REKLAMA
WEBINAR

Joachim Brudziński na czele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

2018-01-09 12:49
publikacja
2018-01-09 12:49

Joachim Brudziński zastąpi Mariusza Błaszczaka na stanowisku ministra spraw wewnętrznych. Brudziński opuszcza fotel marszałka Sejmu. Były szef MSW objął zaś tekę w Ministerstwie Obrony Narodowej po Antonim Macierewiczu.

fot. Michał Dyjuk / / FORUM

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał we wtorek nowych członków Rady Ministrów.

 Brudziński od 2005 jest posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od 2015 wicemarszałek Sejmu VIII kadencji.

Absolwent Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ukończył studia na Wydziale Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego.

W trakcie studiów politologicznych pływał na statkach handlowych i rybackich. Pracował następnie jako współpracownik i dziennikarz w Polskim Radiu Szczecin, gdzie zajmował się problematyką gospodarki morskiej. Był rzecznikiem prasowym Urzędu Morskiego w Szczecinie, wykładowcą w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz w Policealnym Studium Administracji, a także społecznym kuratorem sądowym.

W czasie studiów działał w duszpasterstwie akademickim Jezuitów.

Od 1991 należał do Porozumienia Centrum, następnie przystąpił do PiS. Od sierpnia 2002 do lipca 2006 był prezesem zachodniopomorskiego zarządu regionalnego partii. Od lipca 2006 do stycznia 2008 pełnił funkcję sekretarza generalnego. Od 2006 zajmował także stanowisko przewodniczącego zarządu głównego PiS, który został zlikwidowany 10 października 2009. Tego samego dnia objął funkcję przewodniczącego nowego ciała partyjnego – komitetu wykonawczego, wybierany ponownie na tę funkcję 23 listopada 2013 i 11 września 2016, kiedy to został również wiceprezesem partii.

12 listopada 2015, został wybrany na wicemarszałka Sejmu.

KWS

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zbyszek_od_dobrej_zmiany
Joachim dajesz, tylko nie kradnij kolegom drobnych.

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki