MTP przekłada międzynarodowe imprezy targowe

2020-03-04 18:24
publikacja
2020-03-04 18:24
Bankier.pl

Wojewoda wielkopolski zwrócił się do prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich ws. rozważenia przełożenia na późniejszy termin imprez targowych o charakterze międzynarodowym. MTP podało, że w późniejszym terminie odbędą się m.in. targi Poznań Motor Show.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk w piśmie przesłanym do prezesa MTP ws. rozważenia przełożenia na późniejszy termin imprez targowych o charakterze międzynarodowym zwrócił uwagę na aspekt zagrożenia epidemiologicznego. Jak podkreślił, „musimy podjąć wszystkie możliwe działania, które ograniczą ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa”.

"Unikanie dużych skupisk ludzi oraz ograniczenie ich organizacji to podstawowy krok, stąd przedstawiłem Międzynarodowym Targom Poznańskim moje rekomendacje” – zaznaczył wojewoda.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował PAP w środę, że MTP udzieliły odpowiedzi, zaznaczając, że „podczas Targów RYBOMANIA został anulowany udział wszystkich wystawców zagranicznych, którzy nie byli w stanie zapewnić obsługi stoiska targowego wyłącznie przez polski personel”.

MTP wskazało, że w przypadku Targów Technologii i Wyposażenia dla Edukacji (5-6 marca br.), Targów Edukacyjnych i Poznańskich Targów Książki (6-8 marca br.) wydarzenia mają charakter lokalny i nie biorą w nim udziału zagraniczni wystawcy.

„W przypadku imprez międzynarodowych spółka zdecydowała o przeniesieniu na późniejszy termin marcowych Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED, Targów Poznań Motor Show, Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Kongresu MOVE” – podkreślił Stube. Wydarzenia te mają się odbyć w drugiej połowie czerwca. Według wcześniejszych planów imprezy miały się zacząć 26 marca.

Stube zaznaczył, że obecnie w Wielkopolsce nie ma hospitalizowanych pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

„W nadzorze epidemiologicznym przebywa 278 osób. Żadna osoba nie została objęta kwarantanną" – poinformował Stube. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki