Kilku wiceministrów przechodzi kwarantannę

Kilku wiceministrów i kilkunastu urzędników - tych, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym koronawirusem ministrem środowiska Michałem Wosiem - przechodzi kwarantannę i czeka na badania - poinformował w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

(fot. Adam Guz / KPRM / Flickr)

"Jest kilku wiceministrów i kilkunastu urzędników, którzy są objęci kwarantanną i czekają na przeprowadzenie badań. To są osoby, które potencjalnie mogły zetknąć się z panem ministrem Wosiem" - powiedział szef KPRM w RMF FM.

Dodał, że jeśli chodzi o kancelarię premiera, kwarantannę przechodzi około 25 osób. "Te badania i kwarantanna trwały dla części osób od kilkunastu godzin, dla części osób skończyły się wczoraj po tym, jak testy zostały zrealizowane i przyszły wyniki tych testów. Wszystkie były na szczęście negatywne" - zaznaczył Dworczyk.

Szef KPRM potwierdził, że testom na SARS-CoV-2 poddani zostali ci członkowie rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z Michałem Wosiem. Dodał, że on sam też został przebadany w ten sposób.

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś poinformował, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny. W związku z chorobą Wosia testom na koronawirusa poddano członków rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z szefem resortu środowiska, we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów są negatywne.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 246 przypadków zakażeń. Pięć osób zakażonych zmarło. 

autor: Marta Rawicz

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 zenonn

"wyniki testów są negatywne"
Bardzo mało zaraźliwa ta korona jak na epidemie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil