REKLAMA

Kotecki (RPP): Styczniowa inflacja może być dwucyfrowa

2022-01-26 07:08
publikacja
2022-01-26 07:08
Kotecki (RPP): Styczniowa inflacja może być dwucyfrowa
Kotecki (RPP): Styczniowa inflacja może być dwucyfrowa
fot. Wlodzimierz Wasyluk / / FORUM

Styczniowa inflacja może być dwucyfrowa, a jej podwyższona dynamika pozostanie do 2024 r. - powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" nowy członek RPP Ludwik Kotecki. Nie chciał on spekulować, do jakiego poziomu mogą wzrosnąć stopy procentowe.

"(...) Ale mimo tych działań już styczniowa inflacja może być dwucyfrowa" - powiedział. Pytany, do jakiego poziomu wzrośnie inflacja, powiedział, że do kilkunastu procent.

Powiedział też, że podwyższona inflacja pozostanie bardzo długo, może do 2024 r.

Pytany o docelowy poziom stóp powiedział: "To nie jest pewnie do określenia, a poza tym, jako członek RPP in spe, nie powinienem o tym mówić. Najprościej mówiąc: do skutku. O ile wzrosły stopy, a o ile inflacja? Na tę chwilę nie mamy wielkiego zaostrzenia polityki pieniężnej". 

„Stopy 4 proc. albo wyżej” – na jakie raty się przygotować?

Jeszcze jesienią uznalibyśmy to za czarny scenariusz. Teraz prognozy o stopie referencyjnej NBP na poziomie 4 proc. to już element powtarzający się w wielu analizach. Sprawdzamy, co oznaczałoby to dla kredytobiorców hipotecznych.

map/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (15)

dodaj komentarz
qonradx
No tak Inflacja jest przejściowa już do 2024! Coraz lepiej! Plują wam w twarz Wolacy i mówią ze to deszcz pada a wy im jeszcze przytakujecie! Ale zaraz obiecają wam kolejna tarcze antyinflacyjna na ktora wydruklują pieniazki i wam je rozdadza a wy sie bedziecie cieszyć jak dzieci ze rzad tak czynnie walczy z inflacja i przywraca No tak Inflacja jest przejściowa już do 2024! Coraz lepiej! Plują wam w twarz Wolacy i mówią ze to deszcz pada a wy im jeszcze przytakujecie! Ale zaraz obiecają wam kolejna tarcze antyinflacyjna na ktora wydruklują pieniazki i wam je rozdadza a wy sie bedziecie cieszyć jak dzieci ze rzad tak czynnie walczy z inflacja i przywraca wam godność pieniędzmi bez pokrycia!
lancealot
Inflacja pewnie będzie mniejsza od 10%. Od czego w końcu mamy GUS obsadzony przez właściwych ludzi?
W tvp Pinokio ogłosi sukces a ciemny lud będzie się cieszył ze zwycięstwa.
evandrew
Zawierzyliby inflację Maryi i po kłopocie
vonmisses
Za wysoka już inflacja. Sama Maryja nie wystarczy. Musi być jakieś combo np. Maryja + Król Polski + JPII. Wtedy może się udać!
karbinadel
Chyba już zawierzyli, bo rośnie
qonradx
Może Trzeba zdetronizować Jezusa Króla Polski bo za słaby widocznie, nie sprawdził się i na Jego miejsce błogosławionego Lecha K powołać ;) Tej Nawet Rosjanom w Gruzji dał przecież rade! Ehhh Gdyby żył tylko Lech Kaczynski Już dawno bylibyśmy pod Moskwą ehhh!
koperytko
ceny prądu w Niemczech wzrosły o 40%, ceny producentów o 24%, a inflacja 6% - uśmiac sie mozna. Oszukiwali w VW oszukuja w inflacji
dziadekjarek
Musi PiS więcej aut w Berlinie zamówić to ceny spadną

Powiązane: Polityka pieniężna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki