REKLAMA

Już 100 amerykańskich koncernów i wielkich biznesów opuściło Rosję

2022-03-10 07:22
publikacja
2022-03-10 07:22
Już 100 amerykańskich koncernów i wielkich biznesów opuściło Rosję
Już 100 amerykańskich koncernów i wielkich biznesów opuściło Rosję
fot. Sydney Low / / ZUMA Press

W ciągu ostatnich dwóch tygodni około 100 amerykańskich wielkich biznesów opuściło rosyjski rynek - poinformowała w czwartek na Facebooku ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Oksana Markarowa.

Według dyplomatki, decyzja o całkowitym zawieszeniu dalszych inwestycji lub całkowitym opuszczeniu rosyjskiego rynku została już podjęta przez Microsoft, Apple, PayPal, Visę, Mastercard, Boeing, General Motors, McDonalds i wiele innych

"Każda decyzja firmy o opuszczeniu rynku kraju terrorystycznego, który rozpoczął agresję zbrojną i codziennie popełnia zbrodnie wojenne na Ukrainie to zwycięstwo zasad nad chciwością. Dziękuję tym firmom za opowiedzenie się po stronie dobra, za odmowę splamienia swojej reputacji krwią niewinnych Ukraińców, za wspieranie Ukrainy. Pracujmy dalej!" - napisała Markarowa.

Jak podaje portal Axios, kolejnym amerykańskim sektorem, który opuszcza rosyjski rynek są duże firmy prawnicze. Mają one zrywać więzi z rosyjskimi klientami, a nawet zamykać swoje moskiewskie biura. Ma na to wpływ także to, że amerykańskie i europejskie sankcje uderzają w duże spółki giełdowe nazywane blue-chip, a Rosja odcięła się od segmentów globalnego systemu finansowego.

Jak podkreśla serwis informacyjny, wielkie firmy prawnicze to tylko jeden z wielu sektorów uciekających z Rosji podczas inwazji na Ukrainę. Jest jednak kluczowy, ponieważ jego brak może pozbawić oligarchów i rosyjskie korporacje międzynarodowe podstawowych usług łączących ich z biznesem i systemami finansowymi.

W przeszłości amerykańskie i europejskie kancelarie prawne odegrały kluczową rolę w integracji Rosji ze światową gospodarką. (PAP)

kjm/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
pstrzezek
Kolejny dzień dobrych wiadomości dla radzieckiego bandyty. Szkoda tylko że nie każdy koncern idzie w tym kierunku. Np gigant Nestle zasłania się tłumaczeniem że zostaje bo przecież nie planują żadnych nowych inwestycje w Rosji. A jak się pytam kto planuje w tym momencie. Tak czy inaczej za moment rossija to będzie trendowata pustynia.Kolejny dzień dobrych wiadomości dla radzieckiego bandyty. Szkoda tylko że nie każdy koncern idzie w tym kierunku. Np gigant Nestle zasłania się tłumaczeniem że zostaje bo przecież nie planują żadnych nowych inwestycje w Rosji. A jak się pytam kto planuje w tym momencie. Tak czy inaczej za moment rossija to będzie trendowata pustynia. Ziemnioki i gorzała
faramir_z_gondoru
Zobaczymy na ile te koncerny będą konsekwentne. Po zakończeniu wojny wrócą z podkulonym ogonem, zobaczycie. Rynek rosyjski naprawdę jest duży, a pieniądze nie śmierdzą. Kasa rządzi światem, a nie sentymenty czy fałszywa moralność.
wilanow
General Electric i CocaCola także?
pstrzezek
Cola już wyszła. Ale Nestle dalej kombinuje
ravauw
ciekawe na ile ten bojkot, udziałowcy lubia ładne tabelki w excellu, a rynek rosyjski to ponad 100mln klientow...
jezelipapa
Spokojnie sobie firmy poradza bez ruskich onuc. Rynki chinskie, indyjskie, europejskie i amerykanskie nadrobią

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki