REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kredyty frankowe. Prokuratura nadciąga z odsieczą

2021-11-17 06:52
publikacja
2021-11-17 06:52
Kredyty frankowe. Prokuratura nadciąga z odsieczą
Kredyty frankowe. Prokuratura nadciąga z odsieczą
fot. Janusz Pieńkowski / / Shutterstock

Do postępowań sądowych, w których banki żądają opłat za korzystanie z kapitału, przystąpią prokuratorzy, aby wspomóc frankowiczów – informuje w środę "Rzeczpospolita".


Prokuratura Krajowa poinformowała "Rzeczpospolitą", że skierowała pismo do wszystkich prokuratur regionalnych, zachęcając do wzięcia w obronę kredytobiorców frankowych i przyłączenia się do spraw sądowych, które wytaczają banki.

Gazeta podaje, że chodzi o sytuację, gdy sąd stwierdza nieważność umowy kredytu mieszkaniowego, a bank wytacza klientowi w odpowiedzi pozew, domagając się nie tylko zwrotu pożyczonej mu kwoty, ale także opłaty za udostępniony kapitał. Zdaniem Prokuratury Krajowej żądanie przez banki takiej opłaty jest bezpodstawne.

"Rzeczpospolita" podkreśla, że tej praktyce przygląda się również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

(PAP)

wni/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (13)

dodaj komentarz
katarzyna632
Hejt na frankowiczów jest bezpodstawny. Cóż daliśmy się wrobić, bo banki nie doinformowały nas o ważnych kwestiach. Z własnego researchu mogę polecić program replan, który ponoć pomaga bez konieczności płacenia na start.
andregru
Pewnie nasze wielkie "Zero" z prokuratury też ma kredyt we frankach a chce zaoszczędzić na spłatach .
wtomek
"Prokuratura nadciąga z odsieczą"- Skoro to jest przestępstwo , to gdzie prokuratura była , gdy przestępcze kredyty były udzielane ?. Frank powyżej 3,5 zł dopiero zrobił z tego przestępstwo?. D-u-r-n-y kraj.
demeryt_69
Prezes mBanku, Stypułkowski, jest najlepiej uposażonym spośród 'górali' zarządzających bankami w Polsce. Za 2020 rok otrzymał blisko 5 mln zł - czy to koszernie?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-zarabia-prezes-banku-Rekordzisci-prawie-5-mln-zl-8067183.html

men24a
Przypomni ma jeszcze jak PiS doszedł do władzy i wydreniwal aluora czy ci przypomnieć ? Dał na prezesa członka zakładów mięsnych Kania który od razu udzielił chyba na 600 mln kredytów Kani po czym Kania ogłosiła bankructwo a właściciel kani zwiał za granicę. A teraz napiszilu prezesów zwolnił PiS i jakie odprawy Przypomni ma jeszcze jak PiS doszedł do władzy i wydreniwal aluora czy ci przypomnieć ? Dał na prezesa członka zakładów mięsnych Kania który od razu udzielił chyba na 600 mln kredytów Kani po czym Kania ogłosiła bankructwo a właściciel kani zwiał za granicę. A teraz napiszilu prezesów zwolnił PiS i jakie odprawy dostają ? Np w Enerdze było to 10 prezesów ?
"Od roku Ministerstwo Finansów już dziewięciokrotnie odraczało termin udzielenia informacji w sprawie wysokości nagród przyznawanych dla pracowników resortu. Wnioskujący o ujawnienie informacji poseł KO Adam Szłapka nie wykluczył, że sprawa ta skończy się w sądzie"
Ministerstwo Finansów od roku nie udziela odpowiedzi ws. wysokości nagród. Piotr Patkowski odraczał termin dziewięciokrotnieam
Nieoficjalne ustalenia WP: Tylko w dwóch pierwszych miesiącach 2020 roku resort miał wydać na nagrody aż 12,9 mln złotych

Rada Nadzorcza KGHM postanowiła we wtorek odwołać z dniem 15 kwietnia 2021r cały zarząd spółki, i powołać nowy z dniem następnym.
Dlaczego jak KGHM przynosi rekordowe zyski ?

Wśród prezesów 22 giełdowych spółek Skarbu Państwa aż 9 jest na tym stanowisku mniej niż rok. W Tauronie i Jastrzębskiej Spółce Węglowej zmiany prezesów to szczególnie świeża sprawa.

Absolutnym rekordzistą pod względem zmian prezesów jest spółka Energa (8 zmian za rządów PiS) W pogoń za liderem w tym niechlubnym rankingu wyruszyły Bank Ochrony Środowiska oraz Jastrzębska Spółka Węglowa, gdzie prezesów zmieniano sześciokrotnie
Z kolei w JSW tylko w 2021 roku (niecałe trzy miesiące!) mieliśmy aż trzech prezesów
Czyli Boś Energa i JSW 6 prezesów przez 6 la
Lotos Puławy 5 prezesów zmienionych przez 6 lat rządzenia dobrej zmiany.
Alior azoty, KGHM, pgnig-e pzu tauron aż 4 prezesów przez 6 lat.

Kto z was w firmie zmienia co roku dyrektora i chwali się że zarządzanie spółką jest na najwyższym poziomie ? I jeszcze wyniki są rekordowe to w nagrodę następny zarząd i nowy prezes?

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w rozmowie z RMF FM zdradził, dlaczego w zarządach spółek skarbu państwa zasiadają osoby związane z partią, a nie menadżerowie z rynku. Stwierdził, że w latach 2005-2007 partia postawiła na ekspertów, ale "ich sposób myślenia o gospodarce był sprzeczny z tym, co PiS ma w swoim programie".

No, piekarz Fogiel jest kwintesencją PiSowskiej fachowości :)


"W kancelarii premiera powstaną nowe, wysokopłatne posady. Zarobki jak wiceministrów"
Zgodnie z nowymi stawkami główni kierownicy projekty będą zarabiali od 7 do 16 tys. zł. Starsi kierownicy od 6,5 do 15,3 tys. zł, natomiast młodsi kierownicy od 6 do 13,5 tys. zł.

Starszy kierownik, młodszy kierownik, asystent młodszego kierownika i doimy, bo się ściemnia...a większość prac zlecana jest firmom zewnętrznym tak jak to pokazano w Ministerstwie Cyfryzacji i obserwowaliśmy wielokrotne zlecanie projektów na zewnątrz. To tam pracują specjaliści, a nie w ministerstwie, więc płacenie takich pieniędzy urzędnikom wydaje się nie mieć uzasadnienia.


iandrew
"żądanie jest bezpodstawne" - ach, a dać komuś 500 tys zł i zapomnieć o tym to jest normalne? Chcą gospodarkę nam rozwalić? Jak banki zaczną przegrywać i tracić, to zacznie się run na banki bo będą upadać...
midasik
jak gospadarke rozwalic? poprostu banki za swoje oszustwa będą miały mniej zysku. spoko nie upadną , takie przegrane w sądach są jakąs kwotą dla banków ale z tego powodu nie upadną.mają tyle kapitału i zysków ze spokojnie za to zaplącą. szkoda, że dałeś się nabrać na propagandę banksterów
ravauw
zadne banki nie beda upadac, zreszta w grze zwanej kredyt hipoteczny, bank w zadnym mozliwym wariancie nie jest stratny, co najwyzej mniej zarobi.....
andregru odpowiada ravauw
Banki zawsze zarobią ale kosztem społeczeństwa które na zerowych lokatach trzyma u nich środki , na podnoszeniu opłat za usługi bankowe ( konto za 0zł teraz 12zł) a wszystko to wytłumaczą frankowiczami .

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki