REKLAMA

Kraków - czwarta lokalizacja Funduszu Mieszkań na Wynajem

2015-09-24 08:10
publikacja
2015-09-24 08:10

Po pierwszych inwestycjach w Poznaniu, Gdańsku i Piasecznie, nadeszła kolej na kolejną aglomerację. Już pod koniec I kwartału 2016 r. pierwsi najemcy będą mogli wynająć mieszkania w budynku przy ulicy Polonijnej w Krakowie.

fot. Malwina Wrotniak /

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Funduszu Mieszkań na Wynajem, w ciągu najbliższych 2 lat w ofercie funduszu pojawią się mieszkania na wynajem w największych polskich aglomeracjach. Po Poznaniu, Gdańsku i Piasecznie, kolejną inwestycją w ramach Funduszu jest zakup pięciopiętrowego budynku przy ulicy Polonijnej w Krakowie. Budynek jest obecnie w budowie. Zakończenie prac związanych z budową i wykończeniem mieszkań zaplanowano na I kwartał 2016 roku. W nieruchomości znajdzie się 45 mieszkań (jedno i dwupokojowych) o powierzchni od 27 m do 46 m.

- Duże zainteresowanie dotychczasową ofertą Funduszu potwierdza zasadność standardów, którymi kierujemy się przy wyborze konkretnej inwestycji. Dla naszych najemców szczególne znaczenie ma wysoki standard wykończenia mieszkań, dogodna lokalizacja budynku, możliwość zameldowania w wynajmowanym lokalu oraz atrakcyjna cena i poczucie bezpieczeństwa, jakie gwarantuje podpisanie umowy najmu z partnerem instytucjonalnym - mówi Ryszard Słowiński, prezes BGK Nieruchomości.

Takie standardy spełnia położona w dzielnicy Krakowa - Bieżanów - Prokocim inwestycja przy ulicy Polonijnej. Dogodna lokalizacja i bliskość przystanków komunikacji publicznej, to nie jedyne zalety tego miejsca. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się tereny zielone: Park A. i E. Jerzmanowskich, obiekty handlowo-usługowe, centrum handlowe oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W bezpośrednim otoczeniu zlokalizowane są przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja.

Takie atrybuty mieszkań zlokalizowanych przy ulicy Polonijnej sprawiają, że oferta ich najmu może być szczególnie atrakcyjna dla młodych, aktywnych osób, studentów oraz rodzin z dziećmi. Przewidywany termin udostępnienia mieszkań najemcom to koniec I kwartału 2016.

- Mamy nadzieję, że klienci z Krakowa również docenią korzyści wynikające z wynajęcia mieszkania od naszego Funduszu. Jesteśmy przewidywalnym partnerem, który myśli o długofalowym rozwoju swojej działalności w tym sektorze - mówi Adam Świrski, wiceprezes BGK. - Sądzimy, że inne podmioty dysponujące kapitałem pójdą w nasze ślady, dzięki czemu nasze standardy obsługi staną się normą na rynku.

 / BGK

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~ula
To całkiem fajna oferta, sama się nad nią zastanawiałam i w końcu się zdecydowałam na wynajem. Wzięłam pożyczkę w ferratum banku i umeblowałam po swojemu. Teram mam przytulny kont i nie mam kredytu na 30 lat.
~StanRS
Wybudowali mieszkania z "Funduszu mieszkań na wynajem" w Piasecznie za pieniądze podatnika, żeby rządząca sitwa (pod pozorami "robienia dobrze"), miała gdzie upchnąć swoich znajomków, żony i kochanki do administrowania tym wszystkim (jeszcze znajomi deweloperzy zarobią przy okazji).

Koszty wynajmu
Wybudowali mieszkania z "Funduszu mieszkań na wynajem" w Piasecznie za pieniądze podatnika, żeby rządząca sitwa (pod pozorami "robienia dobrze"), miała gdzie upchnąć swoich znajomków, żony i kochanki do administrowania tym wszystkim (jeszcze znajomi deweloperzy zarobią przy okazji).

