REKLAMA

KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy Niemiec

2021-06-22 13:26
publikacja
2021-06-22 13:26
KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy Niemiec
KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy Niemiec
fot. CLEMENS BILAN / POOL / / DDP

Komisja Europejska zaakceptowała we wtorek krajowy plan odbudowy Niemiec po kryzysie wywołanym przez pandemię Covid-19. Jest to krok torujący drogę do wypłaty temu krajowi 25,6 mld euro dotacji w ramach unijnego Funduszu Odbudowy w latach 2021–2026.

"Komisja Europejska postanowiła dziś dać zielone światło niemieckiemu planowi odbudowy i odporności. Plan ten zawiera niezbędne działania, które wesprą Niemcy w szybszym wyjściu z kryzysu Covid-19. Reformy i nakreślone inwestycje przyczynią się do cyfryzacji i dekarbonizacji niemieckiej gospodarki, aby była lepiej przygotowana na przyszłość" - oświadczyła przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

W ubiegły wtorek Komisja poinformowała, że rozpoczęła pożyczanie pieniędzy na rynkach finansowych na potrzeby Funduszu Odbudowy. Pierwsza transza pożyczki obejmuje 20 mld euro.

Wszystkie państwa UE zatwierdziły decyzję w sprawie zasobów własnych. Dzięki temu KE mogła rozpocząć pozyskiwanie funduszy na sfinansowanie Funduszu Odbudowy. W tym celu KE ogłosiła na początku czerwca, że w 2021 roku wyemituje obligacje długoterminowe o wartości około 80 mld euro, które uzupełni krótkoterminowymi eurobonami, aby pokryć pozostałe wymogi w zakresie finansowania.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki