Kazachstan zaprasza Polskę do udziału w EXPO 2017 w Astanie

Kazachstan spodziewa się, że w EXPO 2017 roku w Astanie weźmie udział około 100 państw i organizacji, a wystawę zobaczy blisko 5 milionów gości. Hasło tego wydarzenia to "Energia przyszłości". Dziś w Warszawie przebywa delegacja dyplomatyczna z Kazachstanu, która spotkała się między innymi z przedstawicielami takich ministerstw jak: środowiska, rozwoju oraz sportu i turystyki.

Pierwszy wiceminister spraw zagranicznych i komisarz EXPO 2017 Rapil Żoszybajew zaznaczył, że dla Polski zarezerwowano bardzo dobre miejsce wystawiennicze - obok pawilonów Stanów Zjednoczonych, Holandii i Watykanu.

Zapowiedział ułatwienia wizowe, mówił też, że trwają prace nad uruchomieniem połączenia lotniczego między Polską a Kazachstanem. Propozycję zgłoszono LOT-owi."Aktywnie działamy na rzecz takich połączeń, myślimy, że w 2017 roku uda się zrealizować taki projekt, z którego skorzystają obywatele Kazachstanu, Polski, misje biznesowe i delegacje oficjalne" - uzupełnił.

Wieczorem Rapil Żoszybajew przekaże zaproszenie od prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa do udziału w EXPO 2017 prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Do tej pory udział w EXPO 2017 w Astanie potwierdziło blisko 70 państw i 14 organizacji.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/K.P. /dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil