REKLAMA

Kasa Krajowa SKOK krytycznie o zarządzie komisarycznym w SKOK Wybrzeże

2016-08-09 15:07
publikacja
2016-08-09 15:07

Kasa Krajowa SKOK uważa, że "nie zachodzą przekonujące okoliczności", wymagające wprowadzenia zarządu komisarycznego w SKOK Wybrzeże i przyjmuje poniedziałkową decyzję KNF "z dużym niepokojem".

fot. Lukasz Dejnarowicz / / FORUM

W poniedziałek KNF poinformowała, że wprowadziła zarząd komisaryczny w SKOK "Wybrzeże" w Gdańsku.

Do decyzji tej odniosła się we wtorek Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. W podpisanym przez rzecznika Mariusza Wielebskiego oświadczeniu "z dużym niepokojem" odnosi się do decyzji KNF, bo "w ocenie Kasy Krajowej nie zachodzą przekonujące okoliczności wymagające zastosowania tak skrajnego środka nadzorczego".

"SKOK Wybrzeże realizował program postępowania naprawczego, a Kasa Krajowa udzielała mu w tym pomocy stabilizacyjnej. Programy naprawcze realizowane są w cyklach wieloletnich i potrzebny jest odpowiedni upływ czasu, by można było ocenić ich skuteczność. Działania podjęte w SKOK Wybrzeże, w ocenie Kasy Krajowej, dawały szansę na poprawę sytuacji tej Kasy. Podjęta przez KNF decyzja uniemożliwia autosanację" - głosi oświadczenie KK SKOK.

Kasa Krajowa dodaje zarazem, że jej działania oraz działania m.in. SKOK Jaworzno i SKOK Wybrzeże, "mające na celu doprowadzenie do zwiększenia stabilizacji kas, we współpracy z KNF, przeprowadzane z wolą dostosowania własnych działań do zaleceń Komisji nie spotykają z należytym zrozumieniem i wolą współpracy ze strony Komisji Nadzoru Finansowego".

Według poniedziałkowego komunikatu KNF celem zarządcy komisarycznego w SKOK Wybrzeże "są działania na rzecz wzmocnienia spółdzielczej kasy poprzez wzrost efektywności działania i poprawę standardów zarządzania ryzykiem w oparciu o szczegółową weryfikację sytuacji finansowej kasy". (PAP)

pś/ son/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~kmieciu
nie ma to jak dowiedzieć się o istnieniu kolejnego SKOKu w momencie jego bankructwa
~aaaaaaaaaaa
haha nieźli są.. w sumie to nie ich wina tylko KNF-u.. oni chcą pomóc no ale....

Pytanie kiedy kasa nr 2 oraz 1 pod względem aktywów będą miały zarządcę komisarycznego????????
~pikuś
aaaaaaaaaaa
Ktoś kto w ekstazie nie myśli.
~kwejk
hmm nr 2 juz chyba , a nr 1 .... raczej nie do ruszenia ..

Powiązane: SKOK-i na cenzurowanym

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki