Koalicja PO-PSL złożyła projekt ustawy: 100 tys. miejsc pracy od 2016 roku

2015-06-02 12:42
publikacja
2015-06-02 12:42
fot. moodboard / YAY Foto

To ma być szansa dla młodych. Koalicja PO-PSL złożyła do laski marszałkowskiej projekt ustawy umożliwiający realizację programu "Pierwsza praca". Projekt przewiduje refundację kosztów zatrudnienia osób do 30. roku życia, bezskutecznie szukających pracy lub zatrudnionych obecnie na tzw. umowach śmieciowych.

(fot. route66 / YAY Foto)

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz prezentując projekt w Sejmie powiedział, że jest on szansą na stałe zatrudnienie dla 100 tysięcy młodych ludzi już od 2016 roku.

Projekt przewiduje, że przez 12 miesięcy państwo pomoże pracodawcy i zrefunduje koszty zatrudnienia do wysokości płacy minimalnej. Przez następny rok pracodawca będzie miał jednak obowiązek zatrudnić bezrobotnego na umowę o pracę.

Wiceprzewodnicząca klubu PO Izabela Mrzygłocka powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie, że pracodawca będzie mógł skorzystać z Krajowego Funduszu Szkoleniowego i podnosić kwalifikacje swego pracownika. Dodała, że taka młoda osoba po dwóch latach na pewno będzie w pełni wartościowym pracownikiem, którego pracodawca zechce zatrudnić na czas nieokreślony.

Projekt ma kosztować prawie 3 miliardy złotych. Pieniądze na jego realizację mają pochodzić z funduszu pracy i środków europejskich. Projektodawcy mają nadzieję, że pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy odbędzie się na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Zakończenie prac - w lipcu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Danuta Zaczek/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~bookbis
Obnizyc koszty pracy typu zus inie bedzie potrzeba sztucznych dotacji
~Adam222
Zwolnimy 100 000 osób w średnim i starszym wieku i będziemy mieli 100 000 miejsc pracy dla młodych. Plan jak oszukać wyborców.
Dodatkowo gotówkę z kasy państwowej rozdamy kolesiom na utworzenie fikcyjnych miejsc pracy. Perfidny plan PO.
~kla
ktoś się House of Cards naoglądał..
~ekumenista
Po 2016 wprowadzą nowy program "PRACA DLA STARYCH"
~PATRYJOTA
PO I PSL to juz jest kompletna pomylka i za kazda cene chca sie przy wladzy utrzymac i nawet juz w sposob jawny chca powrotu do socjalizmu i PRL-U
~dfgdfgdfgdfgdfgdf
a wystarczy obniżyć haracz dla mafii i gospodarka sama ruszy. Nie chcemy redystrybucji rodem POpapra....ów
~ddd
tylko wtedy okaże się, że połowa urzędników i polityków ... jest do niczego nie potrzebna ... dlatego oni nie chcą o tym słyszeć ... wolą zabrać 100 i dać 10 ... i domagają się za to dozgonnej wdzięczności ... ha ha ha ... gamonie skończone ...
~Kamil
Ha ha ha!

A do 2016 tłuczenie kamieni na drodze, jałmużna albo emigracja???

OSIEM lat złodziejstwa, pustych obietnic, korupcji, przekrętów.

I teraz, kiedy wam się ziemia osuwa spod nóg, kiedy Kukiz ma 28% poparcia, PIS 25% a wy spadacie z piedestału, teraz sobie o nas przypomnieliście skurwiszony???
~gosc
Po co komu dotacje?
Pracownicy nie pracują bo pracodawcy nie chcą płacić dobrze, a nie dlatego, że w ogóle pracy nie ma
Pozdrawiam

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki