Korwin-Mikke zainaugurował swoją kampanię wyborczą

Stworzenie nowej konstytucji, "chroniącej wolność i własność" oraz zapewniającej sprawiedliwość - obiecywał w niedzielę ubiegający się o urząd prezydenta Janusz Korwin-Mikke na konwencji inaugurującej jego kampanię wyborczą.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

"Nigdy się nie poddam. Uroczyście przysięgam, że zawsze będę walczył o ochronę naszej wolności, zawsze będę walczył o ochronę naszej własności i zawsze będę walczył o sprawiedliwość, która jest ostoją mocy i trwałości Rzeczpospolitej. Bóg mi świadkiem, przez całe życie to robiłem i będę to robić dalej" - zadeklarował w niedzielę na konwencji w Warszawie Korwin-Mikke.

Obiecał, że jeśli zostanie prezydentem to "zapewni Polakom" nową konstytucję, która będzie stała na straży tych wartości.

"To będzie konstytucja chroniąca wolność i własność Polaków, dająca im szansę na sprawiedliwość, konstytucja która ukróci samowolę urzędników i polityków. Przysięgam, że jako prezydent Rzeczpospolitej złożę do Sejmu projekty ustaw tworzących silną armię i naprawiających polski system podatkowy. Będę dbał o siłę i godność Rzeczypospolitej, gwarantowaną przez silną sprawną stutysięczną armię, prawdziwą armię, a nie armię urzędników" - mówił polityk. Podkreślił, że jego zdaniem nie ma dobrej polityki zagranicznej bez silnej armii.

"Przysięgam, że będę stał na straży takich wartości jak prawda, honor, tradycja - tak mi dopomóż Bóg" - mówił Korwin-Mikke.

Przekonywał, że politycy "nauczyli się, że mając telewizję, można wcisnąć ludziom dowolną głupotę, można ich okraść na dowolną sumę, odebrać żony i dzieci, a oni będą im jeszcze klaskali". "Jednak ta epoka się kończy, kończy się epoka telewizji, nadchodzi epoka internetu, nasza era" - dodał.

Zapewnił, że on oraz jego formacja - Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN) - będzie pamiętać o "zdrajcach, którzy obiecywali dbać o suwerenność Polski, a potem - ochoczo podpisywali traktat lizboński" i którzy - jak mówił - teraz chcą wrócić do władzy, oraz o tych, "którzy obiecywali liberalizację a nie zrobili niczego ważnego, nie obniżyli żadnego podatku i nadal chcą być u władzy".

Korwin-Mikke przekonywał, że nadchodzi nowa siła młodych ludzi, którzy wezmą kraj w swoje ręce. "Musimy teraz przekonać ludzi, że to co proponujemy to nic strasznego, nie ma czego się bać" - zaznaczył. Wspierał go poseł Przemysław Wipler, wiceprzewodniczący KORWiN-a. Przekonywał zgromadzoną młodzież, że są nową siłą, która odmieni kraj.

Jak mówił, Polsce potrzeba odnowy, bo dziś jest ona "państwem zgniłym". "Gdy Janusz Korwin-Mikke mówi, że trzeba obalić to państwo, obalić system, to mówi o tym, czego potrzebuje Polska; gangreny nie da się wycinać na kawałki" - zaznaczył.

Zdaniem Wiplera, elity rządzące, a szczególnie premier Ewa Kopacz i prezydent Bronisław Komorowski to "ludzie pełni samozadowolenia, którzy mają poczucie, że jest świetnie", bo dobrze zarabiają, a ich rodziny mają zapewniony byt i pracę dzięki ich znajomościom. Polityk przekonywał, że to krzywdzi jego pokolenie oraz młodszych, którzy chcą być właścicielami w Polsce oraz mieć wpływ na swoje życie.

Wipler przekonywał też, że politycy są dziś nieuczciwi i nadużywają publicznych środków.

Polska dziś - przekonywał Wipler - potrzebuje prezydenta, który jest wizjonerem, zna się na ekonomii, ma życiowe doświadczenie i konsekwencję w działaniu. "Prezydent Polski, którego potrzebujemy w 2015 roku musi być taranem, który zniszczy obecny system, takim lodołamaczem, który przeora skorumpowane, zniszczone państwo polskie i pozwoli nam, nowemu pokoleniu, nowej sile, zbudować nowe państwo" - podkreślił.

W czasie konwencji pokazano też spot pod hasłem "nowa siła"; skandowano: "Korwin", "prezydent" oraz "wolność, własność, sprawiedliwość".(PAP)

wni/ ala/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 6 ~kret

Czas Korwina minal,obiecal rozwalic Unie a rozwalil wlasna kolejna partie i kolejna wlasna rodzine-czas pisac pamietniki.

! Odpowiedz
13 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
40 5 ~annx

Panie JKM nie wstyd Panu byc hipokryta bo broni Pan wolnosci a w wywiadach na temat gejow/lesbijek mowi Pan ze wywalil by Pan z domu jak by taka osoba okazala sie Pana corka/synem... gdzie tu wolność ?

! Odpowiedz
0 1 ~takitam

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 28 ~Adam

Tu nie ma żadnej hipokryzji:
1) prawo państwowe nie może karać kogoś za jego "cechy" np. homoseksualizm (jeśli nie narusza on wolności innego człowieka) ALE:
2) każdy ma prawo do własnych poglądów np. na temat owego homoseksualizmu i może ustalać we własnym domu własne zasady

! Odpowiedz
7 2 ~224

No to chyba dałby właście synowi / córce wolność, czy może nie?

! Odpowiedz
14 1 ~annx odpowiada ~Adam

a jakie to zasady? jesli zasada to ograniczenie wolnosci sexualnej, rasowej, religijnej to normalne ograniczenie prawa wolnosci wiec Hipokryzja po bandzie , wolnosc w tym wzgledzie powinna byc oczywista, a nie jakies zasady ze tak ale homofobia, rasizm i jeszcze pare innych rzeczy

! Odpowiedz
0 18 ~bolek odpowiada ~annx

Ale co cie obchodzi jakie zasady? Każdy może sobie ustalić jakie chce zasady w swoim domu i jikomu nic do tego.Na tym polega właśnie wolność że jak ci się delikwent nie podoba to możesz go z domu wyrzucić. Nie wiem jakie masz pojmowanie wolności ale na pewno spaczone niewolą.

! Odpowiedz
0 10 ~takitam odpowiada ~224

No dałby. Wykopanie z domu to nie niewola przecież. Mózgi widzę wyprane i wykrochmalone jak prześcieradło do nocy poślubnej.

! Odpowiedz
0 16 ~Adam odpowiada ~annx

Dopóki dziecko nie osiągnie pełnoletności, rodzic powinien mieć prawo wychowywać je według własnych reguł światopoglądowych (a nie narzuconych przez kogokolwiek) - może wychować w tolerancji lub nietolerancji do czegoś, to już jego wybór, jest przecież wolnym człowiekiem. Oczywiście po osiągnięciu pełnoletności "dziecko" powinno mieć absolutne i pełne prawo (niezależne już wtedy od rodzica) do decydowania o sobie, również w sferze seksualnej, o której piszesz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil