REKLAMA

Kaczyński: Mamy plan reformy Unii Europejskiej

2021-09-18 13:09
publikacja
2021-09-18 13:09
Kaczyński: Mamy plan reformy Unii Europejskiej
Kaczyński: Mamy plan reformy Unii Europejskiej
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Instytucje europejskie - KE i PE domagają się od premiera wycofania wniosku z Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności prawa polskiego; to niebywałe żądanie godzące w fundamenty naszej suwerenności - napisał w liście skierowanym do prezesa klubów "Gazety Polskiej" Ryszarda Kapuścińskiego prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS w liście, odczytanym przez posłankę PiS Joannę Lichocką na zjeździe klubów "Gazety Polskiej" nawiązał do kwestii wycofania przez premiera zapytania do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności prawa polskiego nad europejskim.

Tusk: PiS i Kaczyński chcą wyprowadzić Polskę z UE. Ja to wiem

Proponuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, abyśmy wspólnie zmienili art. 90 konstytucji i wpisali, że wypowiedzenie umowy międzynarodowej odbywa się większością dwóch trzecich - powiedział w sobotę Donald Tusk. Jeśli rzeczywiście nie chcą wyjścia Polski z UE, powinni się zgodzić - dodał.

"Ta dzisiejsza szczególność polega na tym, że instytucje europejskie, takie jak Komisja i Parlament domagają się od Prezesa Rady Ministrów, aby ten wycofał z Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotycząc wyższości polskiego prawa konstytucyjnego nad prawem unijnym" - napisał J. Kaczyński.

"To niebywałe żądanie godzące w fundamenty naszej suwerenności, w nasz porządek konstytucyjny, w prawo Rzeczypospolitej do pomyślności" - dodał.

Wicepremier ocenił, że jest to element "walki totalnej opozycji o obalenie z wykorzystaniem +ulicy i zagranicy+ demokratycznie wybranego rządu Zjednoczonej Prawicy" oraz narzędzie "w próbach narzucenia Europie nowego, rewolucyjnego porządku".

Prezes PiS nawiązał do toczącej się debaty nad przyszłością Unii Europejskiej, która znajduje wyraz także w konferencjach organizowanych w poszczególnych państwach członkowskich i zachęcał członków klubów "GP" do wzięcia w niej udziału.

W Polsce konferencja dotycząca wizji przyszłości Europy odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Wicepremier odniósł się także do podpisanej przez PiS kilka miesięcy temu deklaracji kilkunastu europejskich partii politycznych.

"Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem alternatywnego wobec mainstreamowych planu reformy Unii Europejskiej" - zapewnił w liście J. Kaczyński.

Dziękował również klubom "Gazety Polskiej" za organizację akcji "w obronie prawa Polski do samostanowienia".

"Musimy obronić Polskę, musimy obronić Europę, musimy obronić krąg cywilizacji chrześcijańskiej, która jest naszym duchowym domem. Oby to się nam udało" - napisał w liście J. Kaczyński. (PAP)

Autor: Mateusz Roszak

mro/ agm/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (110)

dodaj komentarz
piotr76
Niech da Europie spokój z tymi bajkami z semickich mitologii, mamy XXI wiek i na zachodzie już od dawna nikt ich poważnie nie traktuje.
next3
Ruskie trolle z Petersburga bardzo mocno wspierają pisowską władze na tym forum? Przypadek ???? Budujcie drogi i kanalizację, a nie wp...cie się tam gdzie was nie chcą!
mba_tomy
Nadrzędność prawa polskiego nad unijnym... właśnie oglądam jeden z filmów Stanisława Barei... śmieszne te filmy, ale nie chcę wracać do tamtych czasów... W historii świata było wielu przywódców, władców, czy bohaterów, którzy chcieli na siłę świat uszczęśliwić, ale zawsze coś nie wychodziło i kończyło Nadrzędność prawa polskiego nad unijnym... właśnie oglądam jeden z filmów Stanisława Barei... śmieszne te filmy, ale nie chcę wracać do tamtych czasów... W historii świata było wielu przywódców, władców, czy bohaterów, którzy chcieli na siłę świat uszczęśliwić, ale zawsze coś nie wychodziło i kończyło się tragicznie.
friedens
Kaczyński przeżyje Polskę, bo Polska nie przeżyje kolejnych lat zadłużania kraju i inflacji Kaczyńskiego. Dług Polski wynosi obecnie min.1,5 biliona złotych. Oznacza to, że PiS przez 6. lat zadłużył kraj na niemal 90 procent tego, co wszystkie poprzednie rządy przez 25 lat!
przemek_opinia
Nie wiem jak rozmawiać z ludźmi takimi jak ty oderwanymi od rzeczywistości w jakiej jest obecnie świat dotyczącej epidemii i makroekonomicznych mechanizmów dotyczących kształtowania się cen. Najlepiej powiedzieć, że winę za to ponosi ten i ten będąc zamknięty tylko na własne podwórko. Jakie to proste prawda, a zarazem Nie wiem jak rozmawiać z ludźmi takimi jak ty oderwanymi od rzeczywistości w jakiej jest obecnie świat dotyczącej epidemii i makroekonomicznych mechanizmów dotyczących kształtowania się cen. Najlepiej powiedzieć, że winę za to ponosi ten i ten będąc zamknięty tylko na własne podwórko. Jakie to proste prawda, a zarazem niedorzeczne i dziecinne.
friedens odpowiada przemek_opinia
Wbrew temu, co piszesz, tylko Polska Kaczyńskiego oraz kilka biednych państw afrykańskich ma podobną, katastrofalną dla obywateli politykę monetarną i gospodarczą. Poniżej link pokazujący 'afrykanizację' Polski PiS, która tonie pod tsunami pustego, inflacyjnego pieniądza:
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/rekordy-
Wbrew temu, co piszesz, tylko Polska Kaczyńskiego oraz kilka biednych państw afrykańskich ma podobną, katastrofalną dla obywateli politykę monetarną i gospodarczą. Poniżej link pokazujący 'afrykanizację' Polski PiS, która tonie pod tsunami pustego, inflacyjnego pieniądza:
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/rekordy-nbp-bardziej-ujemne-realne-stopy-procentowe-tylko-w-kilku-krajach-glownie-w/hgvbhdj
sonmi451
Za złodziejami którzy sami sobie ustalają oderwane od rzeczywistości pensje i nic nie produkują, a tylko dzielą to co my wyprodukowalismy i nie ponoszą za nic odpowiedzialnosci - ma już więcej o czym rozmawiać
przemek_opinia
J. Kaczyński i PiS byli pierwsi, którzy chcieli obniżyć pensje posłom. Link poniżej. Co wtedy zrobiła "zniewolona" telewizja TVN. Razem z politykami opozycji jęczała jakie to złe i niedemokratyczne. Weźcie się opamiętajcie. Wypowiedź J.Kaczyńskiego z 2018 r. "Powiedział w czwartek prezes Jarosław Kaczyński.J. Kaczyński i PiS byli pierwsi, którzy chcieli obniżyć pensje posłom. Link poniżej. Co wtedy zrobiła "zniewolona" telewizja TVN. Razem z politykami opozycji jęczała jakie to złe i niedemokratyczne. Weźcie się opamiętajcie. Wypowiedź J.Kaczyńskiego z 2018 r. "Powiedział w czwartek prezes Jarosław Kaczyński. I zapowiedział, że PiS obniży pensje poselskie i senatorskie o 20 proc."

Link:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pensje-politykow-obnizka-pensji-poslow-i,16,0,2402576.html
zosia3005 odpowiada przemek_opinia
Nie chcieli tylko musieli aby zatrzeć paskudne wrażenie po p.Szydło krzyczącej z mównicy sejmowej słynne zdanie-symbol : "te pieniądze im się po prostu należały" ! . Przeczytaj uważnie treść linku , który sam wkleiłeś i odniesienia : " Podsumowanie finansowe rządów Beaty Szydło pokazało, jak Nie chcieli tylko musieli aby zatrzeć paskudne wrażenie po p.Szydło krzyczącej z mównicy sejmowej słynne zdanie-symbol : "te pieniądze im się po prostu należały" ! . Przeczytaj uważnie treść linku , który sam wkleiłeś i odniesienia : " Podsumowanie finansowe rządów Beaty Szydło pokazało, jak wielkie pieniądze poszły na gratyfikację dla pracowników resortowych PiS ....
W sumie na nagrody rząd wydał 200 mln zł. Z tego znaczna część to nagrody dla Ministerstwa Finansów. Mateusz Morawiecki do najoszczędniejszych nie należał i na premie wydał 71 mln zł."

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki