REKLAMA

Kolejny bank zmienia system bankowości internetowej

Wojciech Boczoń2016-01-13 14:58analityk Bankier.pl
publikacja
2016-01-13 14:58

Należący do Banku BGŻ BNP Paribas internetowy bank oszczędnościowy BGŻOptima planuje zmodernizować swój system bankowości internetowej. Premierę nowej odsłony zaplanowano na 8 lutego. Zmieni się szata graficzna i pojawi się kilka nowości.

BGŻOptima to internetowy bank specjalizujący się w produktach oszczędnościowych. Nie oferuje kont osobistych, kart płatniczych czy kredytów. Podstawowym rachunkiem jest konto oszczędnościowe, ale klient ma do dyspozycji gamę innych produktów do lokowania pieniędzy  – od tradycyjnych depozytów po fundusze inwestycyjne. Bank pojawił się na naszym rynku w 2011 roku.

Część klientów dostała już informacje, że system czeka kilkudniowa przerwa techniczna. Rozpocznie się 5 lutego po południu, a jej zakończenie planowane jest na godzinę 8 rano w poniedziałek. W tym czasie prowadzone będą prace wdrożeniowe odnowionej wersji serwisu. Nie zapowiada się jednak na dużą rewolucję, a bardziej na odświeżenie warstwy wizualnej. Choć pojawią się przy tym nowości.

Zmianie ulegnie na przykład sposób logowania do systemu. Zamiast wprowadzanego obecnie hasła i kodu SMS pojawi się hasło maskowane.  Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane w innych bankach. W związku ze zmianą sposobu logowania klienci dostaną nowe hasło startowe do bankowości internetowej. Zostanie im one wysłane podczas pierwszego logowania do nowego systemu na ich numer telefonu. Po wpisaniu hasła startowego klient będzie mógł wprowadzić własne.

Inną nowością będzie możliwość logowania się do systemu za pomocą jednego loginu. Będzie to dotyczyło wszystkich rachunków, których klient jest właścicielem lub współwłaścicielem. Bank udostępni też pełny dostęp do konta dla wszystkich współwłaścicieli kont wspólnych BGŻOptima. Ma pojawić się również 24 godzinne wsparcie techniczne w przypadku zablokowania dostępu do konta. Ponadto pojawi się zakładka „Wnioski”, gdzie klient będzie mógł składać dyspozycje do banku np. dotyczące zmiany danych, wypowiedzenia umowy, dyspozycji na wypadek śmierci. Z kolei moduł „Wiadomości” będzie wyświetlał informacje z banku oraz umożliwiał wysyłania pytań do banku

Zmianie nie ulegną natomiast loginy i numery rachunków. Warto jednak pamiętać, że w czasie przerwy technicznej (5-8 lutego) klienci nie będą mieli dostępu do pieniędzy zgromadzonych na rachunkach. W tym czasie nie będzie możliwości wykonywania operacji w systemie transakcyjnym, ani zlecania transakcji lub weryfikowania salda za pośrednictwem Infolinii. 

Warstwa wizualna zostanie dopasowana kolorystycznie do systemu bankowości internetowej byłego BNP Paribas. Bank nie planuje dużej rewolucji – nie będzie to więc system RWD, który umożliwiałby korzystanie z e-banku także na komórce. Prawdopodobnie ze względu na specyficzny charakter działalności banku, nie jest obecnie konieczne wdrażanie rozwiązań mobilnych.  

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Prześwietla i recenzuje najnowsze produkty i usługi finansowe, zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem finansów osobistych. Ma konto w każdym banku, więc systemy bankowości internetowej i mobilnej nie mają dla niego tajemnic. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący PRNews.pl - największego w kraju serwisu dla branży bankowej. Laureat nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka, Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~funckjonlaność
Hasło maskowane to jakaś masakra. Proszę nigdy tego nie wprowadzać!!!! BGZOPtima nie idź tą drogą!!! Wydłuża logowanie 3x/
~malwina
dla mnie obecnie hitem jest bankowość mobilna getin mobile. często zdarza mi się zapomnieć portfela, więc płacę telefonem. łatwo, szybko i bez problemu.
~do_garów_babo
"często zdarza mi się zapomnieć portfela"

To lepiej idź do lekarza a nie na zakupy.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~rttyuiop
polepszyli by ofertę a nie dokładali wodotrysków, to przecież typowo oszczędnościowy bank w którym nie ma nawet zwykłego konta, tylko produkty oszczędnościowe - taki wyspecjalizowany bank powinien mieć jedną z najlepszych ofert do lokowania pieniędzy, a jest nędza z bryndzą, otworzyłem konto w momencie gdy powstawał polepszyli by ofertę a nie dokładali wodotrysków, to przecież typowo oszczędnościowy bank w którym nie ma nawet zwykłego konta, tylko produkty oszczędnościowe - taki wyspecjalizowany bank powinien mieć jedną z najlepszych ofert do lokowania pieniędzy, a jest nędza z bryndzą, otworzyłem konto w momencie gdy powstawał (wyspecjalizowany w produktach depozytowych więc myślałem że będzie miał porządne produkty) niestety do tej pory praktycznie nie skorzystałęm z ich usług bo zawsze znajdowałem inne banki z lepszą ofertą. Zastanawiam kto tam wrzuca swoją kasę?
~uradowana1933
Ale super! Od listopada 2011 marzyłam o takich zmianach! Nie mogę doczekać się nowego systemu.
~rew
BĘDZIE KOLEJNA ODSŁONA SZALONYCH KOLORÓW I TYSIĘCY KWADRACIKÓW WRAZ Z GŁUPIMI GRAFIKAMI ??? INTERNETOWE SERWISY WYGLĄDAJĄ CORAZ GŁUPIEJ.
~ded
to wszystkie nowości które dzisiaj mogą zaproponować banki za darmo...
~japitole
nie powinni usuwać smsów przy logowaniu, powinni wprowadzić możliwość usunięcia ale nie narzucać.
~zauwaz_ze
Istotne jest że są smsy przy wykonywaniu przelewu. Nawet jak ktoś zaloguje się na Twoje konto to bez Twojego telefonu właściwie nic nie zrobi

Powiązane: Bankowość 3.0 - Aktualności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki