REKLAMA

BADANIE BANKIER.PLJak się pracuje w banku? Podziel się doświadczeniami

2023-03-24 06:00
publikacja
2023-03-24 06:00

Lata spadku zatrudnienia, wzrostu znaczenia technologii i cięcia sieci placówek – tak wygląda ostatnia dekada w bankowości. W Polsce rynek się konsoliduje, a pracownicy, zwłaszcza na pierwszej linii kontaktu z klientem, mają przed sobą coraz trudniejsze zadania. Jak radzą sobie z wyzwaniami? Zapraszamy do udziału w szóstej już edycji badania Bankier.pl.

Jak się pracuje w banku? Podziel się doświadczeniami
Jak się pracuje w banku? Podziel się doświadczeniami
/ Shutterstock

Od 2016 r. na łamach Bankier.pl okresowo przeprowadzamy badanie, które ma być diagnozą położenia pracowników sektora bankowego. Do tej pory, w pięciu edycjach, podsumowaliśmy najważniejsze nurty przemian i ich wpływ na ludzi, którzy związali swój los z bankowością. Dotknęliśmy wielu istotnych, a czasem bulwersujących zagadnień. 

Respondenci zwracali naszą uwagę na rosnący nacisk na sprzedaż, chwiejące się poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia, problem pobieżnego rozpoznania potrzeb klientów lub wręcz wciskania „na siłę” produktów. Nie brakowało także jaśniejszych punktów w diagnozach. Dobrze oceniano, chociażby reakcję pracodawców na niecodzienne warunki stworzone przez pandemię w 2020 r.

Dziś ponownie zapraszamy do podzielenia się doświadczeniami. Moment jest szczególny – hamująca gospodarka, wysoka inflacja, wojna tuż za granicą. Zmiany w otoczeniu mocno odbiły się na wielu obszarach działalności banków. Warto chociażby przypomnieć „zamrożenie” rynku kredytów hipotecznych i pogarszającą się jakość portfela kredytów konsumpcyjnych.  

Do udziału w badaniu zapraszamy zarówno zatrudnionych obecnie w bankach, jak i osoby, które w ostatnim roku odeszły z pracy w tej branży. Chcielibyśmy nie tylko dowiedzieć się, jak pracuje się w sektorze, ale także dokąd prowadzą drogi z banków.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Jeśli nie widzisz ankiety poniżej, kliknij tutaj - otworzy się w nowym oknie.

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (28)

dodaj komentarz
zgadujzgadula
Dobrze sie pracuje ! Mysla za mnie , troche musze klamac , podzielac poglady polityczne kierownika regionu , ale ma to swoje zalety .Mam karte multisport i garnitur od Celvina Klejna. Czuje sie bezpiecznie i wazny...Wiadomo nie zaden ze mnie Gordon Gekko ale na grilu u Szwagra wiem co to shorty to pierwszy dosatje slaska z rusztu.
itso_battlestar_point_g
ja tak bym mógł realizować swoje marzenia szczególnie podpisywanie niekorzystnych dla banku umów z pełna ilością furtek nieinformowanie go o niczym bo i tak nic nie wiem pogadałbym możne o spędzaniu wolnego czasu marzeniach mniej o nudnej pracy tak żeby klient jak by chciał się sadzić z bankiem to mógłby cała wine zwalić na zarząd ja tak bym mógł realizować swoje marzenia szczególnie podpisywanie niekorzystnych dla banku umów z pełna ilością furtek nieinformowanie go o niczym bo i tak nic nie wiem pogadałbym możne o spędzaniu wolnego czasu marzeniach mniej o nudnej pracy tak żeby klient jak by chciał się sadzić z bankiem to mógłby cała wine zwalić na zarząd ze mnie zatrudnił i dochodzimy do sytuacji gdzie raz klient zadowolony bo nie musi spłacać bo go oszukałem ja zadowolony bo w tej nowej pracy czuje się jak ryba w wodzie zarząd zadowolony bo i tak podatnik zapłaci win win taki poziom optymizmu spowoduje gigantyczny wzrost gospodarczy i to by była głowię moja zasługa mega win
itso_battlestar_point_g
kurcze miało być pod quizem teraz wyjdzie ze gadam bez sensu
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
dawid_gmyrek
Inwestorze, pracować czy być zatrudnionym - to spora różnica :)
bha
Liczy się od dekad na wierzchołełkach wielu, wielu etc rynkowych Gór i jest niestety już pępkiem świata Mamona, mamona coraz więcej i więcej mamony i Zyski coraz większe i większe przepadziste zyski bez umiaru. Cóż, a reszta to raczej niestety pikuś!!!. Dokąd to dalej zaprowadzi ten świat niestety strach myśleć.
dawid_gmyrek
Mamona, mamona coraz więcej i więcej mamony - brak słów!
forfun
tam pracują naganiacze.
sami niewiele wiedzą poza tym co chcą wcisnąć ale tam prawdy nie mówią.
tak wygląda bankowe oszustwo
dawid_gmyrek
Pracują czy są zatrudnieni, bo to spora różnica!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Badania Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki