REKLAMA

Nie tylko Orlen i Lotos. Stacje paliw zachęcają promocjami. Bierzemy je pod lupę

2022-06-30 12:00, akt.2022-07-04 10:24
publikacja
2022-06-30 12:00
aktualizacja
2022-07-04 10:24

Ocierające się o 8 zł/litr ceny paliw spędzają sen z powiek kierowców. Największe sieci stacji paliw kuszą jednak rabatami. Sprawdziliśmy, co trzeba zrobić, by płacić mniej za paliwo i na jakie rabaty można liczyć.

Nie tylko Orlen i Lotos. Stacje paliw zachęcają promocjami. Bierzemy je pod lupę
Nie tylko Orlen i Lotos. Stacje paliw zachęcają promocjami. Bierzemy je pod lupę
fot. Bankier.pl /

Choć najprawdopodobniej tegoroczne wakacje będą tymi, podczas których tankowanie będziemy najdroższe w historii, kierowcy mogą sobie ulżyć nieco w bólu podczas płacenia za paliwo. Sprawdziliśmy, na jakie promocje można liczyć na poszczególnych stacjach należących do sześciu największych sieci i co zrobić, żeby z nich skorzystać.

Orlen Vitay – jak skorzystać z rabatu?

Od kilku dni promocją obniżającą cenę paliwa o 30 gr na litrze kusi Orlen. Promocja potrwa przez najbliższe dwa miesiące. Z rabatem można zatankować maksymalnie trzy razy w ciągu miesiąca i jednocześnie wlać do baku jednorazowo nie więcej niż 50 litrów. Promocja obniży rachunek maksymalnie o 15 zł. Większy rabat przewidziano dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – to 40 gr/l, czyli maksymalnie 20 zł na jedno tankowanie.

W zależności od tego, jak dużą mamy rodzinę, przy maksymalnym wykorzystaniu promocji w ciągu całych wakacji zaoszczędzimy 90 lub 120 zł.

Posiadacze plastikowych kart lojalnościowych Orlen Vitay z rabatu będą mogli skorzystać od 1 lipca. Kierowcy posiadający aplikację Orlen Vitay mogą tankować taniej od poniedziałku, 27 czerwca. Sama aplikacja jednak nie wystarczy. Przed zapłaceniem za paliwo trzeba aktywować promocyjne kupony.

Lotos Navigator – jak zatankować taniej?

Podobną promocję 1 lipca uruchomi Lotos, o czym informuje Business Insider Polska. Zgodnie z jej zasadami, po zainstalowaniu aplikacji Lotos Navigator i aktywowaniu wirtualnej karty lub otrzymując na stacji plastikową kartę i rejestrując ją, będzie można skorzystać z rabatu wynoszącego 30 gr na każdy litr paliwa.

Podobnie jak na stacjach pod szyldem Orlenu, na Lotosie będzie można zatankować z rabatem maksymalnie trzy razy w miesiącu, wlewając jednorazowo do baku do 50 litrów paliwa.

Z rabatu nie mogą skorzystać właściciele kart flotowych Lotosu, m.in. Lotos Biznes.

AMIC Energy – tańsze tankowanie w środy

Od kilku lat na stacjach AMIC Energy można tankować taniej w środy. Do tej pory posiadacze karty AMIC Club mogli zaoszczędzić 10 gr/l wybierając podstawowe wersje benzyny bezołowiowej (zarówno 95- jak i 98-oktanową) olej napędowy. 20-groszowym rabatem w środy, w ramach akcji „Tanie środotankowanie” objęte były droższe wersje benzyny bezołowiowej 95-oktanowej oraz oleju napędowego. 3 gr/l można zaoszczędzić wybierając gaz LPG.

W ostatnią środę, 29 czerwca, sieć stacji AMIC Energy uruchomiła jednak promocję „ALE RABAT” przyznającej posiadaczom kart AMIC Club 30 gr rabatu na każdy zatankowany litr benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego. Maksymalnie można było zatankować 70 litrów. Na razie nie wiadomo jednak, czy akcja będzie powtarzana w kolejne środy.

Shell – taniej we wtorki i czwartki

Na tańsze tankowanie na stacjach należących do sieci Shell można liczyć we wtorki i czwartki. Promocja nie polega jednak na obniżeniu ceny podstawowej wersji oferowanych paliw, ale możliwości zatankowania droższego wariantu benzyny bezołowiowej lub diesla w cenie podstawowej.

We wtorki z promocji mogą korzystać posiadacze aut napędzanych benzyną bezołowiową. W cenie podstawowej wersji FuelSave95 można zatankować benzynę V-Power 95. Z kolei w czwartki w cenie oleju napędowego FuelSave Diesel do baku można wlać paliwo V-Power Diesel.

Jednorazowo w ramach promocji zatankować można 100 litrów. W przypadku benzyny bezołowiowej na jej droższym wariancie można obecnie zaoszczędzić około kilkunastu groszy na każdym litrze. Różnica między podstawowym a droższym wariantem oleju napędowego to z kolei obecnie ok. 30-40 gr na każdym litrze.

Posiadacze karty lojalnościowej sieci Shell za tankowane paliwo otrzymują punkty – 1 pkt za każdy litr w przypadku podstawowego wariantu i 2 pkt za litr tankując paliwo V-Power. Po zdobyciu 100 pkt można uruchomić rabat wynoszący 1 zł odliczany od rachunku.

BP – droższe paliwo w cenie tańszego

Czwartkowa promocja obowiązuje na stacjach BP. Posiadacze karty Payback taniej mogą tankować droższą wersję diesla – Ultimate Diesel. Jednorazowo można zatankować do 70 litrów.

Program lojalnościowy Payback umożliwia także zbieranie punktów podczas każdego tankowania. Każde dwa litry wlane do baku to 3 pkt. na karcie. Punkty można zbierać jednak nie tylko na stacjach BP, ale także np. robiąc zakupy na Allegro czy w marketach sieci Kaufland.

Po zdobyciu określonej liczby punktów cenę paliwa można obniżyć maksymalnie o 1 zł na litrze. Tankując 60 litrów potrzeba do tego jednak aż 6000 pkt, co oznacza, że zbierając je wyłącznie na stacjach trzeba by zatankować 4000 litrów, a więc co najmniej 66 pełnych baków.

Skorzystanie z rabatu 20 gr/litrze przy tankowaniu 60 litrów wymaga z kolei 1200 pkt. Ich zdobycie wiąże się z wcześniejszym wlaniem do baku 800 litrów.

Circle K - rabat na paliwo

Na rabaty mogą liczyć także kierowcy tankujący na stacjach sieci Circle K (dawny Statoil). Za każde zatankowane 50 litrów (niekoniecznie jednorazowo) można otrzymać rabat wynoszący 10 gr/l na paliwa Miles (podstawowe wersje benzyny bezołowiowej 95 i 98 oraz oleju napędowego), a także gaz LPG. Wyższy 15-groszowy rabat dotyczy paliw Miles Plus.

Warunkiem otrzymania rabatu jest posiadanie zarejestrowanej karty Circle K Extra.

MOYA - 30 groszy na litrze taniej

Od 2 lipca do odwołania do listy stacji z promocją dołącza MOYA. Każdy kierowca, tankujący na paragon do 60 litrów paliwa, otrzymuje 10 groszy zniżki na benzynę 95, 98, ON oraz ON MOYA Power. Udział w promocji nie jest ograniczony limitem transakcji, koniecznością posiadania aplikacji mobilnej czy karty lojalnościowej. Jednak przy zakupie dowolnej kawy, hot-doga, zapiekanki lub płynu do spryskiwaczy rabat wzrośnie do 20 gr za litr, a gdy klient zdecyduje się zakupić równocześnie minimum dwa wyżej wymienione artykuły, zniżka wyniesie aż 30 gr na każdym litrze paliwa.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (16)

dodaj komentarz
Raffmo
AMIC Energy to nadal ruska firma. Firma nazywała się kiedyś Łukoil i zrobiła rebranding nazwy by się odciąć od korzeni. Jednakże nadal za tą spółką stoi zbrodniczy ruSSki kapitał.
kaczyslaw_
Było do przewidzenia, że inne stacje zrobią to co łorlen. Na BP dostaje się rabat 30 gr po zeskanowaniu karty payback. Na moya nie wymagają nawet karty tylko rabat jest naliczany dla każdego. Pytanie: po co robić takie pozorowane promocje zamiast po prostu obniżyc cenę o te 30 gr?

Ropa jest po 110 dolarów, paliwa na stacjach
Było do przewidzenia, że inne stacje zrobią to co łorlen. Na BP dostaje się rabat 30 gr po zeskanowaniu karty payback. Na moya nie wymagają nawet karty tylko rabat jest naliczany dla każdego. Pytanie: po co robić takie pozorowane promocje zamiast po prostu obniżyc cenę o te 30 gr?

Ropa jest po 110 dolarów, paliwa na stacjach powinny być w okolicach 7 zł/litr. O co chodzi?
grzegorzkubik
Sprawdzałem na Orlenie - działa. Przede mną inni też korzystali z aplikacji a nawet karty dużej rodziny. Zatem nie rozumiem dlaczego ktoś namawia do bojkotowania Orlenu skoro może okazać się, że ta stacja jest najtańsza. Prosta ekonomia się kłania.
mnm1
Wyborcy PO powinni omijać ORLEN, dla zasady - oni przecież też maja jakies zasady.... (?)
jan888
Orlen powinien być powszechnie bojkotowany przez Polaków, po tym na początku tego roku podniósł swoją marżę rafineryjną o 403%, czym wywołał w Polsce największy wzrost paliw w całej Unii:
https://300gospodarka.pl/news/cena-beznyny-diesla-dzisiaj-ile-wynosi-jak-rosla-czy-spadnie
https://twitter.
Orlen powinien być powszechnie bojkotowany przez Polaków, po tym na początku tego roku podniósł swoją marżę rafineryjną o 403%, czym wywołał w Polsce największy wzrost paliw w całej Unii:
https://300gospodarka.pl/news/cena-beznyny-diesla-dzisiaj-ile-wynosi-jak-rosla-czy-spadnie
https://twitter.com/Domanski_Andrz/status/1510978233378000903
koperytko
... i to jest cała Twoja twórczość - zero rozumu i pełno wklejek...
Bojkotuj Orlen i tankuj paliwo np na BP gdzie mozesz zatankować ON za 5pln...
koperytko odpowiada (usunięty)
idąc dalej poświęcając czas dla ciebie tę.py lemingu pod ksywką jan888. Czy marża 36 USD znacznie rózni sie od 10 USD ??? To jest kolejny przykład tresowania tę.pego elektoratu PO. Jakiś Domański wpisał jakiś szit i NAGLE znalazło sie to w powszechnym obiegu na "demokratycznych" mediach. Kim jest Domański ??? - Zastepca idąc dalej poświęcając czas dla ciebie tę.py lemingu pod ksywką jan888. Czy marża 36 USD znacznie rózni sie od 10 USD ??? To jest kolejny przykład tresowania tę.pego elektoratu PO. Jakiś Domański wpisał jakiś szit i NAGLE znalazło sie to w powszechnym obiegu na "demokratycznych" mediach. Kim jest Domański ??? - Zastepca dyrektora instytutu obywatelskiego ... co to jest Instytut Obywatelski ? - stanowi zaplecze eksperckie parti przy.głupów z PO

głupi głupszy leming
slawekqs
Ja tam nie kupuje od lat tylko jak musze bo banda darmozjadów tam robi tak samo w lotosie i do tego chamów mowie o zarządzie za peło było tak samo i te łzawe bajki ,że trzeba być patriotom w tym kraju szkoda słów bijcie im kase i róbcie dzieci tylko wychowacie je na ludzi a nie po to aby plusy były
leon999 odpowiada koperytko
ale jesteś durny nawet trollować za 5zł. nie potrafisz
Raffmo
A dlaczego mam ich bojkotować ?

Powinno się wspierać i kupować w polskich firmach. Zatrudniają meijscowych i płacą przynajmniej podatki tutaj.
Firmy zagraniczne traktują nas jako kolonię i praktycznie nie płacą podatków.
Poza tym jak są takie OK to dlaczego nie sprzedają paliwa znacznie taniej od Orlenu ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki