REKLAMA

Kobiecy pomysł na biznes: bielizna dla amazonek

Barbara Sielicka2013-12-07 06:01
publikacja
2013-12-07 06:01
Kobiecy pomysł na biznes: bielizna dla amazonek
Kobiecy pomysł na biznes: bielizna dla amazonek
fot. biustanasze.pl /

Parę miesięcy temu świat obiegła informacja o tym, że Angelina Jolie poddała się podwójnej mastektomii, aby uniknąć zachorowania na raka. Wybuchła wówczas dyskusja, czy była to odpowiednia metoda profilaktyki. Tymczasem dla wielu kobiet na całym świecie mastektomia jest jedynym sposobem, aby uratować życie.

bielizna dla amazonek
Źródło: Thinkstock

Mama Magdy Pławskiej o tym, że ma raka piersi, dowiedziała się 5 lat temu. Przeszła dwie operacje: jedną oszczędzającą, a wkrótce potem całkowitą mastektomię. Po miesiącach rehabilitacji i pogodzenia się z utratą piersi musiała zmierzyć się z rzeczywistością.

Na szczęście szybko oswoiła się z nową sytuacją. – Mama jest bardzo energiczną i pozytywnie nastawioną kobietą. Zaczęła normalnie żyć i wcale nie czuje się niepełnosprawna, bo niepełnosprawność to według niej stan ducha, a nie ciała. Jednym z błahych – jak by się dla nas wydawało – problemów okazał się jednak dobór odpowiedniej bielizny po mastektomii – wspomina Magda.

bielizna dla amazonek
Źródło: Magda Pławska wraz z mamą


Dlaczego? Biustonosze okazały się bowiem bardzo drogie, a wybór też pozostawał wiele do życzenia. – Wiele amazonek, z którymi mama ma stały kontakt, nie stać na taką bieliznę. Postanowiłyśmy więc naszą produkcję przestawić na bieliznę dla amazonek – dodaje.

Świat bielizny to nasze życie


Po raz pierwszy tematem bielizny mama Magdy zajęła się pod koniec lat 90. Wówczas to, w 1998 roku, wspólnie z przyjaciółką założyła firmę Venus, w której zajmowały się głównie sprzedażą bielizny soft. Z czasem rozszerzyły ofertę o nowe produkty, m.in. biustonosze push-up, gorsety i koszulki nocne.

Firmę musiały wówczas sfinansować z własnych oszczędności, a ich najważniejsza inwestycja dotyczyła parku maszynowego: maszyn do szycia i noża do krojowni. – Przy założeniu firmy Venus na pewno największym problemem była dla nas mała znajomość tematu bielizny. Okazało się jednak, że w Białymstoku, gdzie była siedziba firmy, jest tylu specjalistów od bielizny, że nie miałyśmy się czego obawiać. Mamy tu bowiem, oprócz szwaczek, również krojcze, projektantki i technologów – wspomina mama Magdy. Do firmy szybko dołączyła Magda. – Na początku istnienia firmy pracowało nas 7 osób. Później produkcja się zwiększyła i zatrudniałyśmy około 20 – dodaje Magda.

Jak obie wspominają, kilkanaście lat na krajowym rynku wystarczyło, by stał się on przesycony bielizną. – Konkurencja jest ogromna, zwłaszcza na Podlasiu. O naszym regionie mówi się "zagłębie bieliźniane". Postanowiłyśmy znaleźć niszę i wyspecjalizować się w jednym rodzaju bielizny. Brakowało tylko bodźca, który pomógłby podjąć nam decyzję – mówi Magda.

Z czasem musiały więc ograniczyć zatrudnienie w firmie do 2 osób, a szycie bielizny zlecić zaprzyjaźnionej firmie. W listopadzie 2012 roku życie samo podpowiedziało im, co mają robić dalej.

Biznes zrodził się z potrzeby


Mama Magdy miała ogromny problem z wyborem bielizny po mastektomii. Okazało się, że wybór bielizny dla amazonek jest mizerny. Wbrew pozorom było bardzo mało sklepów, które oferują tego typu bieliznę dobrej jakości, a do tego w przystępnych cenach.

OPIS
Źródło: biustanasze.pl, kolekcja Venus


– Oczywiście są bardzo świadome panie, które dokładnie wiedzą, czego chcą, znają swój rozmiar, poszukują bielizny w sklepach stacjonarnych i internecie, a do tego stać je na zakupienie drogich biustonoszy dla amazonek. Są jednak i takie, które z racji niewielkiego portfela, ale również małej świadomości, wolą pójść na rynek, kupić biustonosz za 10 zł i doszyć u krawcowej kieszonkę na protezę – opowiada Magda.

Dlatego, oprócz sklepu internetowego biustanasze.pl, w którym oferują bieliznę dla amazonek, prowadzą także blog www.biustanasze.blogspot.com . Zamieszczają tam wszystkie informacje istotne dla kobiet, które zachorowały na raka piersi. Uczą m.in. tego, że czasami lepiej kupić jeden drogi biustonosz, ale odpowiednio dobrany i nosić go rok albo nawet dwa. Gorzej jest kupić coś taniego, co nie spełnia podstawowych wymagań bielizny dla amazonek, takich jak szerokie, miękkie ramiączka, szeroka i miękka taśma pod biustem, wysokie wycięcie pod pachą i odpowiedni materiał.

Sklep internetowy działa od marca tego roku. Amazonki mogą w nim znaleźć bieliznę wielu polskich (np. Alles i Benefit) i zagranicznych producentów (np. Amoena).

Rynek bielizny nie jest łatwy


Sprzedaż bielizny na rynku polskim jest trudna. Sklepy są przyzwyczajone do sprawdzonych, znanych marek, niekoniecznie chcą próbować nowe produkty.

bielizna dla amazonek
Źródło: biustanasze.pl, kolekcja Venus

Zobacz pozostałe kolekcje »

Łatwiej nie jest również na rynku tak wyspecjalizowanym, jak bielizna dla amazonek. – Jeśli chodzi o sklep internetowy, to jest kilka innych sklepów oferujących bieliznę dla amazonek, ale sklepy te są albo sklepami producentów, albo sklepami, które w swojej ofercie posiadają szeroki wachlarz bielizny każdego rodzaju. Nie są to sklepy specjalistyczne – opowiada Magda.

Podkreśla, że na rynku polskim jest kilka firm, które zajmują się tym tematem. Od największych typu Alles, poprzez wyspecjalizowaną Afmę, aż po pracownię krawiecką Maria. W swoim sklepie, oprócz wyrobów polskich, sprzedają również bieliznę niemiecką firmy Amoena oraz austriacką – Silima, która w Polsce jest reprezentowana przez THUSANE Polska.

Chcą się wyróżniać m.in. tym, że ich sklep internetowy jest jedynym skierowanym do amazonek, który posiada tak duży wachlarz gorsetów protetycznych (największy w sieci).

– Obecnie w naszym sklepie mamy wiele marek bielizny skierowanej do amazonek, ale zbudowanie tak szerokiego wachlarza nie było proste. Bardzo trudno bowiem nakłonić producentów takiej bielizny do sprzedaży internetowej. Wielu z nich uważa, że sprzedaż bielizny dla amazonek powinna być prowadzona tylko w sklepie medycznym. Zapominają jednak o tym, że jest wiele kobiet z małych miasteczek lub wsi, które niestety nie kupią tego rodzaju bielizny na miejscu – wspomina Magda.

Dlatego Magda chce teraz zrobić wszystko, aby dotrzeć do amazonek z informacją, że  mają one miejsce, gdzie mogą w sieci kupić odpowiednią dla siebie bielizną i do tego mieć wybór. Pierwszym jej krokiem było zostawianie informacji na różnych blogach dla amazonek. Kolejnym było wypozycjonowanie sklepu pod ważne dla nich słowa kluczowe. W tej chwili prowadzi również kampanię Google AdWords i szykuje się do kolejnych form promocji. – Na razie wszystkie zarobione pieniądze inwestujemy w nowe modele, materiały itp. Z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej, jednak na zyski musimy jeszcze czekać – dodaje.

Drogie panie, badajmy się!


W Polsce coraz częściej słyszy się, jak ważne są profilaktyczne badania piersi i wczesne wykrycie choroby. Polki są bardziej świadome, jednak nie zmienia to faktu, że ciągle wiele z nas bagatelizuje systematyczne badania. – Do momentu, kiedy ten temat nie dotknie bezpośrednio nas lub naszych bliskich, myślimy, że to nie może się nam przydarzyć. Tak samo było w naszym przypadku, kiedy moja mama zachorowała. Dopiero wówczas kilka z moich i jej koleżanek umówiło się na pierwszą mammografię – wspomina Magda.

Dlatego przypominamy i apelujemy: drogie panie, nie zaniedbujmy badań profilaktycznych, bo one mogą uratować nam życie.

Jeżeli jesteś kobietą przedsiębiorczą i prowadzisz własną firmę - napisz do naszej redaktorki! Dołącz do prawie 150 kobiet, które już to zrobiły, zaprezentuj się w naszym cyklu i podziel się z czytelnikami swoim doświadczeniem.

Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@bankier.pl

Przeczytaj także:

Kim Kiyosaki: nikt nie zadba o twoje pieniądze lepiej niż ty
Agnieszka Szpila: Polska nie jest już seksualnym zaściankiem świata 150 kobiecych pomysłów na biznes w jednym miejscu!
kim kiyosaki agnieszka szpila kobiecy pomysł na biznes
Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jaspers
Temat jest ciekawy, ale nie ma się co oszukiwać - przeskoczenie konkretów typu Amoena nie jest możliwe, nie na tym etapie. Jak to sobie wyobrażacie? Firmy zbyt długo jest na rynku. Na każdej stronie amazonek piszą, że najlepsza oferta bielizny dla kobiet po mastektomii właśnie u nich. A rynek raczej mały.
~gosia
tak to prawda ze mastektomia to dobry wybór zawsze mozna poddać sie rekonstrukcji tak jak ja to włśnie robie , jestem juz po pierwszym etapie i juz poczułam że wraca moja kobiecość , bo nie czarujmy sie ale każda z nas to przezywa utrate swojej kobiecości , ale można to pogodzić
~niepelnosprawny_org
przepraszam, może nie dokońca taktownie, ale dla dobra szanowni Panstwo: Nowotwór to choroba nerwowa (np. depresja), zazwyczaj z powodu złych "nawyków",
potrzebny wysiłek fizyczny, praca, zostawienie "niemądrych" nawyków i zwyczajow zazwyczaj... bardzo łątwa do wyleczenia, koniec ze smutkiem
~Amazonka
szkoda, ze u Pań w sklepie tez ceny nie są wcale takie niskie
~Bblizna
Aktywnym kobietom po mastektomii proponuję zakup podróżnego dmuchanego klina przeciwobrzękowego, bardzo przydatnego każdego dnia, zwłaszcza na wakacjach. Produkt dostępny na allegro. Bblizna.
~EwaK
przy okazji powyższego artykułu dodam, że szeroki wybór bielizny dla amazonek znalazłam w sklepie internetowym http://nevershy.pl/74-amazonki Ponad to firma NeverShy z okazji Dnia Walki z Rakiem z każdego zakupu przeznaczyła złotówkę na walkę z rakiem piersi.
~ja
Nie dajcie się ogłupiać, mastektomia to jedyny sposób leczenia. Dobrych metod leczenia jest więcej, ale nie dają one dużo zarobić koncernom farmaceutycznym.

Powiązane: Kobiecy pomysł na biznes

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki