REKLAMA

KNF przyjrzy się ewentualnemu złamaniu prawa przez kancelarię prezydenta

2016-01-15 17:26
publikacja
2016-01-15 17:26

Komisja Nadzoru Finansowego w toku nadzoru na bieżąco monitoruje kwestie zgodności z prawem obrotu giełdowego - wynika z odpowiedzi rzecznika KNF Łukasza Dajnowicza, pytanego, czy komisja bada kwestie ewentualnego złamania prawa przez kancelarię prezydenta przy okazji przekazania projektu dot. frankowców w pierwszej kolejności temu środowisku.

fot. Lukasz Dejnarowicz / / FORUM

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński przyznał na piątkowej konferencji prasowej, że mniej więcej półtorej godziny przed prezentacją projektu dot. frankowców na konferencji prasowej przekazał go temu środowisku.

Z artykułu 154. ustawy o obrocie instrumentami finansowymi wynika, że informacje mające wpływ na notowania spółek powinny być podawane publicznie wszystkim, a nie wybranym osobom. Dzięki takiej wiedzy można bowiem wyprzedzić innych inwestorów i zarobić na giełdzie.

Łopiński dopytywany przez dziennikarzy, czy nie można zatem gestu kancelarii wobec frankowców potraktować jako złamania ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, odpowiedział, że nie dostrzega tu problemu. "Minęło półtorej godziny, ale czy sądzicie państwo, że w ciągu tej półtorej godziny stało się coś takiego, co zatrzęsło warszawską giełdą? pytał dziennikarzy Łopiński.

Według Radia RMF FM Komisja Nadzoru Finansowego bada, czy kancelaria prezydenta jednak nie złamała tu prawa.

"Tego typu sytuacje są na bieżąco monitorowane w toku nadzoru nad obrotem giełdowym" - odpowiedział PAP rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz, pytany o tę sprawę.

Przypomniał, że w przeszłości KNF też badała podobne przypadki, w odniesieniu m.in. do Radosława Sikorskiego, np. gdy ten ostatni zasugerował na Twitterze jaka będzie cena gazu z Rosji. (PAP)

pś/ mhr/ mag/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~stoppisdowskiegnidy
A PiS nie wspierał podczas swoich rządów kredytów w CHF i zakazał KNF ich ograniczenia ? Trolle pisdowskie o tym nie napiszą? ??
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~qaz
rzeczpospolita dzien wczesniej miala projekt i opisala w artykule praktycznie wszystkie zalozenia propozycji
~Tomek
Myslalem, ze chca Bronka scigac ze Gesiarke, zyrandol i miliony ktore wydali jego koledzy na wakacje w roznych cieplych krajach.
~Normalny
Ty Obywatel !!!! Piszesz brednie jak mało kto. Klient jak nie mógł dostać kredytu w pln to tak długo chodził po bankach aż go dostał i nie ważne było dla niego czy to było w pln czy to było w chf. Chciał mieć swoje nowe lokum bo nim zadziała chciwość . Chciał mieć nowe m1 i nowe meble. Wiec może czas się odwalić Ty Obywatel !!!! Piszesz brednie jak mało kto. Klient jak nie mógł dostać kredytu w pln to tak długo chodził po bankach aż go dostał i nie ważne było dla niego czy to było w pln czy to było w chf. Chciał mieć swoje nowe lokum bo nim zadziała chciwość . Chciał mieć nowe m1 i nowe meble. Wiec może czas się odwalić od tych bankow
~TakiTam
Warto dodać, że oprocentowanie miał szwajcarskie ;) ;)
~ULALA
Niech te mendy z KNFu sie wezmą w koncu do roboty.. i sprawdzą na ile nas banki oszukały...
~autor
Od kiedy to KNF jest od tego? To instytucja założona w celu legalizowania przekrętów giełdowych. Od samego początku tak było. By sprawa nie trafiała do sądu - przecież KNF nic tam nie znalazł. Patrz YAWAL - jak właściciel wyr... swoich rodaków akcjonariuszy. Ale co niedziela w pierwszej ławce w Kościele.
~jurek35
Polityczna hołoto czego niszczycie dorobek Kraju:Czerwień na giełdzie,skowy wzrost ceny walut
obniżenie ratingu nie realizowanie obietnic wyborczych,dyktatura jednej partii,dopuszczenie do
władzy przedstawicieli moherowego ciemnogrodu.
~frrr
Tak liczą że Ciemny Lud to kupi ... ale zagranica bierze to na chłodno i ma w nosie pohukiwania Pawłowicz, Ziobry czy Kempy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki