REKLAMA

Lidl testuje kasy samoobsługowe

2019-10-16 08:30
publikacja
2019-10-16 08:30

Lidl rozpoczął zapowiadany test kas samoobsługowych. Rozwiązanie wprowadzono na razie w dwóch sklepach w Polsce.

/ fot. Piotr Lampkowski / FORUM

Lidl w kwietniu tego roku zapowiedział wprowadzenie kas samoobsługowych, teraz wdrożył ten plan w życie. Jak informuje portal Wiadomości Handlowe, rozwiązanie zostało wprowadzone póki co w dwóch placówkach: w galerii MM w Poznaniu oraz w jednym sklepie w Warszawie. Jednak do końca roku dyskont chce rozszerzyć testy na kolejne dwie placówki na terenie kraju.

Kasy samoobsługowe w Lidlu miały na celu (oprócz ułatwienia życia klientom) zastąpić pracowników, których najzwyczajniej brakuje – mówił w kwietniu prezes Lidl Polska Maksymilian Braniecki.

Lidl w tym miesiącu rozpoczął testowanie nowych kas również w Szwajcarii. Jeżeli rozwiązanie się sprawdzi, zostanie wprowadzone we wszystkich tamtejszych placówkach sieci. Natomiast w Niemczech – ojczyzny Lidla – nie ma planów ich wdrożenia.

Sklepy bezobsługowe stają się coraz popularniejsze. Lidl nie jest pierwszą siecią, która zdecydowała się na taki ruch. W 2017 roku testy kas samoobsługowych przeprowadziła Biedronka, a w zeszłym roku Żabka przedstawiła nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym przymierza się do otworzenia "sklepów jutra".

Motywacją jest nie tylko ułatwienie zakupów klientom, niektóre rozwiązania wymogło wprowadzenie zakazu handlu – tak powstał sklep sieci Bio Family w Konstancinie-Jeziorne, gdzie za pomocą aplikacji możemy dostać się do sklepu i zrobić zakupy w niedzielę.

DU

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
cykor21
Kasy tego rodzaju to testuje już się chyba od 30 lat i wciąż nie ma sukcesu. No chyba, że będzie to działać jak w pewnej sieci, gdzie co prawda są takie kasy, ale obok biega Pani z kluczykiem w celu odblokowania.

A poza tym, to główny powód istnienia tradycyjnych kas, to kradzieże klientów.
karbinadel
Bardziej by się przydały takie kasy w Biedronie, bo tam są największe kolejki. I tylko tam każda kasjerka co chwilę pyta o drobne.
jasiek2017
W koncu ! Najwyzszy czas ! W kazdym sklepie powinna byc jedna taka kasa a co roku kolejna i tak do calkowitego wyeliminowania kasjerow. DLa Lida oszczednosci, dla kupujacych latwiej itd lacznie z mozliwoscia robienia zakupow w niedziele.
marianpazdzioch
Docelowo zakupy będą pakować ci do bagażnika, kiedy będziesz np. w pracy. Będą do niego mieli jednorazowy kod dostępu. Ceny energii z czasem będą dążyć do zera, oczywiście relatywnie do płac, i nie będzie to żaden problem dla marketów by posadzić na elektrycznym skuterku jakiegoś Afrykańczyka czy Azjatę z kraju Docelowo zakupy będą pakować ci do bagażnika, kiedy będziesz np. w pracy. Będą do niego mieli jednorazowy kod dostępu. Ceny energii z czasem będą dążyć do zera, oczywiście relatywnie do płac, i nie będzie to żaden problem dla marketów by posadzić na elektrycznym skuterku jakiegoś Afrykańczyka czy Azjatę z kraju w którym się nie przelewa.
and00
Tylko dlaczego te kasy w biedrze nie przyjmują gotówki?
Dyskryminacja

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki