Komisja Europejska zdeterminowana walczyć z AIDS

Komisja Europejska mówi o zdeterminowaniu w walce z AIDS. Tylko w zeszłym roku w Unii wirusem HIV zaraziło się ponad 28 tysięcy osób. Na całym świecie zarażonych jest ponad 34 miliony. Dziś Światowy Dzień Walki z AIDS.

Dane Komisji mówią, że liczba zakażeń od lat utrzymuje się w Europie na niepokojącym, wysokim poziomie. W dodatku co trzecia osoba zakażona wirusem HIV nie zdaje sobie z tego sprawy, w obawie przed dyskryminacją nie robi testów i nie leczy się.

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, komisarze do spraw zdrowia i rozwoju zachęcają w specjalnym oświadczeniu do badań. Podkreślają, jak ważne jest zdiagnozowanie zakażenia na wczesnym etapie. Zapowiadają walkę Komisji nie tylko z wirusem, ale i stygmatyzacją z nim związaną, która odsuwa na margines ludzi z HIV i AIDS.

W przyszłym roku Bruksela planuje zorganizowanie konferencji poświęconej temu problemowi.

Unia Europejska jest głównym donatorem Światowego Funduszu na rzecz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią, dzięki któremu prawie 4 miliony mieszkańców z krajów rozwijających się mogło otrzymać odpowiednie leczenie. W dalszym ciągu jednak nie ma do niego dostępu 7 milionów osób.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Beata Płomecka/Bruksela/dabrŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~endi

w Afryce pojawili się ludzie z mutacją układu odpornosciowego - są nosicielami HIV ale nigdy na AIDS nie zachorują , coś w rodzaju osób z malarią i krwinkami sierpowatymi - są nosicielami malarii ale nigdy na malarię te osoby nie zachorują ...

! Odpowiedz
0 0 ~S.O.

Mają za swoje ! Nie trzeba było popierać pederastów ! TO ICH CHOROBA !

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil