REKLAMA

Komisja Zdrowia w poniedziałek zajmie się projektem o testowaniu pracowników w kierunku zakażenia SARS-CoV-2

2022-01-28 11:55
publikacja
2022-01-28 11:55
Komisja Zdrowia w poniedziałek zajmie się projektem o testowaniu pracowników w kierunku zakażenia SARS-CoV-2
Komisja Zdrowia w poniedziałek zajmie się projektem o testowaniu pracowników w kierunku zakażenia SARS-CoV-2
/ Sejm RP

Sejmowa Komisja Zdrowia w poniedziałek o godzinie 16.00 zajmie się projektem ustawy wprowadzającej m.in. testowanie pracowników pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - wynika z informacji zamieszonej na stronie Sejmu.

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19 wniosła w czwartek grupa posłów PiS (druku 1981). Do reprezentowania wnioskodawców upoważniony został poseł Paweł Rychlik.

Projekt zakłada wprowadzenie rozwiązań umożliwiających pracownikom nieodpłatne testowanie w kierunku SARS-CoV-2, a także żądanie przez pracodawców informacji o negatywnym wyniku takiego testu. W projekcie nie przewidziano odmiennych regulacji dla osób, które przebyły infekcję wirusem SARS-CoV-2; osób, które poddały się szczepieniom ochronnym przeciwko COVID-19; oraz osób niezaszczepionych. Nieodpłatny test pracownik będzie mógł wykonać zasadniczo raz w tygodniu. Testy będą finansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Projekt zakłada, że pracownik, który nie poddał się testowi diagnostycznemu, nadal będzie świadczył u pracodawcy pracę na dotychczasowych zasadach. Nie będzie z tego względu delegowany do wykonywania pracy poza stałe miejsce pracy bądź wykonywania pracy innego rodzaju, jednak w przewidzianych w projekcie sytuacjach będzie mógł zostać zobowiązany do zapłaty świadczenia odszkodowawczego z tytułu zakażenia kogoś wirusem SARS-CoV-2. (PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (3)

dodaj komentarz
polityka_to_nie_ekonomia
Jedyne co ma to na celu to, pod pozorem dobrowolności, zmusić ludzi by robili regularnie testy, strasząc ich potencjalnymi konsekwencjami (odszkodowanie od pracodawcy jak dobrowolnie nie wdroży zmian, odszkodowanie od pracownika jak nie będzie chciał się poddać testom). Typowe w tym kraju wprowadzanie zmian w prawie, gdzie obowiązki Jedyne co ma to na celu to, pod pozorem dobrowolności, zmusić ludzi by robili regularnie testy, strasząc ich potencjalnymi konsekwencjami (odszkodowanie od pracodawcy jak dobrowolnie nie wdroży zmian, odszkodowanie od pracownika jak nie będzie chciał się poddać testom). Typowe w tym kraju wprowadzanie zmian w prawie, gdzie obowiązki i odpowiedzialności przenosimy na obywatela. Ciekawe co powie sąd na próbę uzyskania odszkodowania zgodnie z tezą, że ta osoba co nie chciała się testować zaraziła innych pracowników (podobno covid rozwija się tydzień - udowodnij, że osoba co się nie testowała miała covida a ci pracownicy zarazili się w pracy i to od tej osoby - powodzenia).
kenn
Dokładnie. Testują do jakiego stopnia można zastraszyć społeczeństwo.
franek_bez_franka2
Zgadzam się na testy prowadzone przez pracodawcę, wyłącznie z odbytu ( te są najdokładniejsze). Przynajmniej będę wiedział kiedy oskarżyć zaszczypionego szefa o odszkodowanie za molestowanie seksualne .

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki