Lidl testuje kasy samoobsługowe

Lidl rozpoczął zapowiadany test kas samoobsługowych. Rozwiązanie wprowadzono na razie w dwóch sklepach w Polsce.

(fot. Piotr Lampkowski / FORUM )

Lidl w kwietniu tego roku zapowiedział wprowadzenie kas samoobsługowych, teraz wdrożył ten plan w życie. Jak informuje portal Wiadomości Handlowe, rozwiązanie zostało wprowadzone póki co w dwóch placówkach: w galerii MM w Poznaniu oraz w jednym sklepie w Warszawie. Jednak do końca roku dyskont chce rozszerzyć testy na kolejne dwie placówki na terenie kraju.

Kasy samoobsługowe w Lidlu miały na celu (oprócz ułatwienia życia klientom) zastąpić pracowników, których najzwyczajniej brakuje – mówił w kwietniu prezes Lidl Polska Maksymilian Braniecki.

Lidl w tym miesiącu rozpoczął testowanie nowych kas również w Szwajcarii. Jeżeli rozwiązanie się sprawdzi, zostanie wprowadzone we wszystkich tamtejszych placówkach sieci. Natomiast w Niemczech – ojczyzny Lidla – nie ma planów ich wdrożenia.

Sklepy bezobsługowe stają się coraz popularniejsze. Lidl nie jest pierwszą siecią, która zdecydowała się na taki ruch. W 2017 roku testy kas samoobsługowych przeprowadziła Biedronka, a w zeszłym roku Żabka przedstawiła nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym przymierza się do otworzenia "sklepów jutra".

Motywacją jest nie tylko ułatwienie zakupów klientom, niektóre rozwiązania wymogło wprowadzenie zakazu handlu – tak powstał sklep sieci Bio Family w Konstancinie-Jeziorne, gdzie za pomocą aplikacji możemy dostać się do sklepu i zrobić zakupy w niedzielę.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 cykor21

Kasy tego rodzaju to testuje już się chyba od 30 lat i wciąż nie ma sukcesu. No chyba, że będzie to działać jak w pewnej sieci, gdzie co prawda są takie kasy, ale obok biega Pani z kluczykiem w celu odblokowania.

A poza tym, to główny powód istnienia tradycyjnych kas, to kradzieże klientów.

! Odpowiedz
6 6 karbinadel

Bardziej by się przydały takie kasy w Biedronie, bo tam są największe kolejki. I tylko tam każda kasjerka co chwilę pyta o drobne.

! Odpowiedz
23 5 jasiek2017

W koncu ! Najwyzszy czas ! W kazdym sklepie powinna byc jedna taka kasa a co roku kolejna i tak do calkowitego wyeliminowania kasjerow. DLa Lida oszczednosci, dla kupujacych latwiej itd lacznie z mozliwoscia robienia zakupow w niedziele.

! Odpowiedz
6 13 marianpazdzioch

Docelowo zakupy będą pakować ci do bagażnika, kiedy będziesz np. w pracy. Będą do niego mieli jednorazowy kod dostępu. Ceny energii z czasem będą dążyć do zera, oczywiście relatywnie do płac, i nie będzie to żaden problem dla marketów by posadzić na elektrycznym skuterku jakiegoś Afrykańczyka czy Azjatę z kraju w którym się nie przelewa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 and00

Tylko dlaczego te kasy w biedrze nie przyjmują gotówki?
Dyskryminacja

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne