Kopacz: Obniżę podatki, ograniczę "śmieciówki"

Rząd zamierza obniżyć podatki, szczególnie osobiste, a propozycje przedstawi jesienią - powiedziała w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Ewa Kopacz. Dodała, że jedna z propozycji będzie stanowić alternatywę dla kwoty wolnej od podatku.

Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (fot. Andrzej Hulimka / EastNews)

"Zamierzam obniżyć podatki, szczególnie te osobiste. Przedstawię projekt jesienią razem z całym programem. Przypomnę, że gdy ogłaszałam, iż na czele zespołu pracującego nad podatkami postawiłam Janusza Lewandowskiego, powiedziałam, że jest zwolennikiem prostych i niskich podatków" - powiedziała Kopacz.

"Dziś mogę tylko powiedzieć, że jedną z propozycji rozwiązań podatkowych będzie alternatywą dla kwoty wolnej od podatku" - dodała.

Premier Kopacz powiedziała, że projekt ustawy zaproponowanej przez PSL, umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach stażu pracy, będzie analizowany przez rząd.

"Nikt z wyborców by nas nie szanował, gdybyśmy zmieniali decyzję z dnia na dzień. Za zmianą wieku emerytalnego idzie wzrost samych emerytur i powiedzieliśmy to obywatelom uczciwie" - powiedziała premier.

"Wszyscy ci, którzy dziś mówią, by obniżyć wiek emerytalny i podnieść emerytury, nie są w stanie pokazać źródeł finansowania takich działań. Te dwie rzeczy, się wykluczają. Projekt PSL, o którym mowa, będzie analizowany" - dodała.

Na pytanie jak rząd zamierza rozwiązać kwestie tzw. umów śmieciowych, premier odpowiedziała: "szczegóły przedstawię w naszym jesiennym programie. Znaleźliśmy na to bardzo dobre rozwiązanie. Jednym z kluczy będzie staż pracy".

Premier Kopacz dodała, że rząd niebawem przedstawi propozycję dla osób, które mają problem ze spłatą kredytów hipotecznych.

"Niedługo też przedstawimy propozycję dla osób, które mają problemy ze spłatą kredytów hipotecznych, nie tylko zaciągniętych we frankach" - powiedziała.

Jednocześnie, Kopacz dodała, że "tak jak obowiązkiem każdego rządu jest dbanie o bezpieczeństwo finansowe państwa, tak obowiązkiem banku jest sprawdzenie, czy potencjalny kredytobiorca będzie wiarygodny również w sytuacji, gdy zmieni się kurs". (PAP)

kam/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Iza-bella

W końcu coś robią, bo czują, że być może zostaną odsunięci od koryta... Przedsiębiorcy w Polsce nadal mają bardzo ciężko, więc już na starcie trzeba wiedzieć, jakich błędów unikać, może ten artykuł pomoże - http://sigmapartner.pl/artykul/5-najczestszych-bledow-popelnianych-przy-zakladaniu-firmy/ Nawet na początku działalności firmy nie warto oszczędzać na biurze rachunkowym, doradca podatkowy w każdym biznesie jest bardzo przydatny. W Poznaniu jest na szczęście sporo profesjonalnych biur księgowych...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~an

Co za bzdury! Razem z podwyższeniem wieku emerytalnego zbiegła się w czasie zmiana ustawy o emeryturach, w wyniku której emerytury (kapitałowe) ZMALAŁY. Niech ta pa ni nie zawraca gitary ludziom, którzy mają jeszcze pamięć! Wg starej ustawy zarówno emerytury były wyższe jak i była zasada prawa do emerytury po 40 latach. Ameryki nie odkrywa. Kiełbasa wyborcza dla głupich, ale takich już brakuje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~ser

Lewandowski oddał za grosze banki ,lufdzie trzymajcie mnie bo go ,,,

! Odpowiedz
0 4 ~ser

moj kolega strazak i wijskowy poszli na emeryture po 15 latach pracyw wieku 40 lat ja mam 63 i pracuje to w koncu jest kasa dla tych co pracowali do 40 lat dal mnie juz nie , smiechu warte p kopacz małe p

! Odpowiedz
0 4 ~rk

To może jeszcze lody dla wszystkich?

! Odpowiedz
0 4 ~ccc

Kopacz: obiecam wszystko i wszystkim ... tylko wybierzcie mnie ... głosujcie na mnie ... please ...

! Odpowiedz
0 1 ~qweqwe

ZE CO????/ CZY TA BABA WIE O CZYM MOWI????/ czy potencjalny kredytobiorca będzie wiarygodny również w sytuacji, gdy zmieni się kurs".

! Odpowiedz
0 6 ~sdf

PRZECZ Z OSZUSTAMI I ZODZIEJAMI!!!!!!!!!!!!!!!!! POLAKU - OPANUJ SIE I NIE GLOSOW NA PARTIE OSZUSTOW!!!!

! Odpowiedz
0 7 ~azaz

Przez 8 lat g...o robili w tej sprawie, a teraz jak im się pali pod d...ą znowu zaczynają wielkie obiecywanie ! Wynocha, won i precz ! ! !

! Odpowiedz
0 1 ~samocenzura

(Wiadomość usunięta przez jej autora).

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.