Koszty wynajmu takich mieszkań miały być 20 % poniżej ceny rynkowej. W takim Piasecznie (w którym dojazd do Warszawy wynosi około 40 minut), wybudowano te mieszkania i okazało się, że wynajęcie tych mieszkań kosztuje drożej, niż w Warszawie na wolnym rynku.
Mieszkania stoją w większości puste, bo nikt nie będzie przepłacał w takim Piasecznie, jak może na miejscu w Warszawie taniej wynająć. To po jakimś czasie oddadzą pewnie te nowe mieszkania "imigrantom" arabskim, których kilkanaście tysięcy na początek nasprowadzają.
~mwa
Czy ja dobrze kojarzę że ten Fundusz Mieszkań na Wynajem to projekt rządowy, finansowany z budżetu?!
Czyli jakiś dziwny twór dostaje pieniądze z naszych podatków, zatrudniani są w nim wybrani przez rząd kolesie, twór kupuje mieszkania z wolnej ręki od wybranych przez zarządzających nim kolesi developerów a następnie
Czy ja dobrze kojarzę że ten Fundusz Mieszkań na Wynajem to projekt rządowy, finansowany z budżetu?!
Czyli jakiś dziwny twór dostaje pieniądze z naszych podatków, zatrudniani są w nim wybrani przez rząd kolesie, twór kupuje mieszkania z wolnej ręki od wybranych przez zarządzających nim kolesi developerów a następnie wynajmuje je po droższych niż rynkowe stawkach na zamordystyczne umowy które wynajmującym trudno wypowiedzieć?

~ciekawski
A najgorsze w tym wszystkim jest to, że jest to organizowane przez BGK... Czyli instytucji państwowej, tzw. "Inwestycje polskie"... Czyli ch..d... i kamieni kupa...
Odtrąbiony przez chyżego ruja wielki sukces i sposób na obniżkę wysokich czynszów prywatnych właścicieli, a tak naprawdę w pełni komercyjne
A najgorsze w tym wszystkim jest to, że jest to organizowane przez BGK... Czyli instytucji państwowej, tzw. "Inwestycje polskie"... Czyli ch..d... i kamieni kupa...
Odtrąbiony przez chyżego ruja wielki sukces i sposób na obniżkę wysokich czynszów prywatnych właścicieli, a tak naprawdę w pełni komercyjne rozwiązanie, które w żaden sposób nie zmieni rynku nieruchomości...
I jeszcze ta reklama w artykułach sponsorowanych... Wstydu nie macie umieszczać takie rzeczy jako normalne artykuły...
To jest program dla polityków, banków i deweloperów, a nie dla ludzi...
~GGG
Hehehehe jeżeli dla klientów ważne jest poczucie bezpieczeństwa to miejsce jest faktycznie idealne:-) Polonijna jest obok Okólnej na Kozłówku czyli w "najciekawszym" miejscu w okolicy, takim kibolskim "sercu" Krakowa;-) Oferta powinna być kierowana głównie do wszelkich bojówek Wisły i Cracovii właśnie Hehehehe jeżeli dla klientów ważne jest poczucie bezpieczeństwa to miejsce jest faktycznie idealne:-) Polonijna jest obok Okólnej na Kozłówku czyli w "najciekawszym" miejscu w okolicy, takim kibolskim "sercu" Krakowa;-) Oferta powinna być kierowana głównie do wszelkich bojówek Wisły i Cracovii właśnie ze względu na dogodną lokalizację tzn. w tych okolicach się ze sobą spotykają.
~tissol
Bezpieczna w sensie że nie tak daleko są przystanki, więc można szybko uciec
~ciekawski
Ceny mają rynkowe. Umowy podpisują najmu okazjonalnego. Chętni zanim się do nich zgłoszą powinni najpierw sprawdzić co to oznacza żeby nie tracić czasu. Generalnie umowy są niewypowiadalne. No chyba ze złamiesz nogę lub zwolnią cie z pracy. Nie polecam.
~As
Jeśli to prawda to są to umowy adhezyjne, a więc te czasy dyktatu w najmie się już dawno skończyły.
~CrashTestDummy
ceny mają wyższe niż rynkowe
~observer odpowiada ~CrashTestDummy
jak zobaczylem ceny w Poznaniu to szok. nie wiem czy znalezli kogod chetnego bo wszedzie jest taniej.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki