Kuczyński: 22 biliony długu

Amerykański dług publiczny pokonał kolejną okrągłą barierę - wynosi już ponad 22 biliony dolarów, czyli 22 000 000 000 000 USD. W relacji do PKB sięga 105 proc., czyli poziomu najwyższego od II wojny światowej. Jak zmiany w finansach publicznych Stanów Zjednoczonych będą wpływać na rynki oraz koniunkturę w USA i na świecie?

O tym porozmawiamy z Piotrem Kuczyńskim, głównym analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion w rynkowym podsumowaniu tygodnia.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 piano350

Do Administratora - nie mogę odpalić tego nagrania z Bankiera a na YouTube też nie ma :-(

! Odpowiedz
0 16 h-b

Ten dług już ponad 22 Bilionowy nie spłacają tylko Ci co się przez lata do niego głownie przyczynili pseudo rządzicielstwem na kredyt - Niestety tylko będą coraz więcej i drożej spłacać już przez wieczność przyszłych Pokoleń całe społeczeństwa od noworodka do staruszka coraz drożej i drożej i więcej z każdym rokiem ! .....,aż zadłużenie kraju w końcu przygniecie im kiedyś całkowicie karki ....Żałosna pseudo polityka od wielu lat niestety ma ona miejsce w bardzo wielu krajach w naszym również !!!.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ald

Szkoda że nie powiedzą w jaki sposób pompowany jest dolarowy trup z użyciem innych w tym Deutsche Banku. Bardzo ciekawie opisana sytuacja amerykańskiego długu który będzie problemem dla wszystkich: https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/02/02/deutsche-gang-bank-czesc-2-dollar-dollar-uber-alles/

! Odpowiedz
0 10 etaurus1747

Ten prowadzący to zbyt kumaty gościu nie jest
:-(
Denne teksty chwilami bardzo
:-(

! Odpowiedz
10 10 kaczka-po-smolensku

Potrzebują wojny żeby odchudzić dług na początek Iran później Rosja i Chiny bomby atomowe w tej wojnie będą padać jak komary na jeziorem po kontakcie z raidem ratunku widzę tylko dla wybranych w schronach 10 km pod ziemią.

! Odpowiedz
0 8 marcint88

Kartkami na jedzenie to oni sie nie dorobią :)

! Odpowiedz
14 18 mooooo

Mocarstwo jest tylko jedno i nikt przed kamerami nie chce rozmawiać ale za plecemi się śmieje bo jak wytłumaczyć fakt ze 74 lat po wojnie a USA nawet porządnej szybkiej koleji się nie dorobiła i chyba się nie dorobi ??

! Odpowiedz
13 11 sel

Ależ mamy przecież nowego Wiceministra od Cyfryzacji...?

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 16 samsza

Dług 105% PKB to temat zbyt wstydliwy aby go rozwiązać lub choćby o nim dyskutować, prawdziwy światowiec głosuje zawsze, żeby dozwolony limit długu podnieść i z głowy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil