Kurski prezesem TVP. Przyglądamy się finansom telewizji publicznej

Jacek Kurski został ponownie wybrany na prezesa TVP - zdecydowała Rada Mediów Narodowych. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości otrzymał cztery głosy na pięć możliwych.

Jacek Kurski (na zdj. w środku) ponownie prezesem TVP. Przyglądamy się finansom telewizji publicznej
Jacek Kurski (na zdj. w środku) ponownie prezesem TVP. Przyglądamy się finansom telewizji publicznej (fot. Adam Chelstowki / FORUM)

Jacek Kurski wygrał konkurs na nowego prezesa telewizji publicznej - poinformował w środę przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Jak podał, czworo członków RMN - on sam, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Grzegorz Podżorny - głosowało za kandydaturą Kurskiego; przeciw był Juliusz Braun.

W konkursie na nowego prezesa TVP złożono 23 oferty, z czego do drugiego etapu, po spełnieniu warunków formalnych, przeszło 18 kandydatów. Spośród nich do finału wyłoniono cztery osoby: poza Kurskim także dyrektor TV Biełsat Agnieszkę Romaszewską-Guzy, prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofa Skowrońskiego oraz reżysera Bogdana Czajkowskiego.

W piątek w Sejmie odbył się trzeci etap konkursu, który polegał na rozmowie kandydatów z członkami Rady Mediów Narodowych m.in. na temat wizji telewizji publicznej i sposób realizacji misji publicznej. W środę członkowie RMN głosowali nad kandydaturami finalistów konkursu.

"Uważam, że w tym konkursie było dwoje faworytów - Agnieszka Romaszewska i Jacek Kurski. Agnieszka Romaszewska przedstawiła bardzo ciekawą wizję mediów narodowych, mediów publicznych. Jacek Kurski przedstawił bardzo ciekawą koncepcję reformy tej telewizji. Ja miałam dylemat - zresztą mówiłam podczas posiedzeń Rady - dylemat poważny, kto powinien być finalistą tego konkursu, ale rozkład głosów w RMN pokazał, że tylko Jacek Kurski miał szansę na bezwzględną większość głosów i poparłam w związku z tym Jacka Kurskiego" - powiedziała w środę zasiadająca w Radzie Mediów Narodowych Joanna Lichocka.

"Mam nadzieję, że te wszystkie deklaracje, które złożył podczas konkursu i (...) te zmiany, które sam wdraża, rzeczywiście nabiorą takiego rozpędu, że będziemy wszyscy, bez względu na różnice, zadowoleni z tego, jak funkcjonują media publiczne, że one będą służyły wspólnocie" - dodała.

Telewizja Polska nie jest zwykłym przedsiębiorstwem, ale nie oznacza to, że nie obowiązują jej twarde prawa ekonomii. Publiczny nadawca nie jest obecnie w najlepszej sytuacji.

(Jeżeli nie widzisz poniżej interaktywnej infografiki, kliknij w link do obrazka.)

Michał Żuławiński/PAP

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 ~hanys

To jest oczywiste,że obecna "obiektywność" TVP jest "obiektywnością pisowską"Wybór trafiony,szczególnie dla realizacji propagandy "ideologi pisowskiej".

! Odpowiedz
4 4 ~Robieni_w_Bambuko

A czyją wlasnością było TVN itp obsrywajki polskości. To zostało udowodnione , że była to stacja agenturalna i załżona przez (pierwszy właściciel) agenturę komuszą działającą na rzecz Sovietów jeszcze za Urbana. Ale żeby to wiedzieć trzeba do tego dorosnąć. Polskie media sa nareszcie polskie i to tzreba też wiedzieć.Reszta (większosć prasy ok 75% lokalnej) to niemieccy właściciele. To powinno Ci wystarczyć , chyba , że już nic nie kumasz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~Alibaba odpowiada ~Robieni_w_Bambuko

Lecz się człowieku, z takim podejściem zapisz się do Czerwonych Kmerów i broń swojej osady ... wstyd w środku Europy !

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 25 ~SONDA

Czy uważasz, że konkurs na stanowisko prezesa TVP to farsa?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz
1 12 ~Sss

Misiewicze :-)

! Odpowiedz
0 1 ~ddd

aferzyści i złodzieje

! Odpowiedz
0 4 ~ciekawski

A ciekawe czy jest inforgrafika pokazująca na co tv publiczna wydawała pieniądze

! Odpowiedz
1 3 ~aka2

Pisowscy komentatorzy i politycy ,od czasu do czasu Miller albo ktoś z PO -rzadko . Z Nowoczesnej albo Razem nie zapraszają. NIE OGLĄDAM ani rządowej ani innej. A kiedyś bardzo interesowałam się polityką i gospodarką.

! Odpowiedz
1 6 ~Robert

tvpPIS ,TV Republika ,TV Trwam, Radio Maryja,Rzeczpospolita,powinny zostać połączone,powstanie jedne wielkie medium narodowo-katolickie -finansowe oszczędności a po za tym w jedności siła-nowa Polska musi kształtować nowego Polaka -człowieka który kocha tradycję -nie ważne czy dobrą czy złą ,a przede wszystkim kocha kościół,taka narodowo-katolicka telewizja może nazywać się DOBRA NOWINA

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil