REKLAMA

Kulik z PZU: PPK jak benefit pracowniczy

2019-06-01 08:00
publikacja
2019-06-01 08:00
fot. Michał Kryński / Bankier.pl

PZU przygotowuje się do zapisywania klientów do pracowniczych planów kapitałowych. Już teraz bada czy jego klienci korporacyjni będą chcieli zamienić pracownicze plany emerytalne na plany kapitałowe.

- Odzew jest różny i zależy od tego jak dany pracodawca chce kształtować dialog z własnymi pracownikami. Z punktu widzenia pracodawcy jest to produkt, który jest dość istotnym elementem pakietu pozawynagrodzeniowego – mówi Tomasz Kulik, członek zarządu PZU SA podczas konferencji Wall Street 23 w Karpaczu.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
serina
PPK to nic nowego.W innych krajach podobne systemy już działają inie jest niczym dziwnym ze emerytura jest wypłacana z kilku źródeł. To może tylko pomóc przyszłym emerytom.
barnabka
Ja też pokładam duże nadzieje w PPK.Zresztą u mnie z pracy było już zebranie w tym temacie i większość jest bardzo zadowolona ze moze w taki sposób oszczędzać na przyszłość.
r4k
Co to za benefit?
Podatek od tego trzeba będzie zapłacić, a nie wiadomo czy cokolwiek się odzyska.
eljotek
Raczej chodzi o to, że pracodawca moze za pomocą ppk dokonać nie tylko wpłaty podstawowej ale tez dodatkowej na konto pracownika. Przez co pokaże że liczy sie z tym co robia i docenia ich robote

Powiązane: Konferencja WallStreet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki