REKLAMA

Kuczyński: Weto budżetu UE to byłaby piękna katastrofa

Michał Kryński2020-12-04 10:30redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-12-04 10:30
fot. Darek Golik / FORUM

Wedle premiera Morawieckiego właśnie wtedy ustawimy się w kolejkach do szczepień przeciw COVID-19. Szczepionek jeszcze nie ma, Pfizer informuje o kłopotach z dostępnością składników, porozumienia w sprawie budżetu UE nadal nie ma, ale koniec roku coraz bliżej, a nowe rekordy na indeksach nie zrobią się same. A w wirtualnym studio BTV - jak co tydzień - Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych.

Ile Polska dostała, a ile wpłaciła do Unii Europejskiej? Tłumaczymy

Polska otrzymała z Unii Europejskiej znacznie więcej środków, niż do niej wpłaciła. Same transfery z unijnego budżetu nie są jednak najważniejszą ekonomiczną korzyścią płynącą z członkostwa w UE.

Źródło:
Michał Kryński
Michał Kryński
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.tv, specjalista od transmisji internetowych. Z Bankier.pl i PRNews.pl związany od 2008 roku. Tel.: 22 333 99 11

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (29)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
samsonn
PIS trolownia sobie teraz Bankiera umilowala . Przeciez pieniadze z UE nie sa nam potrzebne bo kazde dziecko wie ze PIS i przyglupy wioskowe biora pieniadze ze sciany - tak jak male dzieci sądzą.
track
Kuczyński kojarzy mi się głównie z przekrętem WGI na ok 320 mln zł, choć on sam podobno nie brał w tym udziału (swoją drogą nikt nie poszedł siedzieć i tu ma rację KE , że brak w tym kraju praworządności). Co do jego analiz - no cóż przeczytać na portalu co inni napisali i przekazać jako swoje głębokie Kuczyński kojarzy mi się głównie z przekrętem WGI na ok 320 mln zł, choć on sam podobno nie brał w tym udziału (swoją drogą nikt nie poszedł siedzieć i tu ma rację KE , że brak w tym kraju praworządności). Co do jego analiz - no cóż przeczytać na portalu co inni napisali i przekazać jako swoje głębokie przemyślenia, to nie jest aż takie trudne. Natomiast stworzyć wokół siebie, co dla niektórych, aureolę wybitnego analityka i ekonomisty, to pełen szacun.
glowny_analityk_bankier_pl
Gdyby niemcom zależało na rozwoju ue to by ustąpili i szukali innego rozwiązania w sporze z Polską i Węgrami.Każdy wie że czas robi swoje i nadarzają się inne możliwości i opcje,ale im zwyczajnie nie zależy, ważniejszy jest dla nich swój interes.To taki nowy kolonializm państw zachodu, murzyna i dóbr które oferuje Gdyby niemcom zależało na rozwoju ue to by ustąpili i szukali innego rozwiązania w sporze z Polską i Węgrami.Każdy wie że czas robi swoje i nadarzają się inne możliwości i opcje,ale im zwyczajnie nie zależy, ważniejszy jest dla nich swój interes.To taki nowy kolonializm państw zachodu, murzyna i dóbr które oferuje Afryka nie da się eksploatować jak dawnej to teraz zachód szuka białych murzynów.
karbinadel
Czyżbyś w swojej przenikliwości nie zauważył, że w spór nie jest między Niemcami i Polską, lecz miedzy 25 państwami UE a Polską i Węgrami (realizującymi politykę zagraniczną Kremla)
duchspirytus
Prawdę mówiąc to jest niepoważne żeby głosowanie kilku państw decydowało, czy w jakimś kraju jest praworządność, czy jej nie ma. Jeśli już, to czy nie powinien tego raczej oceniać jakiś trybunał?
jarek393
Prezydencja niemiecka od początku planowała oszukanie Polski. To dlatego w lipcu Morawiecki tak łatwo wynegocjował ogromne pieniądze i jakiś niejasny dopisek na końcu deklaracji. Teraz m. in. ta kwota zostanie użyta do szantażowania Polski. Nieprzypadkowo również akurat teraz wypłynęła sprawa gej-party w Brukseli, w Prezydencja niemiecka od początku planowała oszukanie Polski. To dlatego w lipcu Morawiecki tak łatwo wynegocjował ogromne pieniądze i jakiś niejasny dopisek na końcu deklaracji. Teraz m. in. ta kwota zostanie użyta do szantażowania Polski. Nieprzypadkowo również akurat teraz wypłynęła sprawa gej-party w Brukseli, w którym brał udział polityk Fideszu. Akcja policji została zainspirowana przez służby belgijskie (a te przez służby niemieckie), żeby przypadek konserwatysty-geja osłabił pozycję negocjacyjną Orbana. Taką mamy piękną Unię.
antybolszewik
Wow. Kolejne spotkanie z Panem Kuczyńskim i dziesiątki tysięcy kliknięć w lajk'ach. Nie dziwię się, że występuje on często na Bankierze. Swoją drogą to uczestnicy forum zgadzają się, że właściwie opisuje ostatnie bardzo chaotyczne ruchy polskich polityków.
zdzislaw_
Nie ma sensu wylewać wiadra pomyj na p. Kuczyńskiego tylko dlatego, że nie podzielasz jego poglądów. Skoro odsłuchałeś już wywiad a mimo wszystko nie bardzo akceptujesz p. Kuczyńskiego tzn., że szukasz opinii na kilka tematów, które cie interesują. Posłuchaj, skonfrontuj ze swoją wiedzą, wyciągnij wnioski - idź Nie ma sensu wylewać wiadra pomyj na p. Kuczyńskiego tylko dlatego, że nie podzielasz jego poglądów. Skoro odsłuchałeś już wywiad a mimo wszystko nie bardzo akceptujesz p. Kuczyńskiego tzn., że szukasz opinii na kilka tematów, które cie interesują. Posłuchaj, skonfrontuj ze swoją wiedzą, wyciągnij wnioski - idź dalej nie troluj! Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera.
warszawyak
To niemcy i pan Kuciapka bez wykształcenia ekonomicznego ( o czym wielokrotnie wspominał ) może krytykować a druga strona nie ! To tak wygląda wg ciebie demokracja ! hahaha !

Powiązane: Koronawirus na GPW i giełdach światowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki