REKLAMA

Analitycy oceniają przesunięcie premier przez CD Projekt negatywnie

2021-10-21 08:42, akt.2021-10-21 09:25
publikacja
2021-10-21 08:42
aktualizacja
2021-10-21 09:25
Analitycy oceniają przesunięcie premier przez CD Projekt negatywnie
Analitycy oceniają przesunięcie premier przez CD Projekt negatywnie
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Analitycy oceniają przesunięcie premier wersji "Cyberpunka 2077" oraz "Wiedźmina 3: Dziki Gon" na nowe konsole na 2022 r. negatywnie. Spodziewali się oni, że co najmniej jeden z zapowiadanych przez CD Projekt tytułów (gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon") zadebiutuje w tym roku na konsolach nowej generacji i wesprze wyniki spółki w końcówce roku.

"Negatywna informacja. Wprawdzie na wrześniowej konferencji padły takie zdania, w których spółka podtrzymywała, że planem jest debiut wersji gier +Cyberpunk 2077+ i +Wiedźmin 3+ na nowe konsole do końca tego roku, jednocześnie jednak zastrzegła, że może on ulec zmianie" - napisali w porannym raporcie analitycy DM BDM.

"Liczyliśmy jednak, że co najmniej jeden z wyżej wspomnianych tytułów (W3) zadebiutuje pełnoprawnie na next-genach w tym roku. Tym samym wyraźnie skorzysta on na zbliżającym się drugim sezonie serialu Wiedźmin od Netflixa i wesprze wyniki spółki w końcówce roku" - dodali analitycy.

Rynek zdaje się podzielać opinie analityków. Po otwarciu czwartkowej sesji akcje CD Projektu taniały o 7,7%, osiągając cenę 178,90 zł.

Konkurs

Giełdowe przysłowie mówi „Byki wchodzą po schodach, niedźwiedzie skaczą z okien".

Zaproponuj swoją wersję tego powiedzenia - najciekawsze nagrodzimy!

W środę CD Projekt poinformował, że celem spółki jest wydanie wersji gier na konsole nowej generacji w przyszłym roku - "Cyberpunka 2077" w pierwszym kwartale 2022 r., zaś gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" w drugim kwartale 2022 r. Zarząd poinformował, że chce przeznaczyć dodatkowy czas na prace nad oboma projektami.

Jak podano, decyzja o przesunięciu premier bazuje na rekomendacji osób zarządzających produkcją.

Na początku września przedstawiciele zarządu informowali, że pojawienie się wersji gier na nowe konsole planowane jest na koniec tego roku. Zastrzegali jednak, że plan ten może ulec zmianie.

Premiera gry "Cyberpunk 2077" w wersji na komputery PC w serwisach Steam, GOG i Epic Store oraz na Google Stadia miała miejsce 10 grudnia 2020 r. Premiera gry "Wiedźmin 3" miała miejsce w maju 2015 roku.

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
djnsd
Spoko -7% to nie jest źle. I ten obrót. Żal mi tych pięciu fundów na short. Spokojnie czekamy na pierwszy fund który pęknie i uruchomi lawine short squeeze. Wtedy zobaczycie co bedzie. Bo istnieje niepisana umowa że hodlujemy akcje redsów i nie oddamy ich dopóki krew tych shorterów nie zaleje ich po czubek głowy. Będą bardzo żałowali Spoko -7% to nie jest źle. I ten obrót. Żal mi tych pięciu fundów na short. Spokojnie czekamy na pierwszy fund który pęknie i uruchomi lawine short squeeze. Wtedy zobaczycie co bedzie. Bo istnieje niepisana umowa że hodlujemy akcje redsów i nie oddamy ich dopóki krew tych shorterów nie zaleje ich po czubek głowy. Będą bardzo żałowali błędu który popełnili i bardzo za niego zapłacą.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki