Banki w galeriach handlowych otwarte

Oddziały banków w galeriach handlowych nie są objęte ograniczeniami wprowadzonymi w związku z zagrożeniem koronawirusem - wskazał szef Komisji Nadzoru Bankowego Jacek Jastrzębski na Twitterze, zachęcając jednocześnie do korzystania z e-bankowości i płatności bezgotówkowych.

(Bank Millennium)

Ogłoszone w piątek rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dotyczące stanu zagrożenia epidemicznego koronawirusem zakłada m.in. ograniczenie handlu w galeriach i centrach handlowych z wyjątkiem aptek, sklepów spożywczych, drogerii, a także banków.

"Funkcjonowanie placówek bankowych w galeriach handlowych nie jest objęte ograniczeniem nałożonym przez rozporządzenie @MZ_GOV_PL" - podkreślił szef KNF Jacek Jastrzębski, zachęcając też do korzystania z kanałów bankowości elektronicznej i płatności bezgotówkowych, "aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa".

O unikanie wizyt w banku i korzystania z gotówki apeluje także Związek Banków Polskich.

"W kontaktach z bankiem warto w pierwszej kolejności wykorzystywać wszelkie kanały zdalne – serwisy transakcyjne bankowości elektronicznej, infolinie, czaty z konsultantami. Zanim udamy się do placówki bankowej, zastanówmy się, czy bezpośrednia forma kontaktu jest absolutnie konieczna w tym czasie" - napisano w informacji na stronie ZBP dotyczącej zaleceń w związku z epidemią.

ZBP uczulił też, by jeśli to możliwe, klienci korzystali z wszelkich form obrotu bezgotówkowego – bankowości internetowej i mobilnej, płatności bezgotówkowych, gdyż obrót gotówkowy może stanowić dodatkowy czynnik ryzyka przy przenoszenia wirusa.

Według ZBP Narodowy Bank Polski będzie też poddawał banknoty trafiające do niego z banków dwutygodniowej kwarantannie i odkażał w wysokiej temperaturze (co najmniej 150 stopni C). Następnie "czyste" banknoty będą trafiały z powrotem do banków.

autor: Małgorzata Werner-Woś

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 26 valo19

Zdejmijcie to zdjęcie Millennium z przodu, bo jak pracownik to zobaczy, albo ktoś z jego rodziny, to niedobrze mu się zrobi. Wstyd, żenada i stwarzanie niebezpieczeństwa dla pracowników i klientów. W oddziałach w pracują ludzie, którzy nie otrzymali ŻADNYCH, powtarzam ŻADNYCH środków zabezpieczających czy odkażających. Nic! Zero! Środki do dezynfekcji stanowisk? Nie! Rękawiczki? Czekajcie cierpliwie! Żele do dłoni? Mowy nie ma! Maseczki? Zapomnijcie! Nawet mydła antybakteryjnego, tak MYDŁA!!! Nie ma, chyba że pracownicy sami sobie kupią! Firmy sprzątające nic nie dezynfekują, bo również nie otrzymują ŻADNYCH środków odkażających. Część oddziałów zamknięto, przez co w pozostałych ruch jest dużo większy. W placówkach zamiast po 5 - 6 osób pracują 2 - 3. Ludzie kaszlą, kichają, smarkają i czekają w kolejkach. A pracownicy to wszystko zbierają bez ŻADNEJ ochrony, nie mający czasu na 5-minut przeryw a co dopiero mycie rąk po każdym kliencie (i tak nie ma mydła antybakteryjnego) i jeszcze wymaga się od nich realizacji planów sprzedażowych i - UWAGA - umawiania telefonicznie spotkań z klientami! Wstydź się najlepiej zarabiający prezesie banku 2019 roku! O M I J A Ć S Z E R O K I M Ł U K I E M

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil