REKLAMA

Łódź: Nokia zatrudni 250 osób do projektowania sieci szybkiego internetu

2017-08-03 12:41
publikacja
2017-08-03 12:41

250 osób zamierza zatrudnić firma Nokia w swojej nowej spółce w Łodzi, która będzie odpowiadać za projektowanie i budowę sieci szybkiego internetu dla 400 tys. obiorców w 13 regionach Polski. To projekt realizowany w ramach programu Polska Cyfrowa.

/ Bankier.pl

To pierwsza inwestycja skandynawskiej telekomunikacyjnej marki w Łodzi. "Bardzo cieszę się, że tak znana na całym świecie marka zdecydowała się na lokalizację swojego przedstawicielstwa w Łodzi. Mam nadzieję, że będziecie się państwo tutaj dobrze czuli i wierzę, że to dopiero początek naszej współpracy, bo wiem, że firma perspektywicznie patrzy na miasto" powiedziała w czwartek podczas uroczystego otwarcia siedziby nowego biura prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W Łodzi Nokia za pośrednictwem swojej nowej spółki usługowo-serwisowej Iris Telecommunication Poland będzie odpowiadać za projektowanie, budowę i obsługę sieci światłowodowych w 13 regionach Polski centralnej i północno-wschodniej, realizowanych przez Nokia w ramach programu Polska Cyfrowa.

"Dzięki realizacji ważnego dla kraju, ale także naszej firmy projektu budowy szerokopasmowego dostępu do internetu, będziemy mogli podłączyć do niego ok. 400 tys. obiorców prywatnych oraz 2,5 tys. szkół" podkreślił Piotr Kaczmarek, prezes Nokia w Polsce.

Sieć szybkiego łącza internetowego o prędkościach do 100 megabitów na sekundę ma obejmować woj. łódzkie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie, w tym w dużej części obszary wiejskie.

Do realizacji projektu spółka Iris Telecommunication w łódzkim biurze zamierza zatrudnić 250 osób.

"Rekrutacja już się rozpoczęła. Do końca roku chcemy zbudować stuosobowy zespół, a kolejnych 150 specjalistów dołączy do nas w przyszłym roku. Szukamy osób, które będą projektować infrastrukturę szybkiego łącza internetowego, m.in. absolwentów po studiach technicznych - projektantów sieci światłowodowych od strony telekomunikacyjnej, a także budowlanej; specjalistów od zarządzania projektami i podwykonawcami oraz techników" tłumaczył prezes Iris Telecommunication Bogdan Sołtysiak.

Jak poinformował Kaczmarek, Nokia jest największym inwestorem w obszarze ICT (teleinformatyki) w Polsce i zatrudnia w kraju ok. 5,4 tys. pracowników. Większość pracowników - blisko 4 tys. osób - zatrudnionych jest w obszarze R&D (prace badawczo-rozwojowe) w centrach badawczo-rozwojowych we Wrocławiu, Bydgoszczy i Krakowie, gdzie powstają nowoczesne rozwiązania dla mobilnych sieci telekomunikacyjnych oraz dla sektora publicznego. Z kolei, Globalne Centra Usług Nokia - w Warszawie i Bydgoszczy - obsługują klientów firmy na całym świecie.

bap/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki