REKLAMA

List FBI trzęsie rynkami. Dolar się umacnia

2016-11-07 09:47
publikacja
2016-11-07 09:47
List FBI trzęsie rynkami. Dolar się umacnia
List FBI trzęsie rynkami. Dolar się umacnia
/ YAY Foto

Dzień wyborów w USA dopiero jutro, jednak amerykańska polityka już od pewnego czasu trzęsie rynkami finansowymi. Dziś w centrum uwagi jest wystosowany przez FBI komunikat dotyczący zarzutów dla Hillary Clinton.

Dyrektor FBI James Comey poinformował, że przegląd nowych maili nie zmienił wniosku, do którego agencja doszła w lipcu - nie ma podstaw do postawienia Hillary Clinton zarzutów karnych ws. korzystania przez nią z prywatnego serwera pocztowego.

"Na podstawie dokonanego przez nas przeglądu nie zmieniamy naszych wniosków, jeśli chodzi o sekretarz Clinton" - napisał Comey w liście do kongresmenów w niedzielę, dwa dni przed wyborami prezydenckimi w USA.

Od początku dzisiejszych notowań dolar umacnia się względem głównych walut, w tym euro. Kurs EUR/USD zbliża się do 1,105 wobec 1,11 w piątek. W ten sposób rynki demonstrują wzrost wiary w zwycięstwo Hillary Clinton, której szanse wzmacnia nieco oczyszczający jej wizerunek list szefa FBI.

Wraz z umocnieniem się dolara tanieje złoto, które w ostatnich dniach było „bezpieczną przystanią”, w której inwestorzy chronili się przed perspektywą zwycięstwa Donalda Trumpa, która odczytywana jest jako bardziej ryzykowna dla stabilności sytuacji na rynkach.

Złoty dziś rano również wyraźnie traci do dolara - amerykańska waluta kosztuje już 3,91 zł wobec 3,89 zł na dzisiejszym otwarciu. Wśród walut państw z rynków wschodzących w centrum globalnej uwagi jest jednak meksykańskie peso, które na skutek wzmocnienia szans na wygraną Hillary Clinton umacnia się względem dolara o ponad 2%.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~sisio
Kiedyś myślałem, że Trump to będzie taki nowy Reagan, który wiedział jak rozmawiać z Rosją, ale skoro Trump podziwia Putina i chce się z nim dogadać, to nas sprzeda Putinowi i sprawa będzie przesrana. W tej sytuacji wolę już raczej Clinton.
~veteran
Ja jako obywatel amerykański mieszkający w Polsce glosuję na Clinton. I bardzo się cieszę że to będzie mój następny prezydent
~LOLKOL
Eh umiesz czytać ? "nie ma podstaw do postawienia Hillary Clinton zarzutów karnych ws. korzystania przez nią z prywatnego serwera pocztowego." Ale zarzuty o handel dziećmi oraz pedofili + satanizm mogą jej postawić. NYPD nazwało ją cytuję "antychrystem". To gliniarze z nowego Jorku wymusili oskarżenie Eh umiesz czytać ? "nie ma podstaw do postawienia Hillary Clinton zarzutów karnych ws. korzystania przez nią z prywatnego serwera pocztowego." Ale zarzuty o handel dziećmi oraz pedofili + satanizm mogą jej postawić. NYPD nazwało ją cytuję "antychrystem". To gliniarze z nowego Jorku wymusili oskarżenie klinton , bo inaczej wszystko opublikują !
~as
FBI juz głaszcze nowego prezia. Widać juz wiadomo, kto wygrał jutrzejsze wybory. Ze zwyciezcą sie nie walczy.
~miro
"demokratyczna" manipulacja rynkami trwa mać
~Adolf
Hillary wieczorem puści bąka i gwałtownie talar skoczy , a w zatoce glutem wysmaruja tankowiec i ropa gwałtownie wzrośnie o pare % . Co to za bzdury
~msz
tak to działa
tylko szkoda ze owa Hilary jest ostoją spokoju
może spokoju dla jej establiszMentu to tak
bo reszta świata dalej bedzie klepać bide

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki