REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na giełdzie

    Kolejne spadki oprocentowania depozytów

    Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz2010-07-06 09:26redaktor Bankier.pl
    publikacja
    2010-07-06 09:26
    Na przełomie czerwca i lipca kolejne banki zdecydowały się na dokonanie zmian w oprocentowaniu oferowanych przez siebie rachunków oszczędnościowych i lokat. Dobiegły również końca jedne z głośniejszych ostatnio promocji, które obejmowały środki zgromadzone w ramach wspomnianych produktach bankowych. Działania te ukazują utrzymująca się od dłuższego czasu tendencję spadkową w oprocentowaniu depozytów. Do najbardziej atrakcyjnych, nadal należą lokaty i rachunki z dzienną kapitalizacją odsetek, pozwalającą ominąć podatek Belki, choć i tego rodzaju ofert nie ominął nurt zmian.

    Najbardziej znaczące zmiany, tylko w ciągu minionego tygodnia, zaproponowały: Citi Handlowy, Polbank, Bank Millennium, PKO BP. Polegały one, przede wszystkim, na obniżce oprocentowania lokat terminowych złotowych oraz kont oszczędnościowych. Szeroki zakres zmian oprocentowania oferowanych depozytów zaproponował z dniem 1 lipca Citi Handlowy. W tym banku zmniejszeniu uległo zarówno oprocentowanie kont oszczędnościowych, jak i oprocentowanie lokat terminowych o najbardziej standardowych terminach – 3, 6, 9, 12 miesięcy oraz lokat progresywnych. W przypadku lokaty progresywnej zakładanej na okres 6 miesięcy efektywna stawka oprocentowania wynosi 4,17% w skali roku, co oznacza, że jest ona o 1 punk procentowy niższa niż obowiązująca do 30 czerwca.

    Polbank również zdecydował obniżyć oprocentowanie swoich lokat, jednak zakres tych zmian ograniczył się do dwóch lokat standardowych – 1-miesięcznej i 3- miesięcznej. Na obniżkę oprocentowania konta oszczędnościowego i lokat zakładanych na zadeklarowany okres (3, 6, 12- miesięczny) zdecydował się także PKO BP.

    Z początkiem lipca, Bank Millennium zakończył oferowanie promocyjnego oprocentowania w wysokości 6,50% dla nowych środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym. Obecnie wszystkie środki zgromadzone na tym rachunku oprocentowane są według jednej stawki wynoszącej 4,00%.

    Z kolei Bank BPH zaprzestał uzależniania wysokości oprocentowania rachunku Sezam Oszczędzam od wysokości zgromadzonych środków i zaproponował jedną stawkę w wysokości 4,20% niezależnie od wpłaconej na to konto kwoty. Dotąd – lokując środki do kwoty 200 000,00 zł klienci mogli liczyć na 4,04%, natomiast powyżej tej kwoty bank zapewniał 4,40%.

    Ciekawe zmiany można było zaobserwować w zakresie lokat z dzienną kapitalizacją odsetek. Z jednej strony obniżeniu od 0,25 do 0,65 punktu procentowego uległo oprocentowanie Lokaty Optymalnej, której dostawcą jest Getin Bank, a dystrybutorem - Open Finance. Z kolei, stopy procentowe dotychczas oferowanych i dostarczanych wyłącznie przez Getin Bank Lokat z dziennymi odsetkami uległy podwyższeniu o ok. 0,40 punktu procentowego.

    Aktualną ofertę lokat sprawdź w naszej porównywarce.

    /kwo
    Źródło:
    Przeczytaj w Pulsie Biznesu
    GUS policzył na nowo liczbę mieszkańców Polski. Przybyło imigrantów, najwięcej z Ukrainy
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (5)

    dodaj komentarz
    ~wiola
    tez bym troche pieniedzy zainwestowala ale sama to sie boje, bo na tym sie totalnie nie znam. Jakiegos dobrego doradce z okolic kielc mozecie poradzic?
    ~malik
    W kazdym miescie znajdziesz jakiegos doradce, ja bym jednak z doswiadczenie polecal openfinance, maja duza oferte a ja z nimi inwestuje juz spory okres czasu
    ~Kaznodzieja
    Wiola nie inwestuj tylko w jedną rzecz bo możesz na tym źle wyjść. Najlepiej w kilka instrumentów. Podział jest najlepszy. Sam mam większość na funduszu resztę na lokacie i trochę w obligacjach. Czytaj żebyś miała rozeznanie.
    ~kandelabr
    tez noble teraz testuje, bo na lokatach w swoim czasie dalo sie niezle zarobic, wiec czas na odwazniejsze kroki
    ~olek
    ja to już zauwazyłem dawno dlatego ostatnio inwetuje w fundusze i niexle na razie na tym wychodze zaufałem ludziom z noble funds i jest ok

    Powiązane: Sektor bankowy

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki