Kulik z PZU: PPK jak benefit pracowniczy

PZU przygotowuje się do zapisywania klientów do pracowniczych planów kapitałowych. Już teraz bada czy jego klienci korporacyjni będą chcieli zamienić pracownicze plany emerytalne na plany kapitałowe.

- Odzew jest różny i zależy od tego jak dany pracodawca chce kształtować dialog z własnymi pracownikami. Z punktu widzenia pracodawcy jest to produkt, który jest dość istotnym elementem pakietu pozawynagrodzeniowego – mówi Tomasz Kulik, członek zarządu PZU SA podczas konferencji Wall Street 23 w Karpaczu.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 serina

PPK to nic nowego.W innych krajach podobne systemy już działają inie jest niczym dziwnym ze emerytura jest wypłacana z kilku źródeł. To może tylko pomóc przyszłym emerytom.

! Odpowiedz
1 3 barnabka

Ja też pokładam duże nadzieje w PPK.Zresztą u mnie z pracy było już zebranie w tym temacie i większość jest bardzo zadowolona ze moze w taki sposób oszczędzać na przyszłość.

! Odpowiedz
2 15 r4k

Co to za benefit?
Podatek od tego trzeba będzie zapłacić, a nie wiadomo czy cokolwiek się odzyska.

! Odpowiedz
1 1 eljotek

Raczej chodzi o to, że pracodawca moze za pomocą ppk dokonać nie tylko wpłaty podstawowej ale tez dodatkowej na konto pracownika. Przez co pokaże że liczy sie z tym co robia i docenia ich robote

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Partnerem sekcji o PPK jest:

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.