Inwestorzy czekają na wieści od CD Projektu. "Cyberpunk" w centrum uwagi

2022-02-15 10:08
publikacja
2022-02-15 10:08

Tajemnicza zapowiedź CD Projektu podnosi kurs jego akcji. Inwestorzy i gracze liczą na nowe informacje dotyczące "Cyberpunka 2077".

Inwestorzy czekają na wieści od CD Projektu. "Cyberpunk" w centrum uwagi
Inwestorzy czekają na wieści od CD Projektu. "Cyberpunk" w centrum uwagi
fot. Miguel Lagoa / / Shutterstock

Z cyberpunkowego konta na Twitterze dowiedzieliśmy się, że studio planuje przeprowadzenie specjalnego streamu na platformie Twitch. „Może się spotkamy? Porozmawialibyśmy, tak od serca” – brzmi zapowiedź CD Projekt.

Tajemniczo, ale większość graczy oraz inwestorów zainteresowanych rozwojem franczyzy "Cyberpunka 2077" spodziewa się ogłoszenia daty premiery gry na konsole nowej generacji. To długo wyczekiwany moment i być może jeden z punków zwrotnych w historii tytułu obecnego od ponad roku na starszych konsolach i komputerach. Kontrowersyjna premiera był sukcesem sprzedażowym, ale już mniejszym komercyjnym z uwagi na liczne błędy i bugi w grze, zwłaszcza w wersji na konsolach. Niemniej gra zyskała rzeszę fanów i zebrała kilka nagród w tym m.in. dla najlepszej fabularnej gry roku. 

Już od wczoraj kurs CD Projektu pokazywał względną siłę na szeroko tracącym rynku. Walory studia wzrosły wczoraj o 0,44 proc. We wtorek po godzinie 10.30 są jednymi z najsilniej rosnących w koszyku dużych spółek ze zwyżką ok. 4 proc.

Bankier.pl

Początkowo posiadacze PlayStation 5 i Xbox X Series mieli otrzymać wersje na swoje urządzenia jeszcze w 2021 r., jednak studio przesuwało daty premiery zarówno „Cyberpunka” jak i „Wiedźmina 3”. Ostateczny rozkład jazdy studia zakładał wydanie młodszego tytułu w i kwartale 2022 r., a przygód Geralta z Rivii z w II kwartale 2022 r.  Wygląda na to, że w pierwszym przypadku uda się dotrzymać słowa – o ile transmisja zaplanowana we wtorek, 15 lutego na godz. 16.00 potwierdzi to, czego się wszyscy spodziewają.

Również analitycy zapytani przez PAP przewidują, że do premiery dojdzie w najbliższym czasie, nawet mimo bardzo trudnego rynku, z kilkoma dużymi premierami zaplanowanymi w tym samym czasie. W marcu ma zadebiutować m.in. kultowy już „GTA V” w wersji na nowe konsole.

Promocja dla czytelników Bankier.pl

Finax przygotował promocję dla czytelników Bankier.pl. Każdy czytelnik, który spełni warunki promocji, otrzyma:

  1. Zwolnienie z pobierania prowizji manipulacyjnej za niskie wpłaty (czyli te poniżej kwoty 1000 EUR) na zawsze na wszystkich kontach (można ich otworzyć wiele w ramach jednego rachunku), które otworzy w Finax w okresie promocji.
  2. Voucher na darmowy miesiąc abonamentu w portalu Legimi na e-booki oraz audiobooki dostępne w ofercie, do wykorzystania w ciągu jednego roku (voucher zostanie wysłany w pierwszym tygodniu marca 2022 r.)

Aby skorzystać z promocji, w okresie od 14 do 28 lutego 2022 r. (okres promocji) należy wykonać następujące kroki:

  1. Kliknąć w link Bankier.pl prowadzący do strony internetowej Finax.
  2. Przejść w ten sposób  na stronę internetową Finax i otworzyć rachunek.
  3. Wpłacić na rachunek Finax pierwszy depozyt (wystarczy 150 zł).

Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów, czyli osób, które nigdy nie posiadały konta w Finax.

Innym scenariuszem może być przekazanie informacji o dalszym rozwoju Cyberpunka i wyznaczenie dat kolejnych dodatków do gry, w tym pierwszego płatnego rozszerzenia co w ocenie ekspertów może być korzystniejsze dla wyniku finansowego spółki niż aktualizacja na konsole nowej generacji.  

„Należy pamiętać, że posiadacze wersji na poprzednią generację konsol będą mogli pobrać za darmo next-gen update, a wersję gry na poprzednią generację konsol można kupić obecnie w niskiej cenie. Moim zdaniem większym impulsem sprzedażowym dla 'Cyberpunk 2077' może być wydanie pierwszego płatnego rozszerzenia do gry" - ocenił Piotr Bogusz z Erste Securities w komentarzu przesłanym do PAP.

MKu

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (2)

dodaj komentarz
fundinvestments
DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE, ABY SPADZIE GRAJĄCE NA SPADKI STRACIŁY.
ZATRUWAJĄ INWESTOROM UMYSŁY TROLLUJĄC FORUM.
PAMIĘTAJCE- CIERPLIWI ZARABIAJĄ, NIECIERPLIWI TRACĄ
ssmentek
21 miejsce w rankungu steama pod względem liczby graczy. Gra za 300 melonów, gdzie każda z 95 gier powyżej miało budżet może z 20% tego. Jeżeli to nie jest porażka, to ja nie wiem co to jest.

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki