REKLAMA

Kurs złotego lekko słabnie do dolara i euro

Marcin Dziadkowiak2023-08-14 13:00zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl
publikacja
2023-08-14 13:00

Kurs złotego notuje w poniedziałkowe popołudnie kosmetyczne osłabienie w stosunku do dolara i euro. Opublikowane przez GUS dane o lipcowej inflacji okazały się zgodne z oczekiwaniami i nie wpłynęły na notowania polskiej waluty.

Kurs złotego lekko słabnie do dolara i euro
Kurs złotego lekko słabnie do dolara i euro
fot. alexfan32 / / Shutterstock

Trwający w Polsce długi weekend i brak większej zmienności na rynkach bazowych wpływa na niewielkie fluktuacje notowań złotego w poniedziałek. Kurs USD/PLN rośnie o 0,2 proc. do 4,0486, niewiele mniejszy wzrost kursu jest udziałem pary walutowej EUR/PLN, gdzie po wzroście o 0,15 proc. kurs wynosi 4,4313.

Kliknij, żeby zobaczyć aktualne notowania. (Bankier.pl )

„Kurs rozpoczyna poniedziałek wokół poziom 4,43 i jeśli utrzyma trend z końca ubiegłego tygodnia, a dodatkowo zostanie wsparty wspomnianymi danymi C/A (w przypadku pozytywnej niespodzianki), to może kierować się w stronę bariery 4,4060" - pisali analitycy Banku Millennium w porannej nocie.

Reklama

Opublikowane dziś o godz. 10:00 przez GUS dane o inflacji z lipiec okazały się zgodne z wcześniejszym szybkim odczytem i nie wpłynęły na notowania złotego. Choć bankowi ekonomiści nie są zgodni co do tego, czy w sierpniu inflacja osiągnie poziom jednocyfrowy, to większa zgoda panuje już co do prognozowanych obniżek stóp przez RPP, które w swoich prognozach uwzględniają analitycy ING oraz Banku Pocztowego.

O godzinie 14:00 NBP opublikuje dane o bilansie płatniczym w czerwcu. Ekonomiści szacują, że saldo rachunku obrotów bieżących w czerwcu 2023 r. było w Polsce dodatnie i wyniosło plus 1.520 mln euro. Już w środę GUS opublikuje dane flash o PKB za II kwartał. Z konsensusu PAP Biznes wynika, że PKB Polski w II kw. 2023 r. spadł o 0,2 proc. rdr.

Jeszcze mniejsza zmienność jest na kursie eurodolara, który zmienia się zaledwie o setne części procenta.

Kliknij, żeby zobaczyć aktualne notowania. (Bankier.pl )
Źródło:
Marcin Dziadkowiak
Marcin Dziadkowiak
zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl. Już w czasie studiów na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu rynki kapitałowe stały się jego pasją, która pozwoliła mu rozpocząć pracę w Bankier.pl i rozwijać dział giełdowy. Zainteresowanie sprawami krajowymi i zagranicznymi pozwoliło mu także spełnić się w pracy w prowadzeniu newsroomu. Jego ambicją jest, aby Bankier.pl był wciąż najlepszym źródłem informacji, nie tylko dla inwestorów giełdowych. T +48 71 748 95 03 K +48 601 560 819

Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki