Kopacz: w I kwartale 2015 roku projekt Kodeksu budowlanego

W pierwszym kwartale 2015 roku przedstawiony zostanie kompleksowy projekt Kodeksu budowlanego - zapowiedziała w środę premier Ewa Kopacz.

Premier Ewa Kopacz (fot. JAN BIELECKI / EastNews)


"Zasadnicza koncepcja Kodeksu budowlanego z naciskiem na księgę budowlaną, zostanie przedstawiona w pierwszym kwartale 2015 roku" - powiedziała Kopacz na środowej konferencji podsumowującej 100 dni pracy jej rządu.

Szefowa rządu powiedziała, że księga budowlana "będzie zawierać kompleksową regulację procesu budowlanego, wykorzystując m.in. orzeczenia sądów administracyjnych".

Dodała, że projekt uwzględni też rozwiązania proponowane w projekcie nowelizacji prawa budowlanego, nad którym pracuje obecnie Sejm, a który przewiduje m.in. uproszczenia dla inwestycji takich, jak zabudowa rodzinna.

Szefowa rządu przypomniała też, że 9 grudnia ub.r. rząd przyjął poprawki do obywatelskiego projektu nowelizacji prawa budowlanego, które "mają ochronić przed rozbiórką ok. 900 tys. budynków, które na podstawie dotychczasowych przepisów są samowolą budowlaną".

Odnosząc się z kolei do obszaru energetyki Kopacz zaznaczyła, że trwa budowa bloków energetycznych na terenie elektrowni Jaworzno III i Opole II. "Dzięki inwestycji w Jaworznie postanie jeden z największych w kraju bloków energetycznych, który zapewni energię dla 2,5 mln gospodarstw domowych" - mówiła premier.

"Elektrownia Opole II to największa inwestycja przemysłowa Polsce po 1989 roku, która zapewni stabilne dostawy do 4 mln gospodarstw" - dodała szefowa rządu.

Podkreśliła, że nowy blok - zapewniający energię elektryczną dla 75 tys. gospodarstw - zostanie oddany do użytku również w Rzeszowie. (PAP)

ajg/ gł/ mok/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~Ulala

Jeszcze żadna zmiana ustawy na precle wymyślona przez nasz rząd nie wyszła nikomu na dobre. Za dużo mamy pieniędzy i jeszcze biednej Ukrainie trzeba pomoc.

! Odpowiedz
0 4 ~Grzechu_comeback

"obietnice POlityczne zobowiązują jednynie tych, którzy w nie uwierzyli".... a kto to POwiedział???Zmiany w prawie budowlanym to już normalnie taka wenezuelska telenowela lub historia yeti, o którym już każdy słyszał ale nie widział. Zmiany w prawie bankowym, których projekt miał się ukazać we wrześniu.. ... he he he nie, nie w 2014r.... podobna telenowela itd itp....Jaśnie państwo jedzo pijo i popuszczajo pasa u Sowy, na robote czasu brak!Ido wybory, więc kiełbasę lemingom rzucić trzeba...Już się boję o efekty. Trzeba by przejrzeć spis kolegów PO, będzie wiadomo KTO pisał zmiany. WSZELKIE projekty obywatelskie, WSZELKIE protesty i podpisy lądują do niszczarki, więc skoro NIE obywatele, to zmiany muszą pisać koledzy, najlepiej na serwetce w knajpie lub w nocy na stacji benzynowej....POlska lemingowa 2007-2015 AD

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~azza

Propagandowe bicie piany, najpierw przez 7 lat bił "krul Europy" a teraz ta !

! Odpowiedz
3 4 ~binek

dobra ta kiełbasa - swojska !

! Odpowiedz
0 13 ~jjjj

A kiedy obnizka podatkow i zusu.

! Odpowiedz
1 11 ~plazowicz

Idą wybory. Cuda na patyku, a głupiemu radość.

! Odpowiedz
0 6 ~polak

Daj, daj, daj nie odmawiaj daj, to co masz najlepszego daj, daj mi po prostu Świat.

! Odpowiedz
1 8 ~JancioWodnik

No cóż, dlaczego słysząc każdą jedną zapowiedź rządu, że coś uprości w prawie budowlanym lub ulepszy - wiem, że będzie dokładnie odwrotnie ?

! Odpowiedz
2 9 ~polak2

Samowole na działkach nie zostana rozebrane ....Bo tu rząd ma sporo wyborców.Ale dom ?szopę to trzeba rozebrać bo to jednostki a z takimi, to się robi co chce ?brawo polityka i prawo jednakowe dla wszystkich.......?

! Odpowiedz
5 2 ~wer

A może by tak polakom coś ułatwić? Brawo PO

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne